Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIG SAUER P226 ELITE ?
Sn.Scoff,

Samimi bir görüş ister misiniz?

Ben markası ve modeli ne olursa olsun, hiç bir hizmet sınıfı tabancaya bu paraları vermem.

Derdim çift hareketli tetiği olan, güvenilir, isabetli, sağlam, çelik bir tabanca almak olsaydı, alırdım piyasadan ikinci el temiz bir CZ, acımadan da kullanırdım...Tabii marka ve prestij merakım yoksa...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
şahin44
Sn. Lupus
Seçimim sirasinda prestij merakim oldugunu fark etmedim marka olarak ele aldığımda bir takıntım olduğunu sanmıyorum fakat insanlar herhangi bişey alirken tabiki önce markasina bakar örneğin dediğiniz gibi "bir CZ alırdım" güvenecekleri, beğenileri, bütceleri vs. doğrultusunda hareket ederler. Ama samimi bulduğum yorumunuzun için teşekkür ederim tavsiyenizi dikkate aliyorum Smile

Alıntı

Merhaba sayın forum üyeleri.
Öncelikle, sanıyorum 4-5 aydır forumu takip ediyorum ve 1-2 aylık üyeyim. Bu süre içerisinde edindiğim bilgiler için forum kurucularına ve üyelerine teşekkürü bir borç bilirim. Ciddi anlamda bilgi edindiğimi söyleyebilirim.
Konu benim almak üzere olduğum tabanca modeli ile aynı olduğu için konunun tarihi eski olmasına rağmen buraya yazmam gerektiğini düşündüm ve yeni konu açmadım.
Sanıyorum önümüzdeki hafta satın alma belgem elimde olacak ve mkek den sıfır bir tabanca almayı düşünüyordum.
Uzun inceleme ve araştırmamdan sonra son olarak Glock 17 gen 4 almaya karar vermiş olmakla birlikte 2 adet seçeneğe indirgemiş bulunuyorum. Glock 17 gen 4 ve sig sauer p226.
Tabi hepimizin bildiği üzere mkek de glock ve sig sauer bitti ve gelmesini bekleyemeyeceğim için artık sıfır alma ihtimalim de kalmadı.
Bende hepimizin olduğu gibi çevremdeki satılık tabanca bulabilecek kamu görevlisi arkadaşlardan glock 17 gen 4 almak istediğimi söyledim ancak bulamadım. Bunun yanında bir tane sadece 1 şarjör atış yapılmış kutusunda sıfır sig p226 enhanced elit tabancayı 13.000 tl ile anlaşmak üzereyim. Glock17 bulsam alacağım ama bulamadığım için sig p226 enhanced elite model tabancayı almayı düşünüyorum.
sizden talebim bu tabanca için bu fiyat uygun mudur?
sn. lupus un yukarıda bu model için yazdıklarını okudum ve şimdi aklım karıştı.
düşüncelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.
saygılarımla.

bazı özellikler:
2015 yılında mkek den sıfır alınmış
kabza baklava dilimli değil pütürlü ve vidalı-vidaların ortasında sig sauer yazıyor
şarjörlerde sig sauer 9mm yazıyor
namlunun sağ üstünde p226 elite ve altında gövde kısmında"sig sauer inc. exeter-nh-usa" yazıyor.

Alıntı

(18-12-2016, 10:38 PM)muratcp demiş ki: Merhaba sayın forum üyeleri.
Öncelikle, sanıyorum 4-5 aydır forumu takip ediyorum ve 1-2 aylık üyeyim. Bu süre içerisinde edindiğim bilgiler için forum kurucularına ve üyelerine teşekkürü bir borç bilirim. Ciddi anlamda bilgi edindiğimi söyleyebilirim.
Konu benim almak üzere olduğum tabanca modeli ile aynı olduğu için konunun tarihi eski olmasına rağmen buraya yazmam gerektiğini düşündüm ve yeni konu açmadım.
Sanıyorum önümüzdeki hafta satın alma belgem elimde olacak ve mkek den sıfır bir tabanca almayı düşünüyordum.
Uzun inceleme ve araştırmamdan sonra son olarak Glock 17 gen 4 almaya karar vermiş olmakla birlikte 2 adet seçeneğe indirgemiş bulunuyorum. Glock 17 gen 4 ve sig sauer p226.
Tabi hepimizin bildiği üzere mkek de glock ve sig sauer bitti ve gelmesini bekleyemeyeceğim için artık sıfır alma ihtimalim de kalmadı.
Bende hepimizin olduğu gibi çevremdeki satılık tabanca bulabilecek kamu görevlisi arkadaşlardan glock 17 gen 4 almak istediğimi söyledim ancak bulamadım. Bunun yanında bir tane sadece 1 şarjör atış yapılmış kutusunda sıfır sig p226 enhanced elit tabancayı 13.000 tl ile anlaşmak üzereyim. Glock17 bulsam alacağım ama bulamadığım için sig p226 enhanced elite model tabancayı almayı düşünüyorum.
sizden talebim bu tabanca için bu fiyat uygun mudur?
sn. lupus un yukarıda bu model için yazdıklarını okudum ve şimdi aklım karıştı.
düşüncelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.
saygılarımla.

bazı özellikler:
2015 yılında mkek den sıfır alınmış
kabza baklava dilimli değil pütürlü ve vidalı-vidaların ortasında sig sauer yazıyor
şarjörlerde sig sauer 9mm yazıyor
namlunun sağ üstünde p226 elite ve altında gövde kısmında"sig sauer inc. exeter-nh-usa" yazıyor.

Merhaba Muratcp ; 
Sizin yerinizde olsam bu kadar bütçe ayırmışken ; sıfırı 15.000 TL civarında olan p226 stainless elite modelini alırdım. Mart 2017 tarihinde M.K.E.K. 'de olacağı söyleniyor. Enhanced elite o fiyatlara değmeyecek bir tabancadır. İkinci ellere baktığınızda da 14.500 TL bir bedelle stainless elite alabilirsiniz. En azından komple çelik bir p226 sahibi olursunuz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
muratcp
Merhaba TuncayK, görüşleriniz için teşekkür derim.
Mkek'de glock bitmesi iyi olmadı benim için. Çok fazla taşıma durumum da olmayacak aslında ama glock 17 nin 700 gr lık ağırlığı çok iyi olacaktı aslında. çelik model bildiğim kadarıyla yaklaşık 1.2 kg. ve bu benim canımı çok sıkıyor. elit model hiç olmazsa yaklaşık 900 gr. diyordum. Glock alamadığım için 250-300 gr fazla da olsa enhanced elit model olsun diyordum. Sad

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi