Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YAVUZ MC 1911 S
Bugün Sn.TT ile yeni Girsan kataloğunu incelerken Tisaş gibi bir 1911 klonu çıkarttıklarını gördük. Adı Yavuz MC1911S.

Webden bulduğum tek foto bu:
[Resim: 1260869686.82_6_o.jpg]

Önce Tisaş gibi kabza konturunun aartılı açık kesilmediğini düşündük, ama sonra bunun muhtemelen kullanılan daha geniş kabza kapakları yüzünden bir optik yanılsama olduğunu farkettik...

Henüz silahın kendisini görmüş değilim, ama katalog fotolarından gördüğüm, Tisaş'a çok benzediği, ve hem yukarıdaki gibi bir A1 sürümü, hem de tacticool ray eklenmiş, tetik muhafazası arkasında parmak havşası açılmış bir sürümü daha olduğu.

Konuyu silahın kendisini gördüğümüzde daha güncelleyebiliriz, bu arada da üyelerimizden bu şerefe nail olmuş zatlar da çıkabilir, beklemedeyiz. Smile

Saygılarımla..

Alıntı

A 1 sürüme benziyor ama benim gördügüm birkac eksiklik var.Kabze emniyeti ve kunduz kuyrugu uzantisi , tetik gerisinde olmasi gereken tesfiye.Kovan firlatici deligi sanki daha kücük.Arpacigida sürgülü sekilde yapmislar.Bu resimdeki tabancanin prototip oldugunu saniyorum.Mutlaka üzerinde calisacaklardir.
Hayirli olsun.1911 secenekleri artiyor yavas yavas.

Alıntı

Sayın Barış; İstanbul MKE'deki Yavuz 16 standında çalışan arkadaştan edindiğim bilgiye göre, bu yeni 1911 klonu 2 çeşit şeklinde üretilecekmiş. İkincisinde taktik ray kullanılacağını belirtti. Piyasaya sürüm tarihinde ise hiç kimsenin bir öngörüde bulunamayacağını, hatta gelişen samimiyet sonrası, henüz bir konseptin dahi mevcud olmadığını kabul etti. Sanırım adı geçen bu yeni klon piyasaya sürülene kadar, kronik forum konularımızdan biri olan zıg m 1911 bile hayli yol alır diye düşünüyorumSmile Üstelik MKE 45 cal. mühimmat rezervi yada politikası malum rezalet boyutlarda iken Yavuz 16'nın ani bir kürtaj kararı ile doğmamış çocuğunu bizlerle tanıştıramadan yok etme olasılığınıda yüksek görüyorum.

Alıntı

Sn.Barış,
Ayrıca iki yeni modeli daha var.Şu an link veremiyorum ama resimleri ekliyorum.MC14.380CAL. ve MC27 9X19 ilginçtir 650gr.Fuar listesinde,
http://www.ask-ıwa.ınfo
MC27

MC14

Alıntı

Hayırlı olsun,bi 60 yıl sonra gold cup ı da yaparız herhalde.

Alıntı

meftae demiş ki:Sayın Barış; İstanbul MKE'deki Yavuz 16 standında çalışan arkadaştan edindiğim bilgiye göre, bu yeni 1911 klonu 2 çeşit şeklinde üretilecekmiş. İkincisinde taktik ray kullanılacağını belirtti. Piyasaya sürüm tarihinde ise hiç kimsenin bir öngörüde bulunamayacağını, hatta gelişen samimiyet sonrası, henüz bir konseptin dahi mevcud olmadığını kabul etti. Sanırım adı geçen bu yeni klon piyasaya sürülene kadar, kronik forum konularımızdan biri olan zıg m 1911 bile hayli yol alır diye düşünüyorumSmile Üstelik MKE 45 cal. mühimmat rezervi yada politikası malum rezalet boyutlarda iken Yavuz 16'nın ani bir kürtaj kararı ile doğmamış çocuğunu bizlerle tanıştıramadan yok etme olasılığınıda yüksek görüyorum.

Sayın meftae,
Tisaş'ın iç piyasaya satabildiği M1911 lerin sayısı 125 i bulmaz. Esas hedef ABD pazarı. Girsan' ın da ayni planlama içerisinde olduğunu düşünüyorum.
Dolayısıyla değindiğiniz 45 ACP mermi temin sorunu pek önemli değil onlar için. Ancak imal edecekleri silahları ne ile test edeceklerini bilemem.
Diğer taraftan, yolda olan 45 lik mermiler geldiği zaman piyasayı uzun müddet rahatlatır düşüncesindeyim.
Saygılar.
Osman

Alıntı

baris demiş ki:Bugün Sn.TT ile yeni Girsan kataloğunu incelerken Tisaş gibi bir 1911 klonu çıkarttıklarını gördük. Adı Yavuz MC1911S.

Webden bulduğum tek foto bu:
[Resim: 1260869686.82_6_o.jpg]

Önce Tisaş gibi kabza konturunun aartılı açık kesilmediğini düşündük, ama sonra bunun muhtemelen kullanılan daha geniş kabza kapakları yüzünden bir optik yanılsama olduğunu farkettik...

Henüz silahın kendisini görmüş değilim, ama katalog fotolarından gördüğüm, Tisaş'a çok benzediği, ve hem yukarıdaki gibi bir A1 sürümü, hem de tacticool ray eklenmiş, tetik muhafazası arkasında parmak havşası açılmış bir sürümü daha olduğu.

Konuyu silahın kendisini gördüğümüzde daha güncelleyebiliriz, bu arada da üyelerimizden bu şerefe nail olmuş zatlar da çıkabilir, beklemedeyiz. Smile

Saygılarımla..

Sayın Barış,
Paylaşımınız için teşekkürler. Piyasaya rekabet girmesi inşallah kaliteyi olumlu yönde etkileyecektir.
Ancak , anlaşılan Girsan, Tisaş' ın yaptığı hatalardan pek ders almamış gibi görülüyor. Resimdeki kütük gibi kabza ve tetikle ABD pazarında nal toplarlar gibi görünüyor. ABD tüketicisinin 1911 eğilimlerini bilseler, aftermarket parçalara uyum sağlayamayacak 1911 lerin şansının olamayacağını bilirlerdi.
Keşke forumu biraz okuyup, kullanıcı geri dönüşlerinden faydalansalar diye düşünüyorum.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Ülkemizde senelerdir üretilmeye calisilan CZ kopyalarini ve 60 seneyi askin süredir üretimde olan Walther PP modelinin kopyasinin geldigi son noktayi düsünürsek 1911 model kopyalarinin ulasacagi kalite konusunda pekte umutlu degilim.Memlekette en cok övülen BHP nin bile daha dogru dürüst kopyasini üretemediler.
Ama yinede rekabet iyidir.Piyasa düser ve üreticiyi yeni birseyler yapmaya zorlar.

Alıntı

Arkadaşlar onu bunu bilmem, ama üzerindeki yazı durumu çok güzel, inşallah diğer tarafı da böyledir...

Teknik konuda birşey diyemiyorum, malum silahı henüz göremedik...

Alıntı

melihaga demiş ki:Arkadaşlar onu bunu bilmem, ama üzerindeki yazı durumu çok güzel, inşallah diğer tarafı da böyledir...

Teknik konuda birşey diyemiyorum, malum silahı henüz göremedik...

Ağam daha birşey yazmamışlar ki üzerine.Smile
Gece gündüz, "ne yazsak, ne kadar kocaman yazsak" diye düşünüyorlardır Allah bilir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi