Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Genel Revolver Temizliği
Sad 
CG357 demiş ki:Açıkçası çizmeyeceğini bilsem bile ben dış yüzeye o fırçayı süremem.
Bezle 3-4 saat ovalayarak çıkartmayı tercih ederim.
İçim cız etti desem yeridir.

Aynen Sn. CG357

Alıntı

Malzemelerin sertliği hakkında bilgi sahibi olursanız, eldeki iş için en ideal ekipmanı kullanırsınız.

Ben şahsen 4 saat naylon fırça-bez ile solventlerle haşır-neşir olup, sonra da yarım yamalak temizleyceğime, elimdeki silahın kaplaması ve malzemesine uygun bir bakır-bronz-pirinç fırça ile temizlemeyi tercih ederim. Bu silahlarımı sevmediğim anlamına hiç gelmez, tam tersine, namluda kalacak bir korozif barut atığı, nem toplayabilecek bir pislik, çıkarılmadığı sürece silahım için çok daha büyük bir sorun oluşturma potansiyeli taşımasından mütevellit tel fırçaya göre devede kulak kalır...

Alıntı

Revolverimi her zaman bu yöntemle temizlerim. Hatta ilk revolverim olduğu için internetten araştırıp aynı resim ve bilgilere göre temizlemiştim. Fırçadan dolayı herhangi çizik olayına rastlamadım.

Alıntı

Alıntı

Efendim,düşük maliyetlerle silah sahibi olunan,ayrıca hertürlü yedek parça ve kaliteli atölyelerde bakımı yapılabilen bir

ülkede,belki. Ama burada doğru dürüst yağ çeşitleri bile olmayan, rica minnet getirttiğimiz malzemelerle, bakım yapmak

zorunda kaldığımız canım ülkemde, ben cesaret edemem.Zira atışlarda bile silaha döşek yapıyorum,altına kadife yastık

filan..

Alıntı

Revolver namlusunda prinç harbiyi geri çekmeyeceğiz diye öğrendik. Yani her seferinde ucu söküp yeniden monte etmemiz gerekiyor. Bazı videolarda silahını temizleyenlerin bu durumu çok da takmadıklarını gördüm. Harbiyi geri çekmek namlu için gerçekten çok zararlı mıdır?

Alıntı

Birde fotolarda çok rahat göstermiş ancak topun ön kısmında oluşan izleri ne denediysem temizleyemedim, en son polisaj işleminde pırıl pırıl oldu, ilk atışın ardından aynı duruma yine geldi. Özellikle bu bölge için güçlü leke çıkarıcı var mı? Smile

Saygılar.

Alıntı

nutkey demiş ki:Revolver namlusunda prinç harbiyi geri çekmeyeceğiz diye öğrendik. Yani her seferinde ucu söküp yeniden monte etmemiz gerekiyor. Bazı videolarda silahını temizleyenlerin bu durumu çok da takmadıklarını gördüm. Harbiyi geri çekmek namlu için gerçekten çok zararlı mıdır?
Sn.nutkey, jag veya fırçayı geri çekmenin tek mahsuru, kirlenmiş olan bez ve fırçayı tekrar yiv-sete temas ettirmektir. Özellikle bakır temizliğini müteakiben namluda geçen her şey, tekrar geriye alınmamalıdır. Bunun dışında silaha mekanik hasar verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Saygılar.

Alıntı

F.T. demiş ki:Birde fotolarda çok rahat göstermiş ancak topun ön kısmında oluşan izleri ne denediysem temizleyemedim, en son polisaj işleminde pırıl pırıl oldu, ilk atışın ardından aynı duruma yine geldi. Özellikle bu bölge için güçlü leke çıkarıcı var mı? Smile
En iyileri;

* Forrest Bore Cleaning Foam
* Hoppe's 9 Elite Foam Cleaner

Bunlar bulunamazsa nisbeten işe yarayanlar;

* Gunslick Ultra Klenz
* Breakfree CLP

Alıntı

Teşekkürler Sn.Lupus edinmeye çalışayım.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi