Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çığır açacak silah heyelanda kayboldu
bskut demiş ki:Bu ülkede kimse bu kadar aptal değil.

Acaba ?

Alıntı

Sayın dr.akdal;
Bence gazetecileri "Glock hayalet silah/suikast silahı" diye bahsettikleri sürece bilgi/cehalet açısından değerlendirmeye çalışmak, sanıyorum boşa emek olmaktadır.
Saygılar.

Alıntı

Arkadaşlar şimdi bu silahlar bulunamaz bulunsa da kesinlikle kullanılamayacak duruma gelmişlerdir usta da öldüğüne göre.....

Cem Yılmaz'ın bu kadar espri kabiliyeti olsa sanırım dünyada tek olur, şimdi bunlara verilecek o kadar güzel bir cevap var ki; ne yazık ki terbiye sınırları içinde olmadığı için diyemiyorum....

Sanırım bu tabancalar 200 mt etkili mesafesi olan, mermilerinde tnt tozları olan, saniyede 900 küsür mermi atabilen, atış sehpasında 100 mermiyi aynı delikten geçiren, anti materyal olarak kullanılabilen, şarjör tabanındaki düğmeyle .50 kalibre olabilen....... Daha sayayım mı..Big Grin

Alıntı

Sayın melihaga;

bskut Yazan:
Bu ülkede kimse bu kadar aptal değil.

Acaba ?

Ben bu konuda hep iyi niyetliyim.
Aksi fikre sahip olmaktan korkuyorum.

Osmanlı imp zamanında alınan 1876 Peabody Martini tüfekleri 11mm karabarutlu mühimmat kullanırken daha sonra eldekileri "modernize" etmek için yurt dışından yeni namlu alınmış ve tadil edilmişlerdir.
Bu tadilat sırasında o tarihte yapılan değişiklik parçaları elimde mevcuttur.
Görseniz ciddiyet, özen ve emeğe inanamazsınız.

Bu tadilatı yapanların torunlarının arpa boyu ilerlememiş olması ???????!!!!!!!!!!!!!!!
fiiil/sıfat bulamadım
inanılmaz, düşündürücü, gerçek dışı, şaka ...
Bilemedim bana yardım edin cümleyi bitireyim.
Saygılar.

Alıntı

bskut demiş ki:Sayın melihaga;

bskut Yazan:

Acaba ?

Osmanlı imp zamanında alınan 1876 Peabody Martini tüfekleri 11mm karabarutlu mühimmat kullanırken daha sonra eldekileri "modernize" etmek için yurt dışından yeni namlu alınmış ve tadil edilmişlerdir.
Bu tadilat sırasında o tarihte yapılan değişiklik parçaları elimde mevcuttur.
Görseniz ciddiyet, özen ve emeğe inanamazsınız.

Bu tadilatı yapanların torunlarının arpa boyu ilerlememiş olması ???????!!!!!!!!!!!!!!!
fiiil/sıfat bulamadım
inanılmaz, düşündürücü, gerçek dışı, şaka ...
Bilemedim bana yardım edin cümleyi bitireyim.
Saygılar.

Sn Bskurt, cevap soruda gizli zaten...Big Grin

Alıntı

"hayalet silah/suikast silahı" Bence gazeteciler işi biliyor ama biz onların yorumlarını anlayamıyoruz. Tanımlar gayet doğru.

Mesela hayalet silah nedir ? ; MKE vitrinlerinde birden bire belirir, Aha orda dersiniz ama bir bakmışsınız yok uçuvermiş.

Suikast silahı nedir ? ; Çift haraketlidir 1. Haraket:MKE vitrinlerinin bir köşesinde aniden belirir, Benim diyen silahseverin böğrüne Avrupa ve Amerika fiyatının üç katı fiyat ile yivlenir, Ve silahsever yerde. 2.Haraket: MKE vitrininde hayalet olup uçuveren silah Kaptırmatör elinde ve vitrininde yeniden belirir ve 3 misli MKE fiyatının, iki misli fiyatı ile silahsevere suikast işlevini hakkı ile yerine getirir.

Saygılar.

Alıntı

Sayın alpago;
Beni çok güldürdünüz.
Allah da sizi güldürsün.
Saygılar.

Alıntı

bskut demiş ki:Sayın melihaga;

bskut Yazan:

Acaba ?

Yazınızı okurken Osmanlı ile ilgili kısma gelince aklıma Osmanlı'da kendi halkından bahsederken kullanılan bir kelime geldi kendi padişahlarımız ve büyük devlet adamlarımız bizlerden daha doğrusu dedelerimizden bahsederken "etrak ı bi idrak" diyorlarmış. Sizin iyi niyetiniz gerçekten takdire değer ama diğer tarafta da yıllardan beri kalıplaşmış bazı alışkanlıklarımız var.

Alıntı

Güzelmiş hahahahahaBig Grin.

Alıntı

Sayın actionman
Ne diyeyim. Haklısınız. Hem de çok haklı. Acı ama gerçek.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi