Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
COUGAR 8000 SERİSİ DÖNER NAMLU SİSTEMİ
#31
Sn Alikozanoğlu,

Cevabınız için çok teşekkürler.

Yazdıklarınız hakkında benim de acizane tecrübelerimi paylaşmamı istersiniz diye düşündüm.

İlk olarak 9x17 Kırıkkale;
Silahı krom kaplattıktan sonra geri tepme ve atış hassasiyeti inanılmaz gelişti. Krom kaplamada sanırım zamanla oluşan boşluklar doldu.

İkinci olarakcz70 tabancada modifiye işlemi için yayını güçlendirdik . Daha kalın yayla sardık ve toleransı fazla olduğu için 1 veya 2 tur eksik sardık. Sürgü zor çekiliyordu ancak geri tepme çok azalmıştı ve mermi gücü artmıştı.

Laz malı bir 7,65 tamir etmiştik. Silah suntayı bile delmiyordu. Yayını güçlendirdik ayrıca horozunda traşlama yaparak ve yayını sertleştirerek ilk patlamadaki geriye sıçramayı önledik.

Bir f70 de yay güçlendirmesi yapmaya çalıştık ancak sert yay için yay yatağında yeterli alan olmadığı için yay turu eksik oldu. Geritepmeyi azalttık ama mermi çok güçsüz oldu. Daha sonra farklı bir sistemle hem geri tepmeyi azalttık hemde mermiye %40 oranında güç verdik.

Pek tabiki bu silahların hiçbiri -10 veya -15 den sonra çalışmayacak. Yani nato standartlarındaki soğuğa dayanamayacaklar. Ancak Mersinde de biz o ısıları görmeyiz.

Not: Bu yapılan işlemler silah ustası bir arkadaşımın dükkanında gerçekleşmiştir.
 
Alıntı

#32
Sn. mertalp33,

1- Kırıkkale tabancaların namluları sabit olduğu için atıştan atışa bir pozisyon değişikliği olamaz. Olsa olsa sürgünün toleransı dahilinde ve de icra yayının müsaade ettiği miktarda bir sürgü oynaması olabilir. Geçenlerde başlıkların birinde bazı 1911 tipi silâhlarda uygulanan sürgü ve ana gövde geçmelerine uygulanan sıkıştırmalar gösterilmişti. Acaba bahsettiğiniz krom kaplama böyle bir daralmaya mı sebep oldu.

2- "Daha sonra farklı bir sistemle hem geri tepmeyi azalttık hem de mermiye %40 oranında güç verdik" diye yazmışsınız. Sizi can u gönülden tebrik ederim.

Saygılar,

alikozanoglu
 
Alıntı

#33
Sn alikozanoğlu,

Birinci kısımda aynen dediğiniz gibi sürgü ve kasadaki sürtünme artırıldı.
İkinci kısımda ise tebrikleriniz beni gururlandırdı.

Ancak bunları yapıncaya kadar bir çok silah parçası bozduk ve bir çok kaza geçirdik. Daha sonra bunlarıda paylaşırım.
 
Alıntı

#34
(27-01-2011, 02:03 AM)mertalp33 demiş ki: Laz malı bir 7,65 tamir etmiştik. Silah suntayı bile delmiyordu. Yayını güçlendirdik ayrıca horozunda traşlama yaparak ve yayını sertleştirerek ilk patlamadaki geriye sıçramayı önledik.

İçel Emniyet Müdürlüğü de tebrik etmek isteyebilirSmile
 
Alıntı

#35
Sn. mertalp33, sn. nutkey'in alıntıladığı kısımı yazınızdan editleyiniz. Menşei belgesi olmayan silahlarla ilgili beyanlar kullanmayalım.

İyi günler.
 
Alıntı

#36
Sn Arkadaşlar,
İçişleri Bakanlığından izinli bir silah tamir bakım atölyesinde yapılan işlemlerden bahsediyorum.
Laz malı dediğim silah ise zor alımla polise verilmiş ve yıllar önce bir ev karşılığı satılmış şu an değersiz bir silah.
Yapılan tüm işlemler yasal ve bildiğiniz gibi balistiği etkileğen tüm konular da raporla emniyete bildirilir.
Ayrıca yapılan işlemler ve benim bahis konularım 2000 yılları.
Allah izin verirse burada kendi tüfeğimizin üretimi için yasal işlemlere başlamaya çalışıyoruz.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi