Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
50.000 Üzeri atış görmüş Cougar 8000 F
Üreticilerin garip bazı takıntıları vardır, hizmet boyutlarındaki tabancalarının kabzası 15 fişek kapasiteli bir şarjöre uyumlu uzunlukta ise, aynı modelin kompakt versiyonunun kabzası en az iki fişek daha az kapasitede bir şarjöre uyumlu olmalıdır ki, yapılan tadilata değmiş olsun. Hizmet modeli 15 fişek kapasiteli olan bir tabancanın, kompakt versiyonun kabzasının 14 fişek alacak bir şarjöre göre tasarlanması lüzumsuz bir iş olarak görülmektedir. İstisnası var mıdır? Walther P88...15 fişek kapasiteli şarjöre göre tasarlanmış olan P88 ' in kompakt versiyonunun kabza yapısı tasarlandığında, 14 kapasiteli bir şarjöre göre tasarlanmıştır ve her şeyiyle orantılı, bir o kadar da farklı ellere uyumlu bir tabancadır....

Alıntı

Site kaynaklı bir istihbaratım yok Sn Gerenimo, ben forum üyesiyim, moderatör değilim, dolayısı ile istihbarat yapacak bir data yok elimde Smile . İfade tarzınızdaki benzerlik dikkat çekici idi sadece.

Saygılar

Alıntı

(18-07-2011, 12:34 AM)kararsız demiş ki: Sn. Gerenimo ,
Cougar 8000 F ile Cougar 8000 FL nin toplam boyları aynı (178 mm.) Yükseklikleri ise 140 mm. ve 126 mm. aralarında 14 mm var 2 mermi azaltmışlar . Bunun neresini yapamamışlar anlayamadım . Yoksa ben Stoeger sahibi olarak çok mu fanatik davranıyorum ?

Kargaya yavrusu kartal görünürmüş mü oldu ? Smile

Saygılar .
Sayın Kararsız; (bence en kötü karar karasızlıktan iyidir deyip başlayayım izniniz ve hoş görünüzle...Wink Çok az insan yavrusunu Şahin görmekten geri durur. Bu sebeple iyi yoldasınız diye bilirim. Şu varki, kaç mermi eksiltikleriyle alakalı değil sorun. Fazla kısalmış... Bunu nasıl daha simetrik bir hale getirecekler kendileri karar vermelilerdi... Yanisi: F çok mübalağalı uzun, FL bıyığa makas kaçırmış berber gibi istenilenden kısa kaçmış bence... Saygılar demeye ihmal ediyorum önce ki arkadaşlardan da affımı mağfiret dilerim.

(18-07-2011, 12:35 AM)blacksea demiş ki: Site kaynaklı bir istihbaratım yok Sn Gerenimo, ben forum üyesiyim, moderatör değilim, dolayısı ile istihbarat yapacak bir data yok elimde Smile . İfade tarzınızdaki benzerlik dikkat çekici idi sadece.

Saygılar
Sayın blacksea, hani dedektif dedikleri insanlar vardırya; bizim ülkemizde yalnızca fotoğraf çekmekten ibaret ve çakma dedektifler... Onlar şimdilik bir kenarda duruversinler de siz gibi bir şahsiyete yol versinler... Sizden korktum inanınShy

(18-07-2011, 12:35 AM)lupus demiş ki: Üreticilerin garip bazı takıntıları vardır, hizmet boyutlarındaki tabancalarının kabzası 15 fişek kapasiteli bir şarjöre uyumlu uzunlukta ise, aynı modelin kompakt versiyonunun kabzası en az iki fişek daha az kapasitede bir şarjöre uyumlu olmalıdır ki, yapılan tadilata değmiş olsun. Hizmet modeli 15 fişek kapasiteli olan bir tabancanın, kompakt versiyonun kabzasının 14 fişek alacak bir şarjöre göre tasarlanması lüzumsuz bir iş olarak görülmektedir. İstisnası var mıdır? Walther P88...15 fişek kapasiteli şarjöre göre tasarlanmış olan P88 ' in kompakt versiyonunun kabza yapısı tasarlandığında, 14 kapasiteli bir şarjöre göre tasarlanmıştır ve her şeyiyle orantılı, bir o kadar da farklı ellere uyumlu bir tabancadır....
Saygıdeğer Lupus, inanın çok muteber yorumunuzu gözden kaçırmışım... Elbette ki sizin de bu tabancanın kabza boyu kısalığından davacı olduğunuzu sitede ki analizlerim üzere biliyor ve farkındayım. Bu sebeple aklın ve görselliğin yolu birdir diyerek, ortak müştereklerde sizin gibi bir duayenle aynı frekansta buluşmak ve ittifak etmek şüphesiz hem çok memnuniyet verici; hemde tüm silah severlerin üreticilere dönük muhtemel dayatma adına da fevkulade sağlıklı bir perspektif olacağı da isabetle nihayettir... Saygılarımla

Alıntı

(18-07-2011, 12:42 AM)Gerenimo demiş ki:
(18-07-2011, 12:35 AM)blacksea demiş ki: Site kaynaklı bir istihbaratım yok Sn Gerenimo, ben forum üyesiyim, moderatör değilim, dolayısı ile istihbarat yapacak bir data yok elimde Smile . İfade tarzınızdaki benzerlik dikkat çekici idi sadece.

Saygılar
Sayın blacksea, hani dedektif dedikleri insanlar vardırya; bizim ülkemizde yalnızca fotoğraf çekmekten ibaret ve çakma dedektifler... Onlar şimdilik bir kenarda duruversinler de siz gibi bir şahsiyete yol versinler... Sizden korktum inanınShy

Hatta doğum tarihleriniz bile aynı. Umarım bu forum hakkındaki şikayetlerinizi başka platformlarda değil burada dillendirisiniz.

Alıntı

Bu forumda ceryan eden spesifik bir olaydan dolayı yazmadım demiyorum haklısınız... Ama kattiyen yazmış olduklarım insafsız izana sığmaz yüklemler içermiyordu... Bazan meseleler başka insanlarca yorumlandığı vakit; bir takım cenahlar onları öznellerine dokunulmuş olduğunu görece düşündükleri için rahatsızlık duya bilirler... Fakat ben yazdıklarımla genel insani normlarla birlikte aklın önderliğinden hareketle bir takım eğreti durumları kategorize etmiştim kendimce... Koskoca bir sektörünün kendi uhdesinde şayet yetiştirdiği teknik ve akademik ünitesi yoksa; o sektörün halinin içler acısı olacağını yazmıştım... Ve hala bu düşüncemin her aklı başında insan gibi arkasındayım. Eğer bir insanı ciddi bir otorite olarak addediyorsanız; o şahsiyetle derhal huzuruna giderek iş teklifinde bulunmalısınız ki sektörünüzün ciddiyeti araya gitmiş olmasın...Bunu aleni binlerce insanın akredite olduğu platformlarda yaparsınız; silah severlerin gözünde irite ola bileceğiniz gibi, yarına dönük yapacağınız her yatırım ve atılım sizleri hep yalın kılmış olacaktır... Veya bu kadar olanak kıtlığı çekiyorsanız, sektörünüzün mazisini 1800'lü yıllara yaslamayacaksınız... Bu garibime giden bir durum olduğu için yermiştim doğrudur...

2. husus ise: Tamamen insanların ortak değer yargılarıyla alakalı idi o kadar... Dediğim gibi; siteden çıkış yaptıktan sonra dönüş yapmam çok zor olmuştu...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi