Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YAVUZ MC 1911 S
Sn. yakuzz sizde bir yerli 1911 gormek, hakkinda iyi yorumlarinizi okumak beni heyecanlandirdi. Efendim rica etsem cevaplar misiniz?
Bu fotografini paylastiginiz tabanca size ait girsan 1911 modeli midir?
Tisas 1911 hakkinda forumda bol miktarda bilgi mevcut. Girsan hakinda hic bilgi yok. Sizce Girsan 1911 Tisas 1911'den daha kotu olabilir mi? Girsan 1911 hakkinda daha fazla neler soyleyebilirsiniz?
Harcadiginiz emekleri yakindan inceleyebilecegimiz bilgileri paylasirsaniz mutesekkur oluruz.
Saygilar, Selamlar.

Sn.Ulusoy43 sizede saygilar,selamlar. Fotograf paylasimlarinizi bekliyoruz.

Alıntı

Sn. darre'ye ait siyah Yavuz 1911 olsa gerek...

Alıntı

Sn.Exorcist silah forumun eski bir üyesi olan, silah sever bir dostumuza ait. MC1911'lerin ilk üretilen 10-15 silahtan birisi. İlk alındığında sert bir tetiği, kötü denilebilecek bir nişangahı vardı. Ama pek çok ortamda ve pek çok şartta istikrarlı şekilde çalışması nedeniyle, sahibi tarafından modifiye edildi. Tetik ve grubu, horoz ve grubu, irca mili ve yayı, kabza sırtı, nişangah takımı, sürgü salma yakalama manivelası, emniyet mandalı, hasılı 3 ana parça ve iğne grubu haricinde ne kadar yay,manivela, kol, pim varsa USA'den temin edilen iyileştirilmiş parçalarla değiştirildi. Temin süreci esnasında gözetilen şey, silah kontrol elemanlarına kolayca ulaşmak, kolayca manipüle edebilmek ve bununla birlikte tetik ağırlığını mümkün mertebe hafifletmekti.

Yine Türkiye'de bu işin duayenlerinden olan Sn.Kozluoğlu ile görüşüldü ve kendisine rica edilerek silahın komple titanyum kaplanması ve LPA ayarlı gez grubunun montajı sağlandı.

Sonuçta ortaya çıkan işçiliğe, parçaların sağladığı rahatlığa, silahın atış konforuna ve isabetliliğine ben hayran kaldım. MC1911 'i, "Modifiye Colt 1911" olarak isimlendirdim. Sn.Kozluoğlu'nun detaylarda gösterdiği özen harika. Titanyum kaplamanın mat rengi ve tatlı dokusu gerçekten görmeye değer. Refle vermeyen, uzaktan yansıma yapmayan ama silaha gerçekten hoş bir duruş veren bir kaplama. Aynı kaplamayı daha evvel bir Colt Commander üzerinde de görmüştüm. Yakışıyor..

Nihayetinde bu yazdıklarım, gerçek bir silah severin, silahsından vazgeçmeyerek, onu iyileştirmesinin ve neredeyse mükemmel hale getirmesinin öyküsüdür.

Alıntı

ARMI E TIRO dergisinde yayınlanan Girsan MC 1911 S atış testleri ve detaylı inceleme.

http://www.armietiro.com.tr/HaberDetay.aspx?ID=264

Alıntı

(06-06-2014, 04:52 PM)beyazkurt demiş ki: ARMI E TIRO dergisinde yayınlanan Girsan MC 1911 S atış testleri ve detaylı inceleme.

İnceleme sırasın da söylenen kutu içeriği yurt dışı için mi geçerli yoksa standart olarak veriliyormu? Silah için baya güzel sözler söylenmiş.
Saygılarımla.

Alıntı

(06-06-2014, 11:19 PM)hilmifatih demiş ki:
(06-06-2014, 04:52 PM)beyazkurt demiş ki: ARMI E TIRO dergisinde yayınlanan Girsan MC 1911 S atış testleri ve detaylı inceleme.

İnceleme sırasın da söylenen kutu içeriği yurt dışı için mi geçerli yoksa standart olarak veriliyormu? Silah için baya güzel sözler söylenmiş.
Saygılarımla.

Sayın hilmifatih kutu içeriği standartmı yoksa yurtdışı için özelmi bilmiyorum. Ama bildiğim bişey var maalesef yerli firmalarımızın yurtdışına kendi vatandaşından daha fazla özen gösterdikleri gerçeğidir.

Alıntı

'' Yerli sanayiye destek çıkalım...'' diyen arkadaşlar simetri görsün...

[Resim: 0OaEML.jpg]

Alıntı

(06-06-2014, 11:19 PM)hilmifatih demiş ki: İnceleme sırasın da söylenen kutu içeriği yurt dışı için mi geçerli yoksa standart olarak veriliyormu? Silah için baya güzel sözler söylenmiş.
Saygılarımla.

Sn. hilmifatih ,
25.10.2016 Tarihi itibariyle Girsan MC 1911S .45 cal modelini almış bulunmaktayım.Kutu içerisinden 2 adet şarjör,kullanım kılavuzu, bir adet bakım yağı -küçük markasız- , basit bir harbi seti ve tabanca kılıfı hediye ettiler.Mermi konusunda kalibreden dolayı sıkıntı yaşadım fakat son yurt dışı alımından sonra MKE İstanbul Şube Müdürlüğünden temin etmiş bulunmaktayım.  İnşallah belgemi çıkartıp bir poligona en kısa zamanda gidersem deneme fırsatım da olacak.
Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
sem, heisenberg

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi