Yardımcı olun!
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yardımcı olun!
[Resim: DSCF1138.jpg]

[Resim: DSCF1137.jpg]

[Resim: DSCF1133.jpg]

[Resim: DSCF1131.jpg]

[Resim: DSCF1125.jpg]

[Resim: DSCF1123.jpg]

Alıntı

Bu Karadağlı silahların tam olarak kalibresi nedir daha doğrusu tek bir kalibrede mi üretildi yoksa değişik kalibreleri mevcut mu,ve nagantlarda olduğu gibi tetiğe basıldığında top namluya kilitleniyormu?İncelemiş olduğum bir Karadağlı silahta tetiğe basıldığında topun namluya yaklaştığını gördüm ve topta bulunan fişek yataklarına 45lik mermi küçük geldi tam kalibresini kestiremedim.Üstatlara sormakta fayda var diye düşündüm.Teşekkürler

Alıntı

Ağam nefis bir parça gerçekten,gözümüz bayram etti sayenizde.
Köşede ki anahtarlıkta bir o kadar etkileyici.İkisini de kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
Saygılar..

Alıntı

coolasice demiş ki:Bu Karadağlı silahların tam olarak kalibresi nedir daha doğrusu tek bir kalibrede mi üretildi yoksa değişik kalibreleri mevcut mu,ve nagantlarda olduğu gibi tetiğe basıldığında top namluya kilitleniyormu?İncelemiş olduğum bir Karadağlı silahta tetiğe basıldığında topun namluya yaklaştığını gördüm ve topta bulunan fişek yataklarına 45lik mermi küçük geldi tam kalibresini kestiremedim.Üstatlara sormakta fayda var diye düşündüm.Teşekkürler

Kalibresini tam olarak bende bilmiyorum sanırım .50 kalibre civarındadır, dediğiniz gibi .44 ve .45 kalibre fişekleri küçük geliyor.

Alıntı

ashes demiş ki:Ağam nefis bir parça gerçekten,gözümüz bayram etti sayenizde.
Köşede ki anahtarlıkta bir o kadar etkileyici.İkisini de kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
Saygılar..

Teşekkür ederim Sn Ashes, Allah sizede nasip etsin...

Alıntı

Sn. arkadaşlar,

Mesaj #1 deki tabanca nın "Çapraz Anahtar" damgaları Avusturya yapısı Karadağlar'da da çok rastlanıyor. Fakat "ProofMarks" arasında ne Avusturya ne Belçika için verilmemiş. Belki Gasser'ib bir damgasıdır. "Taçlı R" Belçika'nın "yivli namlu" damgası. Topun arka yüzünde oval içinde ELG ve/veya "Liege Kulesi" olabilir belki.

Siyah menevişli (mat krom???) ve ahşap saplı tabancaDa ise "Adler's Patent" ve "VERO REVOLVER MONTENEGRINO" yazıları var
Gasser'lerde "Gasser Patent" yazısı bulunur. Bir kaç defa değişik kitaplarda değişik çaplar görmüştüm. En son baktığım daha güvenilir ve de bahsettiğim farklı çap/isim durumunu açıklıyor.

Karadağ tabancaların Avusturya ve Belçika üretimleri var. Resimdekiler 1873 model ana hatları itibarıyla. 1870'lerde kapsüllü Colt'lar gibi çerçeve üstü açık, 1880'ler kırma (hafiften Webley-Pryse tipi bir mandal var çerçeve gerisinde topla horoz arasında).
Daha fazla bilgi "Antika Toplu Tabancalar / Gasser / Mesaj #12.

Saygılar,
alikozanoglu

11.75 Montenegrin (11mm Avusturya Gasser ve 11.25x36mm Montenegrin diye de bilinirmiş)
Ölçüler “Cartridges of the World-10th Ed.”

Kovan Tipi Tablalı
Çekirdek Ø .445 inch 11.303 mm
Boyun Ø .472 11.989
Kafa Ø .490 12.446
Tabla Ø .555 14.097
Kovan Boyu 1.40 35.56
Fişek Boyu 1.73 43.942
Kapsül Berdan

("Word" programında hazırladığım kolonlar burada aynen çıkmıyor. İlk rakkam inch ikinci mm. A.K.)

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Sayın Faruks84

Elden çıkarmayı düşünürmüsünüz

Alıntı

Sayın melihaga, bu revolverin üzerinde Guss-Stahl (döküm çelik) yazıyor, eski zamanların MIM (Micro Injection Moulding) i herhalde ;-) . Neyse yüzey tesviyesi bazı SigSauer lerin MIM parcalarından daha kaliteli yapılmış Tongue .

Alıntı

sayın bayrak
neden olmasın

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi