Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruger MK I-II-III serisi
1949 yılında Amerika/Connecticut'ta kurulan Ruger, A.B.D.'nin 4. büyük silah üreticisi durumunda.1949-1981 yılları arasında üretilen MK I 1982 yılında yerini MK II'ye bıraktı. MK II 1982'den 2005'e kadar üretildi, MK III ise 2004'ten günümüze kadar üretilmekte olan güncel model. Her üç modelde .22 LR kalibreye sahip.

MK II'nin aşağıdaki susturuculu varyasyonu Navy SEALs komandoları ve Mossad tarafından kullanılmıştır.

[Resim: awctmamphibians.jpg]

MK serisinin tasarımı bana ilk başta kendine özgü gibi gelmişti meğerse Japon Nambu tabancası baz alınarak geliştirilmiş bir model. Aşağıda ki resimde Japon Nambu tabancasını görüyorsunuz.

[Resim: nambupistol2465.jpg]

Alıntı

[Resim: rugermkiii.jpg]

[Resim: paclite1.jpg]

[Resim: p1070163i.jpg]

[Resim: markii.jpg]

[Resim: 1001006o.jpg]

Alıntı

[Resim: axjwgg.jpg]

[Resim: dsc07791mdlcsmkiii2245w.jpg]

[Resim: dsc00849hm.jpg]

[Resim: rugermkiiibull.jpg]

[Resim: standardnv.jpg]

Alıntı

[Resim: ruger1.jpg]

[Resim: ruger2y.jpg]

[Resim: ruger4.jpg]

[Resim: ruger3b.jpg]

Alıntı

Ellerinize sağlık Sn.Syılmaz,
ben de bu MK2 yi görünce dayanamadım ve hemen sahip oldum;birde arkasından atışa gidince gerçekten çok isabetli bir karar verdiğimi anladım. (tabiki kendi fikrimdir)
Atışlarda son derece zevkli ve bir okadarda isabetli..
Darısı sahip olmak isteyen tüm arkadaşlara...
Saygılar..

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Sayın Bukalemun;
Dünyanın en kaliteli ve en kullanışlı silahlarından birine sahip olmuşsunuz.Sizin adınıza çok sevindim.
Gez, arpaçık ve namlunun aynı eksende sabit olması atış hassasiyetini arttırmakla kalmaz,22lr. kalibrenin yarattığı çok az aksi seyirdim haraketini tölere edip seri atışlarda sizin nişan almanızı kolaylaştırır.
Kusura bakmazsanız, silahın geçmişini biliyorsanız yazabilirmisiniz? Ve nekadara aldınız?
Piyasada olmayan bir silah olduğu için merak ettim.Smile

Alıntı

Sn.Smith,
çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için; olay şöyle gelişti;
ben S&W 686 2'5 sahibiydim ve bir arkadaşım ile sohbet sırasında tanıdığının Ruger Mk 2 getirttiğini ve beğenmediğini elinden çıkartmayı düşündüğünü söyledi. Bende görmek istedim ve buluştuk, 22 kalibre olduğunu söylememişti.
Gri kutusunu açar açmaz vuruldum ve tamam bu benim olacak dedim.
Kendisine maliyeti bir hayli fazla imiş fakat bu rakkamlara satamam diye düşünüp birde meraklısı ise 3500 US Dolara verebilirim demiş.
Karşısında meraklı ve 3500 Doları vereni bulduğunu anlayınca hemen verdi.
Tüm bildiğim bundan ibaret Sn. Smith...
Saygılar..

Alıntı

bukalemun demiş ki:Karşısında meraklı ve 3500 Doları vereni bulduğunu anlayınca hemen verdi.

Meraklı,3500 doları veren ve şanslı. Nazar değmesin,harika görünüyor Sn. Bukalemun. Daha fazla geri bildirim bekleriz bu arkadaş hakkında.
Işık ve sevgiyle...

Alıntı

sandeman demiş ki:
bukalemun demiş ki:Karşısında meraklı ve 3500 Doları vereni bulduğunu anlayınca hemen verdi.

Meraklı,3500 doları veren ve şanslı. Nazar değmesin,harika görünüyor Sn. Bukalemun. Daha fazla geri bildirim bekleriz bu arkadaş hakkında.
Işık ve sevgiyle...

İsyannnnn. O şanslı neden ben değilim?
Sn.Bukalemun hayırlı olsun.Allah nazardan saklasın. Ama ne yalan söyleyeyim gözüm kaldı.
Rolleyes

Alıntı

Acaba Türkiye'de MK3'lerden bulmak mümkün mü?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi