Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fransız 7 ' lisi (resimler yüklendi) say.1 de
Öncelikle yazıdaki düzeltilen hatalarım için yönetici dostlara teşekkür eder,kendilerinden ve siz dostlarda özür dilerim.
Bundan sonra daha dikkatli olacağım.

Alıntı

vefasiz demiş ki:Amcayla tanışmak isterim Sn. kovboy. Ben Sivas'ta yaşıyorum...

Elbette sayın vefasiz, önümüzdeki ay mlz.teslimine gideceğim eğer kendiside uygun görürse neden olmasın.
Umarım tanıdık çıkarda kendisini siz ikna edebilirsiniz ve kolleksiyonun bütün resimlerini çekmeye izin verir.(tüfek,silah,bıçak)

Alıntı

Göktuğ demiş ki:Fransız 7 ' lisi denilen bir tabanca var. Marka olarak Unique, zannedersem böyle yazılıyordu. Şarjör 7 mermi kapasiteli. Namlu üstü açık,arpacık namlunun üstünde sabit. Kısacası '' Fransız 10' lusu '' tabir edilen tabancanın küçük kardeşi.

Evet sayın Göktuğ namlu açık ama arpacık namluda değil

Alıntı

Altunhan demiş ki:Ben anlamadim olayi.Sn. kovboy,silah tabancamiydi tüfekmiydi?

Özür dilerim sayın Altunhan, sanırım tam açıklamamışım tabanca,
gerçi ölçülerden anlaşılır zannetmiştim

Alıntı

SPARTAN demiş ki:Sn.kovboy,
Sivaslıların misafirperverliğini konu içerisinde belirtmeniz ayrı bir incelikWink
Amcaya vekaleten ben teşekkür ederim.Cool

Ben teşekkür ederim,sayın SPARTAN gerçekten çok güzel ağırlandım üstelik yeni tanışıyoruz kendisiyle,sadece ölçü almaya ve teklif görüşmesine gitmiştim,umarım anlaşırız Smile

Alıntı

baris demiş ki:Sn. Kovboy,

Aşağıdaki bağlantıdaki modellere bakarak bahse konu silahın hangisi olduğunu bulabilirsiniz:

Saygılarımla..

Teşekkür ederim sn. baris malesef burda yok, hatta internette de bulamadım.
Bunların resmini çekmem iyi olmuş hem paylaşım için hemde arşivimiz için iyi olur diye düşünüyorum Smile

Alıntı

GUNSMOKER demiş ki:Fransız yedlisi benim de merak ettiğim silahlardan biri olmakla beraber, nette hakkında fazla bir bilgiye rastlayamamıştım. 7.65, 22 lr ve kısa 9 kalibrelerinde olduğunu biliyorum. Konunun açılması benim için de faydalı olacak. Ustalarımız daha teferruatlı bilgiler vereceklerdir. Yalnız bu silahın bir özelliği var. O da bir namlu sistemiyle tabanca karabina haline getirilebiliyor. Elimde bir kaç resim var onları paylaşmak isterim. Saygılar.

Evet sn.GUNSMOKER nette yeteri kadar bilgi yok, bunun resimi hiç yok, umarım arşive yarar bir resim olur

Alıntı

Ayrıca sn.GUNSMOKER koyduğu resimdeki tüfek güzelmiş.
Sahip olmak isterdim.

Alıntı

Sn Kovboy,

Emin olamamakla birlikte, bu silah bana biraz İtalyan çakması Fransız gibi geliyor...Big Grin
Fransız değil de İtalyan yedilisi olması bu...Smile

[Resim: 350px-BerettaModel1935.jpg]

Sevgiler

Alıntı

Sn. Ekeke,

Fotoğrafını yayınladığınız tabanca 7.65 Beretta M 1955 model midir? Yoksa 9x17 M 1934 model midir? Saygılar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi