Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LLAMA
Bundan bir kaç gün önce Sn.Ekeke ' nin son zamanlarda değişen forum üye ve katılımcı profili ile ilgili eleştirilerine, ısrarla özel bir örnek isteyen arkadaşlarımızdan bu konuyu okuyanlar sanırım bundan sonra bu tür sorular sorma ihtiyacı hissetmezler...

Alıntı

Sayın Lupus llama genel olarak nasıldır colt 1911 kadar olmasada yerli 45 liklere göre bu platformda cüzzi bir miktar parayla alınmış bir llama colta yaklaşan 45 lik zevki verir mi?Parasal olarak orjinal bir LLAMA için verilecek miktar ne dir?Yoksa yerli bir 45'lik dahamı akılcı Örneğin:Zig 1911 gibi ?Malumunuz coltlara yanaşmak çok zor Sad(((((

Alıntı

(08-02-2011, 12:41 AM)hedonist demiş ki: Yoksa yerli bir 45'lik dahamı akılcı Örneğin:Zig 1911 gibi ?Malumunuz coltlara yanaşmak çok zor Sad(((((

Bence bu soru can alıcı bir cevaba gebe. Üstadın üretimi bitmiş LLAMA'yı mı yoksa TİSAŞ'ı mı tavsiye edeceğini merak ediyorum.

Aslen, al birisini vur ötekisine durumu söz konusu sanırım ama ben aynı durumda kalsam hangi tabancayı tercih edeceğim kosunda kesin bir karar beyan edemiyorum.

Alıntı

(08-02-2011, 12:41 AM)hedonist demiş ki: Parasal olarak orjinal bir LLAMA için verilecek miktar nedir?

Eski ve çoğunluğu zor alım menşeli olan 7.65 mm Llamalar neredeyse ruhsat harcından kurtulmak için bilabedel devredilir veya ilgili kolluğa teslim edilir oldu...Arada sırada rastlanan ve çoğu zor alım menşeli olan 9x19 mm 1911 klonu olan modelleri durumuna ve alıcısına göre 500 ila 1000 TL arasında alıcı bulabiliyor.

Bir aralar MKEK ' nin ithal ettiği, çok nadir rastlanan ve nisbeten yeni ve temiz 7.65 mm Llamalar durumuna ve alıcıya göre 250-300 TL ' ye kadar alıcı bulabiliyor. Yine MKEK ' nin ithal ettiği ve nadir rastlanan çift sıra şarjörlü .45 ' lik Llamaların ise belirli bir piyasa fiyatı yok. Alan satan olmadığı gibi, soran da yok. Ancak kişisel kanaatime göre çok temiz ve orijinal yeni nesil bir Llama ' ya 1000 ila 1500 TL arasında bir bedel ödenebilir. Eski nesil tek sıra şarjörlü olanlara ise durumuna göre en fazla 750-1000 TL ödenebilir diye düşünüyorum...

(08-02-2011, 12:41 AM)hedonist demiş ki: Sayın Lupus llama genel olarak nasıldır colt 1911 kadar olmasa da yerli 45 liklere göre bu platformda cüzzi bir miktar parayla alınmış bir Llama Colt ' a yaklaşan 45 lik zevki verir mi?

Hiç .45 ' lik bir 1911 klonu Llama kullanma şansım olmadı, ancak uzun zaman önce 1911 klonu olan 9x19 mm modellerden kullanma fırsatım oldu. Hayal meyal hatırlayabildiğim tek şey genel olarak silahların her türlü manüpülasyonun sert ve rahatsız edici olduğu, ancak tutukluk yapmadan çalıştıkları idi. Tetik karakteristiği ve nişangah özellikleri ile ilgili olarak ise maalesef net ve yol gösterici olabilecek ayrıntılar hatırlayamıyorum.

Yurt dışındaki forumlarda nadiren de olsa rastlanabilen .45 ' lik Llama yorumlarında, tabancadan oldukça tatminkar düzeyde verim alabilen kullanıcılar olabildiği gibi, sorundan başka bir şey yaşamayan kullanıcılar da mevcut. Özellikle metal kalitesi ve yüzey sertliği konusunda belirli bir standardın olmadığı yönünde yorumlar mevcut. Açıkçası ruhsat ödenecek harcı, çekilecek sağlık raporu eziyeti düşünülürse, klasik 1911 ve klonları ile parça standardizasyonu olmayanve artık üretimi, hatta üreticisi dahi olmayan bir tabancayı edinmek için çok heyecan duymazdım...

(08-02-2011, 12:41 AM)hedonist demiş ki: Yoksa yerli bir 45'lik daha mı akılcı, örneğin; Zig 1911 gibi ?

'' Kırk katır mı, kırk satır mı ? '' veya '' Sakal mı, bıyık mı ? ...

Üreticisi ülkemizde olan, her türlü standard 1911 parçası ile uyumlu olan, yerli bir 1911 daha macerasının, Llama macerasından daha keyifli olup olamayacağını bilemem, ancak en azından daha az riskli olacağını söyleyebilirim, hele hele her zaman kendilerinden yardım alınabilecek Sn.ORTAÇ ve Sn. Dursun Keleş gibi kişiler varken.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
blueokkes
Sağolasınız Syn Lupus Smile))

Alıntı

Kadro atışlarında sökme mandalı arazide kaybolmuş .32 ACP Llama X-A için internette malum parçadan bulamadım. Silahın .380 ACP varyantı Llama III-A'nınkiyle aynı parça. Maalesef, yedek parça temini açısından daha avantajlı olan III-A için arattığımda da bulamadım. Gerçekten, ne yapacağımı bilmiyorum.

Alıntı

Merhaba arkadaşlar. Llama tabancaların tam otomatik versiyonu var mıdır acaba? Bu tabanca ile ilgili muhabbet ederken tam otomatik şekilde atış yaptığı iddia edildi bulunduğumuz ortamda. Bu gerçek midir, bilgisi olan varmı acaba?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi