Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BHP resimleri 1
Dinazor lar için idaelBig Grin şaka bir yana bu makinayı taşınayada kullanada saygıyı duymak bir

borç.İmkanlarım dahilinde edinebilirsem bir tane FN var bakalım nasip olucakmı bize olmassa sayın LUPUS a paslıcamSmile

hakikaten bilmisim.iyi niyetiniz icin tesekkür ederim sy.ilksurfer.ayrica verdiginiz görevide

seve seve kabul ediyorum sy lupuss.gözden kacmayan bazi kücük ayrintilar ara sira ise yariyo iste. ben mkIII derken aslinda cok zorlandim.c seriside yazacaktim gez ve arpacigindan ama oda

olmazdi.mkII aklima hic gelmemisti.ama ben daha önce hic mkII görmedim.sizinde dediginiz gibi ülkmeizde pek yok.

degindiginiz millet-ordu-savas olgularinin bazi kimselerce nasil düsündügüne

katilmamak elde degil.bazi cok milliyetci bildigim kimseler bile bir sehit haberi okudugunda yöneticilere sinirlenerek yaptigi laflara herzaman karsi gelmis tartismisimdir.okadar vatansever oldugunu bildigim

insanlar bile arasira isyan ediyor mehmetcigi sanki enayi gibi görüyorlar.tamam hepimiz bu olaylardaki adaletsizligi biliyoruz tabiki sehitlerin cogunun gariban anadolulu oldugunu,zenginlerin cocuklarinin zor

görevlere verilmedigini biliyoruz.ama ben söyle düsünüyorum.ne olursa olsun askerin görevi savasmak ve yeri geldigindede ölmektir.bu diger milletlerdede böyledir.ama bizim milletimizde askerlik bir meslek

degil herkesin icinde olan bir icgüdüdür sanki.bazi arkadaslar bunu sacma veya abarti görebilirler.ama daha 90 yil önce verdigimiz savasi okurlarsa bunun bir cok örnegine sahit olurlar.hal böyle oluncada yeri

geldiginde sehit olmak mehmetcigin en basta görevlerinden biridir.yani cokta inanilmaz bir sey degil.tabiki basitte degil.yani vatani korumak icin sirasi gelen savasir ve ölür. o görevini yerine getirmistir.takdiri

tanriya ve milletine birakir.bunun icin vatan ugruna can ve evlat verenler -vatan sagolsun-derler.ama ingiliz yasasin kralice der.amerikalida güya cocuklarinin gelecegi icin öldü der.bizim gibi düsünen dünyada

cok fazla ülke yok bence.mesela japonlardaki ordu kültüründede bu var.

Sayın ilksurfer ben L 85 A 2 yi ilk kullandıgımda görüntüsünün etkisinde

kalmışlıgımdan olacak hayal kırıklıgına ugramıştım ve birdaha aylarca tercih etmedim. Tabi bu söyledigim Bf 2 oyunun da gerçekleşti Big Grin Şaka bir yana daha sonra yaptıgım araştırma sonucunda belirtmiş

oldugunuz utancın içindeki ingilizlere güldüm doğrusu. Cok acele karar alınarak kullanıma sokulmuş bir silah daha sonra işin içinden çıkamayınca hk yı cağırıp pisliklerini temizlemeye calışmışlar. Tabi piyade

tüfegi yüksek adetlerde alındıktan sonra kaldırıp çöpe atmak gibi bir seçenek olmuyor. Ancak Ar adıyla yola başlayan M-16 nın gelişme sürecide tıpkı böyle sıkıntılı geçmişti şimdi geldikleri nokta göz

kamaştırıcı. Umarım bizler Mehmetcik 1 tüfeğinde bu acelecilik hatasına düşmeden optimum seviyeye gelip bu aşamadan sonra geniş çaplı kullanıma geçeriz. Saygılar

Yazdiklariniza aynen katiliyorum. Bu, ayrica Tufeklere ne kadar merakli oldugunuzu ve tarihini

ne kadar iyi okudugunuzu da gosteriyor. Ben de ayni sizin gibiyim valla... Bu memlekette (ABD) serbest oldugu icin ve uzun mesafe kabiliyetlerinden dolayi yari otomatik tufekler acikcasi tabancalardan daha

cok ilgimi cekiyor. Tabancalarda al bir Glock gerisini merak etme ama tufekler dipsiz kuyu. Herbirinin o kadar degisik ve mustesna ozellikleri var ki insanda hayranlik uyandiriyor. Bir de kullaninca daha da bir

hayran oluyorsunuz. Tabanca ile 50 metrede imkansizi gerceklestirirken tufek ile cocuk oyuncagi gibi hedefi 12 den vurabilmek insanda buyuk bir haz uyandiriyor...

Siz böyle yazdıkca açıkcası kahroluyorum.
Nedeni tabiki içinde bulundugumuz durum ama bunu fazla uzatmamaklazım.
İçinde bulundugunuz büyük imkanlar ile kendinizi geliştirme ve bu işte haz alma şansını yakalamış olmanız beni cok mutlu ediyor. Keşke benzer imkanlara memleketimin insanı da sahip olabilse...
Hakikaten tüfeklere 7 yaşımdan beri aşırı bir ilgi duymama ragmen kendimi bu konuda yetiştirme imkanına ancak 18 yaşımda bulabildim ve uzun aralıklarla büyük bir caba ile birkaç imkan yakalaya bildim. Bu konulardaki yazılı medya kaynakları ve int kaynakları da son 5-6 senedir var. Birde hepsinden önemlisi sizin gibi tecrübeli insanlarla böyle forumlar aracılıgı ile tanışma ve bilgi edinme şansımız oldu buna da çok şükür ediyorum... Saygılar

Paylasmak cok guzel. Ben tesekkur ederim...

buyrun arkadaslar,daha kutusunda.firindan yeni cikti sicak sicak..

[Resim: 13rh7.jpg]

[Resim: p1010056ar8.jpg]

[Resim: p1010059mu9.jpg]

[Resim: p1010194dq3.jpg]

[Resim: 15oa8.jpg]

Superler...

bunlarda benden olsun

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi