Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Genel Revolver Temizliği
lupus demiş ki:Bunun dışında silaha mekanik hasar verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.
Teşekkür ederim sn. lupus. Ben geri çekilmemesinin sebebinin yiv-set lere zararlı olması nedeniyle olduğunu sanıyordum.
Demek ki temizlik için parmakları iğneleyerek ucunu sökmeye devam edeceğizSmile

Alıntı

Sn.Barış,
Bir adet geniş Adidas Superstar bağcığı (hip hopcu gençlerin taktıklarından) alıp keserek setin içinden çıkan tel harbiniz ile birlikte tek yönlü temizlik amacıyla kullanacağınız bir bore snake yapabilirsiniz Big Grin
Ya da iş eldiveni ile parmaklarınızı koruyun, seçim sizin Smile

[Resim: d_411.jpg]

Alıntı

Sayın tt,

Layıkıyla boresnake yapmak yazdığınızdan biraz daha fazla çaba gerektiriyor. Aşağıdaki resimde daha rahat görüleceği üzere, boresnake'in boynunda (tüylü kısmın ilerisinde) metal fırça var. Bu fırçanın düzgün çalışması için kalibreye uygun ölçüde olması gerekiyor. Şöyle ki; 7 mm ile 7.62'nin boresnake'leri bile ayrı. Fırça bölümü de namlu içerisindeyken kaymamalı ve yer değiştirmemeli, yoksa temizlemez. Tüylü kısım da ince temizliği yapıyor.

[Resim: boresnake.jpg]

Bence şimdilik tel fırça ve harbi+temizlik bezine devam. Kısmetse boresnake'ler birkaç aya gelir, dileyen kullanır.

Alıntı

harun demiş ki:Bu fırçanın düzgün çalışması için kalibreye uygun ölçüde olması gerekiyor. Şöyle ki; 7 mm ile 7.62'nin boresnake'leri bile ayrı.
Efendim biz .357 SIG ' de 9x19 mm, 9x17 mm ' de 9x19 mm ateşleyebilen bir ırkın ahvadı olarak bu tür ayrıntıları pek kafaya takmıyoruz. Varsın elin gavuru düşünsün Efendim bunları, bize ne...Big Grin

Alıntı

Sn. Harun, haklısınız, bore snake çok basit imal edilebilecek birsey değil. Ancak bütün bore snake'lerde sizin resmini koyduğunuz gibi tuylu kısım olmuyor. Sn. TT'nin koyduğu resimde orijinal bir bore snake, benim mağazadan aldığım ve kullandığımda da tuylu kısım yok. Ortalarda bir yerde dediğiniz gibi tel fırça mevcut.

Saygılar.

Alıntı

Sn.Harun,
Yokluk işte Big Grin
Saygılar,
TT

Alıntı

Kara demiş ki:Ancak bütün bore snake'lerde sizin resmini koyduğunuz gibi tuylu kısım olmuyor. Sn. TT'nin koyduğu resimde orijinal bir bore snake, benim mağazadan aldığım ve kullandığımda da tuylu kısım yok.

Şimdiki üretimlerin hepsinin ucu tüylü yanılmıyorsam, ya da tüyleniyor. Bir de yeni bir model çıkardılar: Boresnake Viper. Bu modelde kılavuz ipinin temizleme fırçasına bağlandığı yere namluya daha kolay girmesi için konik kılavuz takmışlar. Temizleme bezi (kordon) %50 daha verimliymiş. Bir de arkadaki yağ damlatarak yağlama yapılan kısmı turuncu yapmışlar.

[Resim: boreviper.jpg]

Alıntı

Sn. Harun, ben iki ay  kadar önce almıştım, aldığım yerde sadece bu model vardı. Yeni modelde güzelmiş. 

Saygılar. 

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=4244

Alıntı

Ayni urunden .44 ve .45 cal icin 2 tanede ben aldim. Benim gibi acemiler icin gercekten pratik bir urun.

Alıntı

Selam Sn. Arkadaşlar.

[Resim: 2.jpg]
Temmuz ayında aldığım revolverım ile 100 atımı geçtim.

Bu atış faaliyetlerimin hemen hepsinde topun ön yüzünde, iç kısmında ve topla namlu arasındaki kararmalarım gözle görülür bir biçimde arttığına şahit oldum.

[Resim: c.jpg]

[Resim: d.jpg]

[Resim: b.jpg]

Tabancayı aldığım gün MKEK poligonunda Mustafa Hoca atış yaptıkça topun önündeki kararmanın artacağını bu siyahlıkların temizlenebileceğini ancak çok zahmetli olduğunu söylemiş ve kafaya fazla takmamamı tavsiye etmişti.
Sizlerin bu konudaki görüşleriniz nedir ? Bu gece Ankara yolcusuyum ve hazır yolum düşmüşken bu sorunumu çözecek temizlik malzemesini de almak istiyorum. Masraf ve temizlemek için harcanacak olan zaman benim için hiç sorun değil tek korkum aşşağıdaki gibi bir telin tabancanın dış yüzeyinde yapabileceği çizikler. En ufak bir çizik bile beni bunalıma sokmaya fazlası ile yeter. Big Grin

Yani benim açımdan fırçalamak veya fırçalamamak bütüm mesele bu.
[Resim: fra2.jpg]
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi