Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fransız 7 ' lisi (resimler yüklendi) say.1 de
Sn. Silahseverler,

Soruşturmalarım neticesi, Unique marka 1951 ve 1952 yıllarına ait bilinmeyen modeller olduğunu duydum. Bu silahın orijinal bir geçiş modeli olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünmeye başladım. .22 cal. bir mod. 52 Unique resmini de aşağıya ekliyorum.
[Resim: frenchmodel52pistol22auto_jpg_thumbnail1.jpg]

Alıntı

Arkadaşlar dün tesadüf eseri yaşlı bi amcada gördüğüm ve birkaç saniyelinede olsa elime alıp incel fırsatı bulduğum gerçek 'fransız 7 lisi' ile tanışma fırsatı buldum ve topiği hortlatmak adına sizlerle paylaşmak istedim.Silah aşağıdaki resimdekinin bire bir aynısıdır olup boyasındaki hafif yıpranmaları saymassak resimdeki kadar orjinal haliyle mükemmel bir şekilde muhafaza edilmiş...Maalesef resim çekemede elimden aldı sahibi Big Grin amcayı tanımadığım ve ortamda misafir konumunda bir yabancı olduğum için fazla soru soramadım ve inceleyemedim,ruhsatlımı ruhsatsızmı onu dahi bilmiyorum..Ama hayret ettiğim bukadar eski bir silahın bu günlere yıpranmadan paslanmadan gelebilmesiydi..İlk günkü orjinalliğiyle bir tarihi elime almak hoş bir duyguydu..Sanırım bu silahtan Türkiye'de fazla yok,Bizim bildiğimiz Türkiyede ençok bulunan Unique modelleri iki çeşit;Biri 'kapalı fransız onlusu' tabir edilen RR 51 modeli,Diğeride 'açık fransız onlusu'tabir edilen FR 51 modeli(umarım model tanımlamarını yanlış yazmamışımdır) Bu inceleme fırsatı bulduğum Unique ender bulunan fransız 7'lisi...Sivaslı amcanın silahına gelirsen herhalde artık herkes hem fikirdir sivaslı amcanın silahının fransız 7'lisi olmadığına...İki ihtimal var; Batetta 34 veya 51 modellerinden birinin ya,orjinal fransız kopyası yada zor alımla ruhsata işlenmiş karadeniz kopyası..

(27-02-2010, 04:56 AM)GUNSMOKER demiş ki: [Resim: unique2.jpg]
[Resim: unique1.jpg]
http://i877.photobucket.com/albums/ab334...ine-04.jpg[/IMG]

Batetta 34 veya 51 modelleri kopyası

Alıntı

Sayın Jaguarist, ruhsatının üzerinde yazmıyor mu marka model bilgisi ? Saygılar.

Alıntı

Resim silinsin bence.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi