Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BHP resimleri 1
Baktim ki bhp nin resimleri daha konmamis bunu ilk ben yapayim dedim.

[Resim: 27548488aq0.jpg]

[Resim: 10tn6.jpg]

[Resim: p1010097gu0.jpg]

[Resim: 14sz0.jpg]

Arkadaşlar,
Bu silahın demode olup rafa kalkacağını sanan varsa, daha çok bekler.
Gerek kapasitesi, gerekse de mekanik aksamının sığdırıldığı alan olarak hala muadili olmayan bir tabanca.
Aşağıda bu silaha son halini veren Dieudonne Saive'nin iki klasik dizaynını yan yana görüyorsunuz, FN FAL ve BHP;

[Resim: imgp11621defj7.jpg]

merhaba sayin lupuss.nasilsiniz görüsmeyeli.yeni bir duyum aldim. yeni mk IIInüz hayirli

olsun.bhp bencede kesinlikle ekol bir silah.valla söyle söyleyim ben nerde bir bhp ye rastlasam sanki nasil deyim Angelina Jolie karsimdaymis gibi oluyorum.hemen ilgimi cekiyor.

Sayın Altunhan,
Hoşgeldiniz, nasılsınız?
Vallahi itiraf etmek gerekirse bu silaha karşı benim de inanılmaz bir zaafım var.
Dünyada tabanca denince insanların aklına ilk gelen bir iki tabancadan birisi olduğuna eminim.
Tabanca kavramı ile bu kadar bütünleşmiş bir başka model, sadece 1911 olabilir.

Arkadaşlar,

Aşağıdaki resimdeki adam kim, nerede, niçin, ne yapıyor?
Göğsündeki malzeme nedir, kimindir?
Bilen olmazsa, cevabını yarın veririm.
Saygılar.

[Resim: nobbhpep1.th.jpg]

Sayin Lupus yoksa o resimdeki sizmisiniz?

valla elbisesine bakarsak amerikali degil.ingilize benziyor sanki.tabanca hp mk III e

benziyor.ama baya hor kullanmislar.herhalde ordu mali.burasi afganistan olabilirmi?eger burasi afganistansa bu adamda ingilizsee, prens harry olabilir.sanki..

Altunhan gene gorsel analiz yeteneginle beni sasirttin. Vallahi de o. Helal olsun sana ne diyeyim..

Sen soyledikten sonra baska resmini bulup baktim, kalem ayni, bicak da, BHP de baldir kilifda sanirim...resmen o helal valla...

hahaha

[Resim: 2802_harry.jpg]

[Resim: 36187812.jpg]

Bu arada merak edenler icin

tabanca BHP de tufek de SA80. Benim sevdigim mekanizmasi dipcikte olan bullpup

modellerden...
[Resim: 800px-L85A1_SA80.JPEG]
bu da dagilmis

hali...
[Resim: 800px-SA-80_rifle_stripped_1996.jpg]

SAyın ilksurfer tüfek SA 80 mi yoksa hk tarafından tekrar elden gecirilip performansı

arttırılan sa 80 in L 85 A2 modelimi ? Prens hala eski modelimi kullanıyor ? saygılar...

İlksurfer, siz öyle düşündükten sonra , Buckingam sizin olsun, bütün avlaklarım sizin olsun.Big Grin
Sayın Altunhan, sizi de forumumuzun '' Uydu Fotoğraflarını Değerlendirme Bölümüne '' alalım diyorum. Cool

Arkadaşlar,

Bu fotoğrafı koymamın bir nedeni Sayın Çanakkaleli'nin bir ara askerlik hizmeti ve bundan kaçan bazı insanlarla ilgili olarak yazdığı yazılardır.

Diğer nedeni de, BHP'nin demode olduğunu düşünen insanlara, yılların tozu toprağı bulaşmış BHP'lerin dahi kimleri koruduğunu göstermektir.
İşte arkadaşlar üzerinde güneş batmayan imparatorluklar böyle kurulup yaşatılıyor.
Bu sırada efendiyi en az iki timin gözlediğinden eminim, ancak bu ortamı solumak,
insanlarla ölümü paylaşmak, kişiye başkalarına güvenmeyi, gerekirse canını dahi emanet etmeyi, hatta birisi için canını vermeyi göze almayı öğretir. Bunu yaşayan arkadaşlar ne demek istediğimi çok iyi anlayacaklardır.
Bu ortamda yetişen insan gerektiğinde topluluk için insan feda etmeyi, hatta kendini feda etmeyi öğrenir. Bir insanı lüzumsuz yere harcamanın ise nelere mal olabileceğini, hiç bir toplum ferdinin lüzumsuz olmadığını, yeri geldiğinde sadece bir neferin memleket kurtardığını öğrenir.Tebaasında değersiz ve rastgele feda edilebilecek hiç kimsenin olmadığını öğrenir. İnsanlar hakkında karar verirken, iki değil üç kez düşünür.

Diğer bir konu da, bizim gariban Mehmedimiz, Kandil'de -20 derecede, o anda hangi kodaman çocuğunun nerede sefahat sürdüğünü düşünürken, elin İngilizi Kraliçe'sinin nefesini omuzunda hissetmenin verdiği güveni yaşar. Omuzlarında yüzyılların verdiği ağırlığı taşıyarak ve atalarının dünyayı, yaptıkları fedakarlıklarla yönettiğini hatırlayarak görev yapar.

Arkadaşlar, adamlara hiç kızmayın. Bizi sömürmeyi sonuna kadar hak ediyorlar, biz ise sömürülmeyi. Böyle milletler yaşamaya devam edecek, bizler ise, eğer böyle devam edersek, eriyip gideceğiz.

Bu arada SAS, BHP'den sonra P226'ya tamamen geçti. Ama hala isteyenler için BHP envantere ediyor. Ordu ise daha geçen yıl, oldukça yüklü bir BHP siparişi verdi.

Prensin taşıma şekli '' Fransız Üsülü '' olarak bilinir. Britanyalılar nedense bunu çok seviyorlar.
Aşağıdaki resimde, aynı yere sokulmuş bir başka BHP göreceksiniz.

[Resim: h6jb6.th.jpg]

Prensin taşıdığı tabanca, ülkemizde pek olmayan MKII'dir.
Nişangahlarına bakarsanız, MKIII gibi etli kare değil, eski yuvarlak arpacık olduğunu göreceksiniz. Silahda MKII'lerden itibaren kullanılmaya başlanan çift taraflı emniyet manevelaları ve ortopedik konturlu kabze takımı vardır. Yani çift taraflı emniyet, bizde sanıldığı gibi MKIII'lerin alameti farikası değildir. MKII'lerde daha otomatik iğne kilidi de eklenmemiştir.

Tüfeğe bakınca, bana sadece SUSAT nişangah eklenmiş bir L85A1 gibi geldi.
Kurma kolunda A2 revizyonu yapılmadığını görüyorum, ama yanılıyor olabilirim.

Saygılar, hürmetler.

L@stmohik@n demiş ki:SAyın ilksurfer tüfek SA 80 mi yoksa hk tarafından tekrar elden

gecirilip performansı arttırılan sa 80 in L 85 A2 modelimi ? Prens hala eski modelimi kullanıyor ? saygılar...

Her ikisi de SA80 cesidi. Benim Wikipedia'dan resmini aldigim L85A1 yani eski

versiyonun resmi... Prens muhtemelen 2000 yilinda yenilenen L85A2 modeli kullaniyordur. Cok buyuk bir degisiklik yok. HK firmasi yeni versiyonla silahin dayanikliligini biraz arttirdi ve bazi hatalari giderdi.

Laf aramizda ingilizlerin bu SA80 tufegi aslinda basarisizligindan ve hatalarindn dolayi yillardir Ingilizlere bir utanc kaynagi olmustur. En kotu yapilan sistemlerden biridir. Ne kadar duzeltselerde bir Tavor

seviyesine getirip geteremediklerinden emin degilim... Yanliz guzel bir ayrinti yakalamissiniz... Tebrikler...

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi