Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fransız 7 ' lisi (resimler yüklendi) say.1 de
Bence model 1935. 7,65 mm.de olabilir 380 acp de..1955 modeli bilmiyorum sn.Kirac Ata. Ama model 1935 60´li yillara kadar üretilmisti.

Alıntı

Sevgili dostlar kast ettiğiniz ''m34'' ile bunun namluları çok farklı.
Silahın üstten görüntüsüne dikkat edin namlunun (çekirdek giren bölümü) daha kalın,üstelik kabzesinde kordon kulbu yok.
En önemlisi çok dikkat etmedim ama üzerinde ''beretta'' ile ilgili bir yazı,logo,vs yoktu.
En önemlisi bu amcamızın ''yapı'' aletlerle ilgilenecek ne parasal nede bilgisel bir ihtiyacı yok.
Adam Sivasın en büyük r......t a sahip çevreli ve paralı birisi

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Bana biraz "made in Karadeniz" gibi geldi. Smile

Alıntı

Altunhan demiş ki:Bana biraz "made in Karadeniz" gibi geldi. Smile

Olabilir sayın Altunhan, emin olmadığım bir konuda ısrar edemem,bakalım ustalar bu konuda ne diyecekler.Wink

Alıntı

Sn. Altunhan,

M 1955 modelden bir arkadaşımın "mıhtar" dedesinde var. Silahı inceleme ve atış yapma fırsatım olmuştu. Ellerime çok küçük gelmişti ama oldukça dengeli bir silah diyebilirim. İnternet üzerinde arama yapabilirseniz birkaç yabancı sitede doyurucu olmasa da bu tabanca hakkında bilgiler mevcuttur. Saygılar...

Alıntı

Sn.Kirac Ata bumudur aceba.Bilmedigim baska bir model bulamadim.
[Resim: minx011a.jpg]

Alıntı

kovboy demiş ki:
Altunhan demiş ki:Bana biraz "made in Karadeniz" gibi geldi. Smile

Olabilir sayın Altunhan, emin olmadığım bir konuda ısrar edemem,bakalım ustalar bu konuda ne diyecekler.Wink

m1934 klonları çok sayıda karadeniz de, ayrıca m1934 ün parçalarından da başka silahlara benzetilmiş klonlarda üretmişler. (bkz: belgui bravning, bietro paretta, fabriko natinola darbeşo hastır , BROWNİNG ) ayrıca boya/renk/kaplamada karadeniz üretimleri ile örtüşüyor.

saygılar.

Alıntı

kovboy demiş ki:
vefasiz demiş ki:Amcayla tanışmak isterim Sn. kovboy. Ben Sivas'ta yaşıyorum...

Elbette sayın vefasiz, önümüzdeki ay mlz.teslimine gideceğim eğer kendiside uygun görürse neden olmasın.
Umarım tanıdık çıkarda kendisini siz ikna edebilirsiniz ve kolleksiyonun bütün resimlerini çekmeye izin verir.(tüfek,silah,bıçak)

Sn. kovboy 22. mesajınızda verdiğiniz ipuçlarına uyan iki kişi tanıyorum. İkisi de pederin arkadaşıdır, ikna etmek sorun olmayacaktır. tuzak71@hotmail.com 'dan iletişim kurabiliriz.

Alıntı

Sn. Altunhan,

Daha önce Sn. Ekeke'nin yolladığı resimde ki silaha çok benziyordu. Yalnız 1934 ve 1955 modeller birbirine oldukça benziyor ve ben tabancayı göreli fazlaca uzun bir zaman geçtiği için anımsamakta güçlük çektim. Fevkalade kibar ve bende saklaması çok kolay bir tabanca hissi uyandırmıştı. Saygılar...

Alıntı

Sn Kıraç Ata,

Tam olarak algılayabilmek zor. 1923 modeli de olabilir.
Bu model WW2 yıllarında çok farklı ülkelere ve çok çeşitli varyasyonlarla üretilmiş bir model. Çok spesifik bir siparişe mensup da olabilir. Hatta, kaliteli bir resim göremediğimizden dolayı anlaşılamıyor ama, "bireye özel" üretilmiş de olabilir.

Veyahut gerçekten de "el sanatlarımızdan" bir örnek ...Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi