Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIG SAUER P226 ELITE ?
Bilgileriniz için teşekkürler Sn. lupus 5500 $ dan fazla etmezmi diyorsunuz. Smile

Alıntı

Sn. Of_Lee, üstadlarımızın teknik bilgi birikimleri ile yaptıkları yorum sizi gayet güzel aydinlatiyor.

Bende musadenizle yeni açıklamalar doğrultusunda kendi yorumumu yapayım.

Madem sizin müşteri olduğunuz silah Çelik, parçaların bir kısmı ABD üretimi olsada genel olarak sağlamlık acısından fazla bir eksikliği yok.

Silahın tetiğin standart 226 lara kıyasla hızlı geri gelişi çabuk atışta sağlayacağı bir avantaja sahip olacaksınız. Kullanım amacınıza uygunsa, görüntüsü hoşunuza gitmişse, el ergonominuze uygunsa, Turkiye'de fazla rastlanmayacak (MKE satıyormu bilmiyorum) bir silaha sahip olacaksınız.

Sonuçta Sn.Lupus'un dediği gibi zevkinize kalıyor. Bu zevk Size ederinin biraz daha fazlasını verdirtir mı bilemem ama benim icime sinmiş olsaydı az evvel bahsettigim konularda alırdım.

Saygılar...

Alıntı

Sn. Kara benim içime sindi işin doğrusu gerçekten güzel silah ve MKE de satmıyor şuan için yok en azından. Problem şurda,
şayet bu siahı alacaksam 686 yı satmak durumunda kalacağım ve ben 686' yı da seviyorum bana söylenen Türkiyede 15 Adet olduğu kesin kararımı akşam iyice düşünüp birazda hesap kitap yapıp yarın vermek olacak galiba

Alıntı

OF_LEE demiş ki:bana söylenen Türkiyede 15 Adet olduğu
Yahu bu adamlar işi gücü bırakıp, kayıtlardan bu silahların kaç adet girdiğinin hesabını mı yapıyorlarmış...Ne kadar efsane üretmeye meraklı bir milletiz...Hayatım tehlikede olsaydı, eğer bir P226 ile kendimi güvenceye almak zorunda kalacak olsaydım, hiç tereddütsüz Türkiye ' de yüzlercesi olan 1993-96 arasında ithal edilmiş, alaşım gövdeli, karbon çelik sürgülü bir P226 alırdım.

Kolleksiyon, poligon veya zevk ayrı bir konu, ama farklı olmak adına bu kadar efsane üretmek ve bu uğurda bu kadar kazıklanmak gerçekten kabak tadı verdi artık...Laf, Türkiye ' de sadece 15 adet varmış...5 tane olsa, ortalıkta yüzlercesi dolaşan bir P210 eder mi bu...Hakikatten laf yani...

Alıntı

Smile Size tamamıyla katılıyorum ama yurdum insanı işte ne edersin valla ben teklifimi yapıp 5000$ diyeceğim ister kabul eder ister etmez, istersede tek olsun.

Alıntı

Herkese merhabalar.

Sn. lupus, son dönemlerde MKE'de satılan tüm Elite Stainless modelleri (ABD üretimi sanırım Alman üretimi yok) bu yapmış olduğunuz yorumdan nasibini alabilir mi, yoksa onlar için farklı bir durum geçerli midir?

Alıntı

Sn.Scoff,

MKEK' nin ithal ettiği tüm Eliteleri görme şansım olmadı, ama gördüklerimin hiçbirisi safkan bir Alman gibi değildi...

Alıntı

Sn. Lupus şu an araştirma içindeyim sizin gibi üstadların bilgisin ihtiyacım var.

P226 SL SO BT ile P226 Stainles Elite(ABD) arasindadaki teknik ve kalite farkini anlamama yardimci olacak bigilere ulaşma konusunda sıkıntı çekiyorum. Açıkcası bu iki model arasında seçim yapamıyorum. SS distiribitöründen bu ay sonu MKE' de satışa başlanacağını bilgisini aldim, fakat bir de piyasada 2011(872 kod ile başliyor) model P226 SL SO BT buldum gönlüm her zaman safkan Alman'dan yana. Konu ile ilgili görüş ve bilgilerinize ihtiyaç duyuyorum.

Alıntı

Sn.Scoff,

Aslında en sağlıklı bilgiyi yine temsilciden alabilirsiniz, çünkü hangi modelin nereden, hangi konfigürasyonda ithal edildiğini çok daha iyi bilir...Yine de bildiğimiz kadarı ile size yardımcı olmaya çalışalım;

P 226 SL SO BT' nin SL' si gövde dahil komple paslanmaz çelik olduğunu, SO' su gövdede taktik montaj rayı olduğunu, BT' si ise gövde arkasının mahmuzlu kunduz kuyruğu şeklinde olduğunu ifade eder.

P 226 ELITE STAINLESS da aynı konfigürasyonda bir tabancadır, ancak bunlara ek olarak sürgü ön kısmında da kavrama deseni, ahşap kabza kapakları ve hızlı atışa daha uygun bir kurulma mesafesi daha kısa SRT tetik tadilatı vardır.

SRT tetik tadilatı haricinde neredeyse aynı olan bu iki modelden hangisinin üzerinde USA yazmıyorsa onu tercih edin derim.

Saygılar.

Alıntı

Sn.Lupus
MKE' de yaklaşık 5200$ satilacak olan elite modeli menşei ABD/Almanya olarak ifade edilmis. Buda sanirim bazı parçalar ABD bazılarida Alman menşei olduğunu ifade ediyor. sizden ricam verdiğim linkteki SS 'e göz atmaniz olacak fiyar olarak son 13500 tl fiyat verdi 3 yıllık olduğunu ve hiç kullanmadiğıni söylüyor. Öte yandan MKE'den alinacak bir SS Elite modelimin fiyati yaklaşık 12 000 TL edecek sizce 1500 TL fark değermi? Hic p226 elite kullanmadim ve kullanan tanidigim yok bu sebepden dolay dayanıklılığı konusunda endişelerim var. Bu arada zamanınızı çalıyorum kusura bakmayın.

http://www. Silahmerkezi /ayrintis.asp?ayrinti=6885

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi