Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SW 500 ve 460 da yanlis tutma sonucu parmak kopmasi
Exclamation 
Yanlis tutusun resmi ektedir. Eger bir gun bu silahi atma imkaniniz olursa sakin yari otomatiklerdeki gibi "thumbs forward" yani sol elinizde basparmak ileride atis teknigini uygulamayin (sag el ile atis yapiyorsaniz). Bunu daha yeni gordum ve herkezi uyarayim dedim... Zira ben bilmiyordum. Allahtan bu sekilde hic atmamisim. Bu resimleri gordukten sonra bas parmagim su an yerinde oldugu icin cok mutluyum.
[Resim: 500mag_wrong.jpg]
[Resim: Thumb6.jpg]

Diger resimler ve adamin parmaginin nasil kopptugunun hikayesi bu ektedir. Benim midem kaldirmadigi icin baska resim gondermiyorum. merak edenler ekteki linkten bakabilirler..

http://ar15.com/forums/topic.html?b=1&f=...80&page=17

Bu da parmak yerine havuc ile yapilan ve gercekten kopabilecegini gosteren test videosu

Alıntı

http://www.smith-wesson.com/wcsstore/SmW...-12-07.pdf
Sanirim boyle kuvvetli bir silahi atmadan once kullanim kilavuzunu okusaydim iyi ederdim. Neyse ki baska bir yerde gordum... Bkz sayfa 19.

WARNING: ALWAYS KEEP YOUR FINGERS AWAY
FROM THE AREA BETWEEN THE CYLINDER AND
THE BARREL DURING FIRING. PARTICLES AND HOT
GAS WILL BE FORCED OUT FROM BETWEEN THE BARREL
AND CYLINDER IN ANY REVOLVER DURING NORMAL USE.
FAILURE TO FOLLOW THIS WARNING WILL CAUSE SERIOUS
PERSONAL INJURY.

Alıntı

Arkadaş, ABD'de yaşamasına rağmen toplu kültürüne sahip birisi değilmiş.
Top ve namlu arasından, atış esnasında ne kadar alev ve blast çıktığını kavrayamamış yada bunu önemsememiş birisi olduğu belli. .500 SW'den ne kadar alev ve blast sıçrayacağını hesap edememenin sonucu da böyle olmuş. Bir silahın tüm özelliklerine vakıf olmadan, öğrenmeden, araştırmadan, her işe '' Ben bilirim '' edasıyla balıklama atlamamnın tipik bir sonucu.

Bu arada, adam '' hands forward '' tekniğini de yanlış uyguluyor.
Sol el yüzeyini, sağ elden artan kabze alanında kullanıp, orayı doldurmak yerine, sol elini, kendince tepmeye ve silaha daha iyi hakim olmak için, daha da ileriye yerleştiriyoruzatıyor.
Normalde, gerçek manada ve doğru bir '' hands forward '' uygulasa, .500 SW mermi için yapılmış bir topun uzunluğu da düşünülürse, sol el baş parmağının blastın önüne kadar uzanması pek mümkün olmaz. .357 magnumda bile, gerçek ve doğru bir teknik uygulandığında, sol el başparmağı ancak topun ortasına kadar uzanabiliyor.

Sonuç olarak, arkadaşın uyguladığı teknik daha ziyade '' Deve Kuşu '' tekniği, yani ne kuş, ne deve. Big Grin .

Çok demonstratif ve çarpıcı bir örnek olmuş Sn.İlksurfer. Teşekkürler.

Alıntı

Vatandaş ABD'de moda olan, firmalara tazminat davası açma umudunu da kaybetmiş. Big Grin .
Adamlar kullanam kılavuzuna da, açık açık yazmışlar.

Sn.İlksurfer, şimdiye kadar aldığım tüm tabancaların kullanma kılavuzları kutusunda ise, tarafımdan satır satır altlarını çizilerek okunmuştur. Kutusunda yoksa nette bulur, kesinlikle yine okurum. Bu gün farklı bir tabanca yada silah alayım, kullanam kılavuzunu kesinlikle baştan sona kadar yine okurum, yine okurum. Daha önce kullandığım bir silah alayım, yine okurum.

Dünyanın her yerinde bu işlerin kitabını yazabileceğini düşünen insanların ise, böyle lüzumsuz işlere ayıracak zamanı olmaması da hoş görmek lazım.

Alıntı

Sn. Ilksurfer,

Gerçekten de çok güzel bir paylaşım..
TeşekkürlerSmile

Sevgiler

Alıntı

hiç bir bilgim olmamasına rağmen baş parmağımın hala durduğuna şükür ettim

Alıntı

Ben buna benzer bir videoyu izlemistim.Adam havuc yerine sosisle test ediyodu.Bulursam eklerim videoyu.

Alıntı

[Resim: SW500BG.jpg]

Bu resimde de blast'in iki yerden birden ciktigi cok belli. Ben bu silahi aldigimdan beri sadece 5-6 kursun attim. Basinc o kadar rahatsiz edici ki hem ic kulaklik hem de dis kulaklik takmama ragmen yaydigi basinci vucudunuzda hissediyorsunuz. Cok rahatsiz edici idi. Bir de maalesef cok ufak bir kapali poligonda attigim icin cok rahatsiz oldum ve bir daha atmadim. Iyiki de fazla oynamamisim... Neyse acik bir poligonda denersem tekrar resim ve videolarini da post ederim...

Alıntı

Bööğğğ.. Bu ne yahu.
Pizza yerken bunu görmek iyi gelmiyor. Big Grin

Alıntı

babamın 2 adet silahıyla sürekli atışa giderdik smith wesson 38s beretta 92fs babamında benimde böyle bir olaydan hiç bir haberimiz yoktu ama yıllardır hiç bi uzuvumuzu kaybetmemiş olmak mutluluk verdi Cool

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi