Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
20 kalibre çifte ile sülün avı
Sn. Lupus,

Sn.Barış ile maalesef ancak bir sonraki postada bir sülün masası kurabileceğiz.

Bu seferkinin paylaşımı şöyle oldu:

- 1 tanesini, bizi misafir eden ve de evinin mutfağını kan ve tüy içerisinde bırakarak sülünleri temizlememize gık demeden müsade eden sevgili kız kardeşime bıraktım.

- 1 tanesini, hiç mırın kırın etmeden sülünleri bir güzel temizleyen anneciğim ile, ufaktan rakısını demlenip arada da "şurasında tüy kaldı, içini iyi yıkayın ha" şeklinde manevi desteğini eksik etmeyen babama verdim.

- 1 tanesini de hayatının ilk av etini yiyecek olan oğlumla, bütün bu seyahat boyunca sülünlerin ardından ağıt yakan eşim için ayırdım. Tabii bundan birkaç lokma da ben alırım herhalde. Smile

Güzel bir paylaşım oldu bence.

Alıntı

melihaga demiş ki:Üstadım avcılığınıza güveniyorsanız, hesaplar ağadan, gidelim bizde sonra beraber nasıl pişirip, kiminle, nasıl yiyeceğimizi düşünürüz, ama eğer boş dönersek o zaman ağanın gazabından nasıl kurtulursunuz o konuda bişey diyemiyorum şimdilik...Big Grin Big Grin Big Grin

Ağanın eli tutulmaz Sn. Melihağa. Biraz taban tepmeye bir itirazınız olmaz ise boş dönmezsinin kolay kolay.

Alıntı

Ağamız he desin, ben çantacılığa adayım. Smile

Alıntı

Reklam olmasın diye yazmak istemedim ama ciddi niyetliyseniz google'da "örnek avlak" şeklinde aratırsanız, ilk çıkan linktir. Diğer bütün bilgileri sitelerindeki telefondan alabilirsiniz.

Alıntı

Sn. Redfin, çok güzel bir av olmuş, zamanla başka av hikayelerinizide dinleriz inşallah, tüfeğinizin resimlerinide görebilirsek daha güzel olur. Smile

Alıntı

Teşekkürler Sn.syılmaz.
Bu arada haklısınız, hikayenin baş kahramanının fotoğrafları yok..

Hemen ekliyorum :

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Sn. Redfin, izninizle resimlerinizi büyütüyorum.

[Resim: yildiz20001.jpg]

[Resim: yildiz20002.jpg]

[Resim: yildiz20004.jpg]

[Resim: yildiz20005.jpg]

Alıntı

Teşekkürler Sn. Syılmaz, elinize sağlık.

Alıntı

İçimde 3 sene ara verdiğim kara avcılığının acayip depreşmeye başladığı şu günlerde,sayenizde avlanmış kadar oldum.Saygılar....

Alıntı

Sn.Redfin,
Uzun yıllar sonra sayenizde kendimi avlakta zannettim.Güzel zaman geçirmişsiniz belliki.Yalnız silahınızın ejektörünün boş kovanı fırlatmama hadisesi sık sık tekrarlıyorsa normal değil.Ejektörlü tüfeklerde kovan şişirme normaldir.Silahınız yeni sanırım.İsterseniz daha düşük basınçlı mermilerle bir deneyin aynı hadiseyi tekrerlayacakmı,gerçi benim yıllar önce kendim doldurduğum, aşırı yüklü tek kurşunları,baikal ejektörlü çiftemle,hiç sorun olmaksızın kovan şişirme hariç fırlatıyordu.Yakın zaman'da tavsiyem silahınızı servise götürmeniz olacaktır,eğer üreticinin kronik üretim hatası değilse ejektör toleransları kontrol edilip hata giderilicektir.İnşallah basit bir problemdir.İYİ AVLARDA KULLANIN.

SAYGILAR

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi