Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
50.000 Üzeri atış görmüş Cougar 8000 F
(14-07-2011, 11:25 PM)Murata demiş ki:
(14-07-2011, 10:20 PM)Gerenimo demiş ki:
(20-03-2010, 03:50 PM)lupus demiş ki: . Malzemenin üzerinde koruyucu ve yüzeyine sertlik veren elokselin korumasının kalktığı asıl bu noktadan sonra gerçek kalitesini belli edeceğini düşünüyorum.

Sayın Lupus; ilahi, bahsi geçen rakam ellibin (50.000)... Yani bu saatten sonra bahsi geçen tabancaya ahde vefasını teslim edip, mezarlıkta iyi bir yer aramak gerekmez mi?...

Gerçekten de inanılmaz bir rakam bu... Blush

Gerekmez. Princess poligonun envanterindeki Cougar'in 110.000 atimda bakima alindigini, poligon yetkilisinden bizzat duydum.

(16-07-2011, 02:22 AM)Gerenimo demiş ki:
(14-07-2011, 11:25 PM)Murata demiş ki:
(14-07-2011, 10:20 PM)Gerenimo demiş ki:
(20-03-2010, 03:50 PM)lupus demiş ki: . Malzemenin üzerinde koruyucu ve yüzeyine sertlik veren elokselin korumasının kalktığı asıl bu noktadan sonra gerçek kalitesini belli edeceğini düşünüyorum.

Sayın Lupus; ilahi, bahsi geçen rakam ellibin (50.000)... Yani bu saatten sonra bahsi geçen tabancaya ahde vefasını teslim edip, mezarlıkta iyi bir yer aramak gerekmez mi?...

Gerekmez. Princess poligonun envanterindeki Cougar'in 110.000 atimda bakima alindigini, poligon yetkilisinden bizzat duydum.
Gerçekten de inanılmaz bir rakam bu... Blush

Alıntı

(21-03-2010, 08:20 AM)ORTAÇ demiş ki: Güdük ve kaba gövdesiyle ve uzun tetik yoluyla bir dünya güzeli olmaması ve hedef atışı için pek uygun bir örnek olmadığına inanmama rağmen, güvenirliği ve sağlamlığıyla iyi bir yakın savunma silahı olduğunu söyliyebilirim.

Sn Ortaç, bu tetik yolunun uzunluğu seri ve agresif tabanca kullanma yeteneğine sahip biri için, ne denli bir handikap oluşturur sizce lütfen yanıtlar mısınız? Çünkü, ciddi anlamda bir de cougar almayı düşünüyorum... Başka bir video da bu tetik yolu benimde dikkatimi çekmişti. Ve ne yalan söyleyeyim, en ciddi sıkıntı olarak tabancanın burasını görüyorum. Saygılarımla

O video da buydu...

O video da buydu...

Son bir sorum daha olacak izninizle... Acaba 92FS ile Cougar'ın tetik karakteri bire-bir benzeşmekte midir? Yani bu iki tetik karakterinde de tetik yolu mesafesi aynı mıdır?
Son bir sorum daha olacak izninizle... Acaba 92FS ile Cougar'ın tetik karakteri bire-bir benzeşmekte midir? Yani bu iki tetik karakterinde de tetik yolu mesafesi aynı mıdır?
(17-07-2011, 01:10 AM)Gerenimo demiş ki:
(21-03-2010, 08:20 AM)ORTAÇ demiş ki: Güdük ve kaba gövdesiyle ve uzun tetik yoluyla bir dünya güzeli olmaması ve hedef atışı için pek uygun bir örnek olmadığına inanmama rağmen, güvenirliği ve sağlamlığıyla iyi bir yakın savunma silahı olduğunu söyliyebilirim.

Sn Ortaç, bu tetik yolunun uzunluğu seri ve agresif tabanca kullanma yeteneğine sahip biri için, ne denli bir handikap oluşturur sizce lütfen yanıtlar mısınız? Çünkü, ciddi anlamda bir de cougar almayı düşünüyorum... Başka bir video da bu tetik yolu benimde dikkatimi çekmişti. Ve ne yalan söyleyeyim, en ciddi sıkıntı olarak tabancanın burasını görüyorum. Saygılarımla

O video da buydu...

O video da buydu...

Henüz aradan çok bir zaman geçmedi farkındayım; lakin geçmiş günlerden tecrübemle galiba sual soranın sitede ki bekraunduna filan bakılıyor... Beyler site de çömez ola biliriz bunu kabul ede bilirim... Fakat şu yaşam denen yolda ne kadar kıl ağarttığımıza gelince epey bir kundura eskittik desem fantastik bir şeyler yazmış olur muyum diye akılcağızıma da sormadan ede miyorum...

Galiba tetik yolu mesafeleri aynı. Kendi sualimi kendim yanıtlamış olayım...

NOT: Çift yumurtlamasın diye kendi paragrafımdan alıntı yapıyorum bilginize. Alıntı da çift düşmüyorda yorumlarım...

Alıntı

Sabah 8:20'de soru sorup, akşam 01:10'da çemkirmişsiniz. Smile Bazen herkes anında görmeyebiliyor, bazen de okuyanlardan cevap yazabilecek olanlar hemen müsait olmuyor, kusurumuza bakmayınız... Big Grin

Benim nafile tecrübeme göre, cougar ile 92F tetiği çok benzer karakterde. Tetik yolu çift hareketlide ciddi uzun, ama horoz kurulu haldeki durumunu çoğu Beretta dizaynında aynı yerde bulmak mümkün. Sn. Ortaç, (biraz da Beretta'sı ile bayağı bir Km yaptığından dolayı) bu konuda sözü dinlenecek bir büyüğümüzdür.
Tek hareketli tetikler ile karşılaştırıldığında kurulu hali bile biraz uzun gelebilir, ama başka bir cougar sahibi olarak tetik karakteristiğinin beni çok üzmediğini belirtmeliyim. Bence en ciddi sıkıntısı kesinlikle tetiği değil. Sıkıntı olacak ise taşımada çok çıkan uzun kabzası olabilir, onun da kompakt modeli var artık...

Saygılarımla...

Alıntı

(17-07-2011, 09:26 AM)baris demiş ki: Sabah 8:20'de soru sorup, akşam 01:10'da çemkirmişsiniz. Smile Bazen herkes anında görmeyebiliyor, bazen de okuyanlardan cevap yazabilecek olanlar hemen müsait olmuyor, kusurumuza bakmayınız... Big Grin

Benim nafile tecrübeme göre, cougar ile 92F tetiği çok benzer karakterde. Tetik yolu çift hareketlide ciddi uzun, ama horoz kurulu haldeki durumunu çoğu Beretta dizaynında aynı yerde bulmak mümkün. Sn. Ortaç, (biraz da Beretta'sı ile bayağı bir Km yaptığından dolayı) bu konuda sözü dinlenecek bir büyüğümüzdür.
Tek hareketli tetikler ile karşılaştırıldığında kurulu hali bile biraz uzun gelebilir, ama başka bir cougar sahibi olarak tetik karakteristiğinin beni çok üzmediğini belirtmeliyim. Bence en ciddi sıkıntısı kesinlikle tetiği değil. Sıkıntı olacak ise taşımada çok çıkan uzun kabzası olabilir, onun da kompakt modeli var artık...

Saygılarımla...
Sn. Barış size göre "çemkirmek" kötü bir şey değilse varsın kabul edelim gitsin... Lakin cümlenin öncesinde geçmiş dönemlere de atıfta bulunmuşum. Benimkisi aptalca bir kapris değildir. Madem ki burası bir "mabet" o halde silah severin kendi bilmezlerine cevaz bulması muteberdir. Arkadaşları da anlaya biliyorum belki... Heyecan yok! Yeni bir model ve icat yok... Ama elimizde olanlarla yetineceğiz; taaa ki Marslılar son model ürünü silah severlerin doymuş "nefislerine" amade kılana UFO'larıylaRolleyes gönderene değin... Saygılar

(17-07-2011, 02:57 PM)Gerenimo demiş ki:
(17-07-2011, 09:26 AM)baris demiş ki: Sabah 8:20'de soru sorup, akşam 01:10'da çemkirmişsiniz. Smile Bazen herkes anında görmeyebiliyor, bazen de okuyanlardan cevap yazabilecek olanlar hemen müsait olmuyor, kusurumuza bakmayınız... Big Grin

Saygılarımla...
Sn. Barış size göre "çemkirmek" kötü bir şey değilse varsın kabul edelim gitsin... Lakin cümlenin öncesinde geçmiş dönemlere de atıfta bulunmuşum. Benimkisi aptalca bir kapris değildir. Madem ki burası bir "mabet" o halde silah severin kendi bilmezlerine cevaz bulması muteberdir. Arkadaşları da anlaya biliyorum belki... Heyecan yok! Yeni bir model ve icat yok... Ama elimizde olanlarla yetineceğiz; taaa ki Marslılar son model ürünü silah severlerin doymuş "nefisleri"ne amade kılana UFO'larıylaRolleyes gönderene değin... Saygılar

Exclamation

Sayın Barış, lütfen düzeltme ve silmek işlemiyle ilgili yöntemin ne olduğunu yazar mısınız?
Sayın Barış, lütfen düzeltme ve silmek işlemiyle ilgili yöntemin ne olduğunu yazar mısınız?

Alıntı

Haddim olmayarak Sn.Barış'ın yerine yanıt vereyim: Öyle bir yöntem ne yazık ki yok Sn.Gerenimo. Mesajlarda düzeltme ve sil işlemleri yapılamıyor.

Mesajlarınızı göndermeden önce 'Mesaj Önizleme' yapıp, sonrasında gönderirseniz, çift mesaj düzelebilir belki. Bir de öyle deneyiniz mümkünse.

Alıntı

(17-07-2011, 03:09 PM)Red Kit demiş ki: Haddim olmayarak Sn.Barış'ın yerine yanıt vereyim: Öyle bir yöntem ne yazık ki yok Sn.Gerenimo. Mesajlarda düzeltme ve sil işlemleri yapılamıyor.

Mesajlarınızı göndermeden önce 'Mesaj Önizleme' yapıp, sonrasında gönderirseniz, çift mesaj düzelebilir belki. Bir de öyle deneyiniz mümkünse.
Sayın Ret Kit, teşekkür ederim. Aslında olmaması doğrudur da... Kişi dinlenip-dinlenip düzeltme yapmamalıdır... Neyse kişi kendi o anda ıspat etmelidir...

Alıntı

Benim anlamakta zorlandığım şu: Mevcut Cougar F modelllerinde kabza boyu uzundu bir müddet... FL modeliyle bu uzunluğu sözüm ona revize etme yoluna gitmişler amenna... Lakin, bu kezde gövde boyunu fazla kısaltmışlar! Nedir bunun esprisi Allah aşkına (?) Bu çok zor bir durum mudur; yoksa tabancanın boyutlarını elbise kreasyoncularına mı biçtirirler nedir (?)
Bu ara da Sayın Ret Kit, "önizleme" den sonra çift yumurtlama olayı olmuyor...
Bu ara da Sayın Ret Kit, "önizleme" den sonra çift yumurtlama olayı olmuyor...
Tabi şaka gibi oldu; ama önizlemeyi şimdi devreye sokuyorum özürBlush...

Alıntı

Sn Gerenimo,

(E)Jandarma nickli bir forum üyesi vardı, bir süredir foruma girmiyor veya yazı yazmıyor sanıyorum.

Sizin ifade tarzınız, seçtiğiniz kelimeler o beyefendiyi epey bir andırıyor. O da yanlış hatırlamıyor isem emekli TSK mensubu idi.

Saygılar

Alıntı

(18-07-2011, 12:20 AM)blacksea demiş ki: Sn Gerenimo,

(E)Jandarma nickli bir forum üyesi vardı, bir süredir foruma girmiyor veya yazı yazmıyor sanıyorum.

Sizin ifade tarzınız, seçtiğiniz kelimeler o beyefendiyi epey bir andırıyor. O da yanlış hatırlamıyor isem emekli TSK mensubu idi.

Saygılar

Şapka çıkarıyorum....

Çıkış yaptıktan sonra bir daha girememiştim. Yalnız eğer site kaynaklı bir istihbaratınız yoksa gözleminiz, dikkatiniz ve zekanız karşısında tek kelimeyle şapka çıkarıyorum. Ancak bu kadar olur....

Alıntı

Sn. Gerenimo ,
Cougar 8000 F ile Cougar 8000 FL nin toplam boyları aynı (178 mm.) Yükseklikleri ise 140 mm. ve 126 mm. aralarında 14 mm var 2 mermi azaltmışlar . Bunun neresini yapamamışlar anlayamadım . Yoksa ben Stoeger sahibi olarak çok mu fanatik davranıyorum ?

Kargaya yavrusu kartal görünürmüş mü oldu ? Smile

Saygılar .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi