Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huğlu Mini 103D-36 Kalibre
20-03-2010, 03:40 AM
Huğlu Mini 103D-36 Kalibre
36 Kalibre tüfeklerle ilgili fazla bilgi olmadığı için sahip olduğum Huğlu Mini 103D Modelinden hakkındaki görüşlerimden bahsetmek istedim .
Tüfeğin genel özellikleri şu şekilde : Tek Tetik & 71cm Namlu Boyu & Selektörlü & Otomatik Emniyet ( Her doldurmada otomatik olarak emniyete alır ) & Beyaz Krom & Ceviz Kundak ve Ceviz Kabze & Sabit Şok & Şeritli Namlu
Bu tüfeği 2 sene kadar önce 1000TL civarında fiyata almıştım .Avlanmaktan ziyade atış yapmayı , özelliklede tek kurşun atmayı sevdiğim için 36 Cal bir tüfek arıyordum (Olabildiğince nokta atışı yapmak için ) , malumunuz yivli tüfek edinmesi zor ve masraflı olduğu için bu yola gittim .İstanbul Mercan’a Safir almak için gitmişken bir mağazada bu tüfeği gördüm ve resmen aşık oldum , zaten birazda araştırma yapınca , o zamanda Safir’lerde mevcut olan bir takım problemlerden dolayı tercihimi Huğlu’dan yana kullandım .
Tüfeğimden gerçekten çok memnunum , parasını bence sonuna kadar hak ediyor , bana çok güvenilir geliyor , işçiliği çok güzel , zarif ama kuvvetli , çok hafif ve alıştıktan sonra çok isabetli , tetik hassasiyeti bana göre harika . Hafif olduğu için ve tepmesi yok denecek kadar az olduğu için omuzlaması çok rahat ve 2.atışı yaparken hızlı nişan alınabiliyor , bir süperpoze olduğu için doğal olarak takılma & fişek seçme gibi dertleri yok . Gene süperpoze olduğu için bakımı & temizliği kolay .
Gelelim bana göre negatif yanlarına ; 36 Cal olduğu için ejektör yok , ben dert etmiyorum . Pirinç arpacığını sevmiyorum , HI-VIZin fosforlu arpacık-gez setini kullanıyorum , buna rağmen 50mden sonrası için nişan almak zor oluyor , keşke kıl arpacık gibi bir sistemi olabilseydi .İşi kuralına uygun yapabilmek için atışa , açık poligona gidiyorum , burada olabildiğince güvenlik tedbiri aldıktan sonra ( hedeflerin arka tarafını doldurduktan sonra) atış yapıyorum , ama tek kurşun attığım için genede olabildiğince dikkat ediyorum ,Turkiye’de yaygın bir kalibre olmadığı için yüksek gramajlı fişek bulması çok zor ,gramajı geçtim yaşadığım şehirde bu kalibrede tek kurşun harici fişek bulması bile çok zor , ne bulursanız onu almak zorunda kalıyorsunuz .Tek kurşunda ise tercihim Yavaşcalar , bana isabetli geliyor .
Daha önce belirttiğim gibi avlanmayı sevmiyorum ama atış yapmayı çok seviyorum , eğer atış yapılabilecek güvenli bir mekan var ise bu tüfek vakit geçirmek , kurşunla talim yapmak için gerçekten harika ,saçma ile av konusunda ise etkili olacağı konusunda şüphem var .Benim kullanım amacımla ise örtüşüyor ,kurşunla 50-60m civarında kola kutusu boyutunda hedefleri rahatlıkla vurabiliyorum , ötesinide denemedim zaten .
Fotoğrafları pek iyi olamadı . Tüfek , fotoğraflarda görünenden cok daha güzel , aşağıdan görebilirsiniz .

[Resim: 1.jpg]

[Resim: 2.jpg]

[Resim: 3.jpg]

[Resim: 4.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-03-2010, 03:42 AM
RE: Huğlu Mini 103D-36 Kalibre
Fotoğraflar Devam;

[Resim: 5.jpg]

[Resim: 6.jpg]

[Resim: 7.jpg]

[Resim: 8.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-03-2010, 03:44 AM
Son Posta Fotoğraflar;

[Resim: 9.jpg]

[Resim: 10.jpg]

[Resim: 11.jpg]

[Resim: 12.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-03-2010, 09:31 AM
Güzel bir paylaşım olmuş.Keyifli kullanımlar diliyorum.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-03-2010, 11:01 AM
aturan4 Yazdı:Daha önce belirttiğim gibi avlanmayı sevmiyorum ama atış yapmayı çok seviyorum , eğer atış yapılabilecek güvenli bir mekan var ise bu tüfek vakit geçirmek , kurşunla talim yapmak için gerçekten harika ,saçma ile av konusunda ise etkili olacağı konusunda şüphem var .Benim kullanım amacımla ise örtüşüyor ,kurşunla 50-60m civarında kola kutusu boyutunda hedefleri rahatlıkla vurabiliyorum , ötesinide denemedim zaten .
Sn.aturan, tüfeğinizin özellikleri ile ilgili yaptığınız değerlendirmeler bir yana, özellikle şu son paragrafta yazdıklarınız, sizin ne istediğini, ne yaptığını ve neden bahsettiğini bilen bir silahsever olduğunuzun açık bir kanıtı. Bu güzel paylaşımınız için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-03-2010, 03:30 PM
Güzel bir tüfek, amacını bilen bir atıcı. Sn. aturan4, silahınızla kazasız, belasız, zevk alacağınız atışlar yapmaya devam etmenizi dilerim. Ötesini Sn. Lupus yazmış zaten.
Sevgiler...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-03-2010, 06:03 PM
Bence av tüfeklerinde en ideal kalibre 36 numara. 36 kalibre diğer kalibrelere nazaran daha stabil bir uçuş yoluna sahip olduğu için kullanımı çok güzel.
Tüfeğiniz hayırlı olsun.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-03-2010, 10:43 PM
Olumlu düşünceleriniz , güzel dilekleriniz için teşekkürler.

Saygılarımla
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-03-2010, 01:52 PM
Sayın aturan4, bir yivsiz sever olarak, bu değerli paylaşımınızdan ötürü size teşekkür ederim. Uygun silah + mühimmat tercihi ile elde edilebilecek performans ve keyifi hatırlatmış oldunuz.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
22-03-2010, 07:06 PM
Sn. Aturan4 paylaşım için teşekkürler, bende yine yavaşçalar tarafından üretilen forza marka fişeklerden kullandım temizlik haricinde başka bir şikayetim yok. Avcılık yada Trap/Skeet amaçlı olmadığı halde superpoze kullanıyor olmanız ilgi çekici geldi bana. Yinede avda kullanacak olursanız raporlarınızı görmek isterim, 36 kalibre tüfekle yapılacak avın sonuçlarını gerçekten merak ediyorum.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS