Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pratik Namlu Temizligi (Bore Snake)
Selamun Aleykum Değerli Silahsever Dostlar  ;
Fırsatını buldukça bu güzel siteyi , Siz değerli üstadları ve Özellikle Sayın Lupus üstadın yazılarını okumayı çok seviyorum. Bu site sayesinde silahsever oldum diyebilirim ve Sonunda çok sevdiğim bir silaha sahip oldum hamdolsun. Taşıma Ruhsatlı olarak Alman üretimi Sig Sauer P229 Two Tone Sport aldım. Silahı alıncada siteye üye olmak farz oldu. Silahımdan çok memnunum.İyiki P229 almışım ama Bir kaç sorum ve sorunum var bununla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi rica edeceğim. Yardımcı olan olmayan herkesten Allah razı olsun şimdiden diyip sorularıma geçeyim izninizle;

1- Silahımın sürgü salma manivelası içinde şarjör varken sorunsuz ve gayet rahat bir şekilde çalışırken , İçinde Şarjör yok iken çalışmıyor gibi birşey, Çok sert bastırmama hatta iki baş parmağımla çok yüksek basınç uygulamama rağmen sürgüyü düşüremiyorum. Aldığımdan beri toplasanız 3-5 kere düşürebildim bu şekilde ama genel anlamda düşüremiyorum. Bu Silahın çalışma prensibi ile mi ilgili yoksa benim silahımdan kaynaklı bir sorunmu ? bu sorun neyden kaynaklı olabilir ve nasıl çözebilirim ?

2- İkinci sorunum Namlunun üst tarafında renk atması ve çizilmeler. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz üzere namlu ön tarafında renk atması solması gibi bir durum var ve çizilmelerde cabası. Bununla ilgili ne yapabilirim ? En mantıklı çözüm ne olur ?

[Resim: IMG_5500.jpg]

Bir Dostum bu sorunun genel bir sorun oldıuğunu ve üst tarafını aşağıdaki resimdeki gibi sadece üst tarafı beyaz yapıyorlar dedi . Bir daha çizilmez rengi atmaz dedi. Ama ben Siyah olsun istiyorum , Silahıma daha çok yakışıyor. Aşağıdaki şekilde sanki yamalı gibi duruyor. Siz ne dersiniz üstadlarım ? Namlunun üst tarafını siyah boyama yada kaplama yapılabilirmi ?

[Resim: 60da547b_2db6_422d_a3ce_99f14bd89be5.jpg]

3-  Silahımda Gez tek noktadan oluşuyor . Ben ise 3 nokta nişan hattını seviyorum. Amerikadaki kuzenimden rica edeceğim bana orjinal Sig Sauer marka SIGLITE Night Sight Set aldıracağım. Umarım yolda sorun olmaz gelirken ayrıca İrca Yayı getirtmeyi düşünüyorum. Gümrükte takılmaz diye düşünüyorum ? Bir de ben takabilirmiyim gez arpacığı? Yada önerebileceğiniz usta kim olurdu ? Ayrıca SRT tetikte getirtebilirim Amerikadan Sizce taktırayımmı SRT tetiği ?

Değerli Üstadlarım çok uzun oldu hakkınızı helal edin , Silah heycanıma verin. Gerçekten artık silahları çok seviyorum. Tabiiki Poligon dışında Allah kullandırtmasın. Benimki sadece silah sevgisi.
Lütfen değerli cevaplarınızı esirgemeyin. Allaha emanet olun. Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, serdaraktas, mimaslan
(24-02-2018, 12:24 PM)maybach909 demiş ki: 3-  Silahımda Gez tek noktadan oluşuyor . Ben ise 3 nokta nişan hattını seviyorum. Amerikadaki kuzenimden rica edeceğim bana orjinal Sig Sauer marka SIGLITE Night Sight Set aldıracağım. 

Alman menşeli SIG Sauer tabancaların gez ve arpacıklarının üzerinde yükseklik kodları vardır. 

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=5731

Ülkemizdeki Alman menşeli SIG Sauer tabancalarda 6' dan 11' e kadar farklı şekilde numaralanmış arpacık ve gezler gördüm. 

Amerikan menşeli SIG Sauerlerde ise sadece 6 ve 8 yükseklik kodlu arpacık ve gezler mevcuttur. Yan sanayi nişangah üreticileri de genelde bu ölçülerde üretim yaparlar. 6 ve 7 kodlu arpacık ve gezi olan Alman menşeli P 226 tabancaya,  Amerikan üretimi 6 ve 8 kodlu SIGLite arpacık ve gez taktığımızda vuruş noktası 15 m 'de 10 cm' den fazla yukarıya kaymıştı.

Tabancanızın arpacık ve gez yükseklik kodlarını kontrol ediniz. Tedarik etmeyi planladığınız gez ve arpacık setlerinin yükseklik kodları ile uyumlu değilse, ya boş yere para harcamayınız, ya da vuruş noktasına göre nişan noktanızı değiştirmeyi göze alarak nişangahları değiştiriniz.

Sürgü durdurma / salma manivelasında ve namluda da herhangi bir sorun yok, lütfen her ikisini de kendi halinde bırakınız. Smile

Saygılar.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
Vefasiz, maybach909, Sabri, mimaslan, ilksurfer, tirendaz, husrev, Gazanfer, blueokkes, usame

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi