Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Genel Revolver Temizliği
Silahınız takrardan hayırlı olsun Sn. Actionman. Kullandığınız fişeğinde bu kirlenmede etkisi vardır diye düşünüyorum. Ne marka fişek kullandınız acaba? Temizlik için kullandığınız ürünleri ve sonucunuda belirtirseniz, okuyan üyelere daha faydalı olacaktır.

Alıntı

Sn. Syılmaz,
Teşekkürler, kullandığım fişekler Magtech240 grn 1,70 $. Ben silahı satın alırken tek alternatif buydu. Şimdi bir de Federal'in .44 magnumları gelmiş onun da fiyatı 1,55$. Kullandığım temizlik malzemesi maalesef (Sivas'ta bulabildiğim) Avsan'ı 3 adet spreyden oluşan seti( pas sökücü, temizlik ve koruyucu şeklinde). Pazartesi sabah direk çıkıp Ankara'yı karış karış gezicem ama bana ürün ve bu ürünü bulabileceğim güzergahlar lazım. Smile

Alıntı

Sn.actionman, namlu ve kararmış alanlar için Forrest Mil Foam kullanıyorum. Şimdiye kadar pek çok solvent, köpük vs denemiş birisi olarak, bu kimyasalı hiç birisine değişmem. Ancak yurt içinde tedarik etmek mümkün değil, sadece yurt dışından gelen arkadaşlarınıza getirtmeniz mümkün, o da bazen uçağa girebiliyor, bazen giremiyor...

Yurt içerisinde tedarik edebileceğiniz en güzel solüsyonlar bence Gun Slick ürünleri. Ultra Klenz ile genel temizlik yapabilir, Copper Klenz ile de namlu içerisini tertemiz yapabilirsiniz. Ultra Klenz özellikle çok yüzeyli parçalarda tortu bırakmaması açısından çok güzel ve kullanışlı.

Harbi seti olarak ise genelde Kleen Bore ürünlerini tercih ediyorum. Ancak üzeri polimer kaplı kaliteli yabancı ürünlerin herhangi birisini tercih edebilirsiniz.

Ankara ' da Necatibey ' deki ve YIBA ' daki silahçılara bakabilirsiniz. YIBA ' da yabancı ürünler daha azdır, Necatibey'deki silahçılar bu konuda daha zengin seçeneklere sahiptir, ancak fiyatları da daha yüksektir. Bir ara YIBA ' daki bir kaç büyük bayiide Gun Slick büyük hacimli ürünleri oldukça hesaplı bir şekilde mevcuttu. Araştırmanıza YIBA ' dan başlayın, istediğiniz şeyleri burada bulamazsanız Necatibey ' e bakın.

Saygılar.

Alıntı

Çok teşekkür ederim Sn. Lupus üstadım.
Gunslick ultra klenzi cooper klenz tamam. Silahın kutusundan çıkan kendi harbi seti var ama Kleen bore harbi setini de alayım .44/.45 cal için. Necatibey'e gitmişken "permiyle gelen ultra yivli" tabancalara da bakarım, biraz sağını solu eller çıkar gelirim. Big Grin
Son olarak bu tavsiye ettiğiniz solüsyonlarla topun ön tarafındaki kararmayı tel fırça kullanmadan çıkarabilirmiyim ?

Alıntı

actionman demiş ki:Son olarak bu tavsiye ettiğiniz solüsyonlarla topun ön tarafındaki kararmayı tel fırça kullanmadan çıkarabilir miyim ?
Forrest Mil Foam mükerrer uygulamalar ve bezle ovalayarak silme sonrası hemen hemen sadece hafif bir iz kalacak şekilde temizliyor. Ancak bakır tel fırça kullanmadan tertemiz yapmak çok zor. Gun Slick Ultra Klenz tatminkar düzeyde temizlese de, fırça ile temizlemezseniz, istediğiniz kadar mükerrer uygulama yapın, Forrest kadar temiz bir yüzey elde edemiyorsunuz.

Bakır tel fırça kullanmaktan çekinmeyin. Silahınıza hiç bir zarar vermediği gibi, ince çiziklere dahi neden olmayacaktır. Gerek kendi revolverlerimde, gerek arkadaşlarımınkiler de, gerekse de poligonun revolverinde defaatle denedik, bakır tel fırça kesinlikle yüzeye zarar vermiyor, içiniz rahat olsun. Ancak tel fırçaları da kaliteli ithal malzemeler arasından seçmenizi öneririm. Silahçılarda eski zamanlardan kalma Kleen Bore bakır telli fırçalara denk gelirseniz alın, yalnız arada sırada pas ve korozyon temizlemekte kullanılan çelik telli fırçalar vardır, bunları kesinlikle alıp kullanmayın.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Lupus üstadım,
Gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler. Hepsini not aldım dönüşte uygulayarak sonucu burada paylaşacağım.

Alıntı

(25-09-2010, 10:12 PM)lupus demiş ki:
actionman demiş ki:Son olarak bu tavsiye ettiğiniz solüsyonlarla topun ön tarafındaki kararmayı tel fırça kullanmadan çıkarabilir miyim ?
Forrest Mil Foam mükerrer uygulamalar ve bezle ovalayarak silme sonrası hemen hemen sadece hafif bir iz kalacak şekilde temizliyor. Ancak bakır tel fırça kullanmadan tertemiz yapmak çok zor. Gun Slick Ultra Klenz tatminkar düzeyde temizlese de, fırça ile temizlemezseniz, istediğiniz kadar mükerrer uygulama yapın, Forrest kadar temiz bir yüzey elde edemiyorsunuz.

Bakır tel fırça kullanmaktan çekinmeyin. Silahınıza hiç bir zarar vermediği gibi, ince çiziklere dahi neden olmayacaktır. Gerek kendi revolverlerimde, gerek arkadaşlarımınkiler de, gerekse de poligonun revolverinde defaatle denedik, bakır tel fırça kesinlikle yüzeye zarar vermiyor, içiniz rahat olsun. Ancak tel fırçaları da kaliteli ithal malzemeler arasından seçmenizi öneririm. Silahçılarda eski zamanlardan kalma Kleen Bore bakır telli fırçalara denk gelirseniz alın, yalnız arada sırada pas ve korozyon temizlemekte kullanılan çelik telli fırçalar vardır, bunları kesinlikle alıp kullanmayın.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi