Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S&W hakkında sık sorulan sorular
Diğer yandan aynı kalibredeki farklı mühimmat marka ve tiplerinde, farklı çekirdek ağırlıkları, çıkış hızları ve atım yatak basınçları olabilir. Bu konularda kesin ve net veri vermemek gerekir...

Alıntı

Ronin demiş ki:
syılmaz demiş ki:..38 S&W Special
Metrik çevrimi 9x29 mm'dir.

Sn. syılmaz ben 9,65 olarak biliyordum.
Saygılar

Sn. Ronin, .38 kalibreyi mm'ye çevirdiğinizde 9.652 mm çıkıyor ama wikipedia'da kullanılan ifadeler,

'it is known by its metric designation 9×29mmR'

Despite its name, the .38 Special caliber is actually .357–.358 inches (9.0678 mm), with the ".38" referring to the approximate diameter of the loaded brass case.

Çevirirsek eğer, İsmine karşın, .38 kalibre gerçekte .357 - .358 inch'tir (9.0678 mm), .38 kalibre ifadesi yaklaşık olarak dolu pirinç kovanın çapıdır.

Yani yukarıda ki ifadeye göre 9.65 çekirdeğin çapı değil kovanın çapıdır.

lupus demiş ki:Diğer yandan aynı kalibredeki farklı mühimmat marka ve tiplerinde, farklı çekirdek ağırlıkları, çıkış hızları ve atım yatak basınçları olabilir. Bu konularda kesin ve net veri vermemek gerekir...

Sn. Lupus, gerekli düzeltmeyi yaptım.

Alıntı

syılmaz demiş ki:Sn. Ronin, .38 kalibreyi mm'ye çevirdiğinizde 9.652 mm çıkıyor ama wikipedia'da kullanılan ifadeler,

'it is known by its metric designation 9×29mmR'

Despite its name, the .38 Special caliber is actually .357–.358 inches (9.0678 mm), with the ".38" referring to the approximate diameter of the loaded brass case.

Çevirirsek eğer, İsmine karşın, .38 kalibre gerçekte .357 - .358 inch'tir (9.0678 mm), .38 kalibre ifadesi yaklaşık olarak dolu pirinç kovanın çapıdır.

Yani yukarıda ki ifadeye göre 9.65 çekirdeğin çapı değil kovanın çapıdır.

Sn. Syılmaz, verdiğiniz bilgiyle doğru bildiğim bir yanlışı düzeltmiş oldum, eminim birçok kişide 38 kalibrenin gerçekte 9 mm olduğunu bilmiyordur.

Alıntı

İkinci el piyasasında N gövdeli(K da olabilir) 3 inc namlu boyuna sahip parçalar kolay bulunuyor mu acaba? Özellikle 629 un 3 inçini bulmak olası mıdır? O epey zor görünüyor biliyorum. Bu durumda Mod 66 nın 3 inçleri piyasada bulunuyor mu?
Saygılar.

Alıntı

Sayın üyeler.

Çok yaşlıda olsa gayet kelepir fiyata model 10 türevleri tabancalar var . Genellikle emekli astubaylar satıyor. Namlu boyları 5.5. yada 6 inç yaklaşık 15 cm oluyor.

Sorum şudur . Yasal yönden namlu kısaltmak mümkün müdür ?

[Resim: 111001-500x281.jpg]

Selamlar.

Alıntı

Silâh üzerinde yapılacak basit tamiratlar izne bağlı değildir. Örneğin gez ve arpacık değişim, tetiğin altın kaplama yapılması, horoz değişimi, kabze değişimi vb..

Namlu, sürgü, veya komple kapak takımı, tırnak, iğne, kovan çıkarıcı, komple silah gövde iskeleti vb kısımlarda tadilat yapılması istenir ise; bunu bir silah tamircisinin rapor düzenleyip vermesi gerekir. Bu rapor ile içişleri bakanlığına başvurulur. Bakanlık müracaatı kriminâl laboratuarına gönderir. Kriminal onaylarsa, kriminalden alınacak rapora istinaden bakanlık izin verebilir (verebilir, kesin olarak veriyor mu bilmiyorum).

Hatta ses ve gaz fişeği atabilen silahlarda bile tadilat yapmak yasaktır.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın üyeler ;

Smith Wesson 1872 yapımı diye düşündüğümüz ve russian model 2 olduğunu tahmin ettiğimiz bir tabanca var babamın üzerinde,ruhsatlı.

Ne olduğunu,modelini saptayabilmemiz mümkün olur mu acaba ? Üzerinde rusça yazılar mevcut.Rus çift başlı kartal simgesi mevcut,ama rusça yazılı kısmını bir türlü rusça bilen birine buldurup okutamadık.

Ricam şu , antika smith wesson tabancadan anlayıp fikir verebilecek olan var mıdır ? Bir model saptayalım,rusça yazıların anlamlarını çözelim istiyoruz.

Alıntı

Değerli büyüklerim

Toplu tabancaların çalışma sistemi ile ilgili aklıma takılan bir soru var . Belki anlarım diye Sayın Lupus'un açmış olduğu SW DETAYLI SÖKÜMÜ konusunu inceledim fakat konu 2009 ' da açıldığı için resimler zaman aşımına uğramışlar .

Soruma gelirsek toplu tabancalarda yiv set varmı ? Gördüğüm kadarıyla  mermi namlunun dışında duruyor , ateşlendikten sonra mermi namluya nasıl bir giriş yapıyor  bunu  merak ediyorum . Yiv set varsa dışarıda ateşlenmiş olan mermi namluya nasıl giriyor ?

Alıntı

Sn. haritacı1461,

Ekli videoda ve diğer videolarda sorularınızın cevabı bolca mevcut. Yiv-set de bulunmaktadır.

Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Haritacı1461, lupus
Sayın Gravis_Pro

Hocam mantığını az çok anladıkda bu çekirdek namlunun
dışında patlıyor . Eğer yiv set varsa bu  mermi namlunun içerisine nasıl giriyor söz konusu videolarda buna açıklık getirilmemiş . Silindirin içinde ateşlenen mermi karşıdaki yivli namluya boşluktan nasıl geçiş yapıyor ?    Bu videodaki mantığa göre içerisinde yiv set yok .

Direk olarak namludan dümdüz karşıya geçiyor .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi