Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fransız 7 ' lisi (resimler yüklendi) say.1 de
Sn. Ekeke,

Takdir sizin üstadım, ben sizin yayınladığınız fotoğrafta ki modeli sormuştum. Lakin sizinde değindiğiniz gibi zannediyorum ki; dünya üzerinde hiç bir ülke de bizimki gibi bir "el sanatları" anlayışı ve bu minval üzere yükselen bir sektör yoktur. Big Grin Ustaların önünde saygıyla başımı eğiyorum. Saygılar...

Alıntı

1934 efendim..Smile
Daha doğrusu öyle olması lazım. Resmi nereden aldığımı hatırlayamıyorum şu an maalesef...

Alıntı

Sanırım sivasa tekrar gittiğimde prf. bir fotograf mak. ile resim çekmek lazım.(yada torunundan rica etmek) Smile
Sayın vefasiz sizide mutlaka kendisinin bu konuda izni olursa davet edip tanıştıracağım(vereceği tepkiyi bilemiyorum)

Alıntı

Kardeşimin ifadesine göre (aklında kaldığı kadarı ile)
Üzerinde ''PSR 1951'' yazısı vardı diyor.(emniyet mandalının olduğu bölümde)

Alıntı

Merhaba,

Fotoğraflar çok net değil ama, ince detaylara bakarsak kesinlikle Karadeniz yapımı değil. Şarjör çok ince işçilikli, şarjör kilidi, namlu ve gövde uyumu, fişek yatağının kare kesiti çok düzgün. PSR 1961 yazısının imal tarihi olacağına ihtimal vermiyoum. Patent numarası falan olabilir. Üstten tırnak, Luger sonrasında, 1. dünya savaşı yıllarında kullanılan bir sistem, bu silahın 1900 - 1930 yılları arasında yapılmış olabileceğini düşündürdü bana.

Umarım yanlış bir şeyler yazmamışımdır, üstadlar ne diyecek bakalım.

Saygılar.

Alıntı

Kabzasında bulunan yuvarlak metal bana eski Fransız paralarını anımsattı, öyle bile olsa elbette bu silah Fransız malıdır diyemem.

Alıntı

Silah 1951 mod.Beratta kopyası '' Made in Temel ''.
Tabancanın üzerinde çok yorum yapılmış, ama kesin olan şey Karadeniz yapısı olması...

Alıntı

Aynen tahmin ettigim gibi.Usta son noktayi koymus.
Ama sarjör baya kaliteli gözüküyor.Belki orjinaldir.
Mod.1951 Beratta´nin bir resmini ekleyebilirmisiniz arkadaslar.O kadar aramama ragmen bulamadim.

Alıntı

Altunhan demiş ki:Aynen tahmin ettigim gibi.Usta son noktayi koymus.
Ama sarjör baya kaliteli gözüküyor.Belki orjinaldir.
Mod.1951 Beratta´nin bir resmini ekleyebilirmisiniz arkadaslar.O kadar aramama ragmen bulamadim.

Karadenizli eski akıllı ustalar yasal olarak rahat satın alınabilen ve çok da pahalıya mal olmayacak şarjörleri kendileri imal etmeye pek de uğraşmazlardı..

Hatta ben yerli üreticilerimizin bile şarjör üretmek için niye bu kadar zahmete girdiklerini anlamam.

Bence şarjör hacmine ve komplike bir yapısına göre en ucuz yarıotomatik parçasıdır..

Alıntı

Eğer son karar Mod 51 ise, burada resimler var bir iki tane.

http://www.berettaweb.com/1951/mod_951_P8.htm

[Resim: 1696f025.jpg]

[Resim: c6d02e13.jpg]

[Resim: dcb6a2f4.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi