Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fransız 7 ' lisi (resimler yüklendi) say.1 de
Dün işim icabı Sivas ' taydım, müşterim 70 li yaşlarda birisiydi, Tükt misafirperverliği gösterip evinde ağırladı. (Otelde kalmamı istemedi).
Amcamız eski bir avcıymış,bayağıda geniş bir kolleksiyonu vardı,sohbet açıldı konu silahlara geldi sonra bir silah gösterdi resmen bittim, yaklaşık 15-16 cm x 10-11 cm boyunda üzerinde bir kaç harf (hatırlamıyorum) ve 1961 yazıyordu. '' Bu üretim tarihidir '' dedi,eskiler '' Fransız 7' lisi der '' dedi. Ben de '' Daha önce hem duymadım, hem de görmedim,ama satmayı düşünürseniz konuşalım '' dedim, güldü '' Hadi kahvelerimizi içelim '' dedi. Resim çektim, ama şu an yükleme imkanım yok (Müsait olunca yüklüyeceğim).
Bizim siteden bahsettim '' Beklerim '' dedim, '' Ben anlamam, ama söz, torunumdan yardım alıp bakacağım '' dedi.
Alet çok iyi yapılmış yapı da amcamız sakladımı yoksa gerçekten böyle bir şaheser varmı.
Teşekkür ederim

Alıntı

Resim leri yüklüyorum,gecikme için siz dostlardan özür dilerim

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Sayın Kovboy görülmeyen bir şey için nasıl yorum yapılsın.Saygılar

Alıntı

Amcayla tanışmak isterim Sn. kovboy. Ben Sivas'ta yaşıyorum...

Alıntı

Fransız 7 ' lisi denilen bir tabanca var. Marka olarak Unique, zannedersem böyle yazılıyordu. Şarjör 7 mermi kapasiteli. Namlu üstü açık,arpacık namlunun üstünde sabit. Kısacası '' Fransız 10' lusu '' tabir edilen tabancanın küçük kardeşi.

Alıntı

Ben anlamadim olayi.Sn. kovboy,silah tabancamiydi tüfekmiydi?

Alıntı

Sn.kovboy,
Sivaslıların misafirperverliğini konu içerisinde belirtmeniz ayrı bir incelikWink
Amcaya vekaleten ben teşekkür ederim.Cool

Alıntı

Sn. Kovboy,

Aşağıdaki bağlantıdaki modellere bakarak bahse konu silahın hangisi olduğunu bulabilirsiniz:
http://www.littlegun.be/arme%20francaise/artisans%20m%20n%20o/a%20mapf%20man%20pyrenee%20gb.htm
Misal:
[Resim: map%20unique%20mod%20c%20cal%20765-01.jpg]

Saygılarımla..

Alıntı

Fransız yedlisi benim de merak ettiğim silahlardan biri olmakla beraber, nette hakkında fazla bir bilgiye rastlayamamıştım. 7.65, 22 lr ve kısa 9 kalibrelerinde olduğunu biliyorum. Konunun açılması benim için de faydalı olacak. Ustalarımız daha teferruatlı bilgiler vereceklerdir. Yalnız bu silahın bir özelliği var. O da bir namlu sistemiyle tabanca karabina haline getirilebiliyor. Elimde bir kaç resim var onları paylaşmak isterim. Saygılar.

[Resim: unique2.jpg]
[Resim: unique1.jpg]
[Resim: mapfuniquecarabine-01.jpg]
[Resim: mapfuniquecarabine-04.jpg]

Alıntı

hosbey21 demiş ki:Sayın Kovboy görülmeyen bir şey için nasıl yorum yapılsın.Saygılar

Haklısınız sayın hosbey21,ama üstalarımız mutlaka biliyordur diye düşündüm.Birde ne yalan söyleyim silah beni bayağı etkiledi, hemen dostlarla paylaşayım istedim Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi