Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.44 MAG DE, Uzun mesafe atışları
cihangir demiş ki:Silah piyasasında MKE de olmayan şuan satılmayan silah, 8000, 9000 doların altında değil, aynı durum glock, jericho, s.w lerdede var. MKE gelen bir silah Yüzde yüzün üzerinde vergi konularak önümüze sunuluyor. Bizde milletçe silah sever olduğumuz için öylede böylede kaktırmalara boyun eğiyoruz. Ayrıca Çöl kartalı kullanıcısıyım. 10 000 Tl verdim. Bu paraya 3 adet daha tabanca alabilirdim. Bu silahın özelliklerini daha önce bildiğim için bu silahı almayı kafaya koyduğum için aldım. Gelelim para durumunu saymazssak, gayet memnunum. Fişeği MKE de var. hatta bir ara S.B markalı fişekleri 0.85 cent ti, şimdi başka bir marka fişek 2.5 ytl civarında, 25 metreden atılmaz demiş bir arkadaşımız, bende diyorum ki 200 metre mesafeden destekli bir şekilde diz hedefinde 3-2 ve 3-3 vuruşlar kaydettiğini ve fişeklerin dağılımınında fena olmadığını söylesem muhtemelen pek inandırıcı bulmaz. Şimdi bunu silahı övmek için söylemiyorum. Ama sezarın hakkını sezara vermek lazım. dezavantajları yokmu var. 32 cm yakın bir silah 2.250 gr taşıması zor. Fakat silahı bir yerde unutmanız zor (belinizde ağırlığını unutturmaz.). Fişek seçiyor. şarjörden dolayı tutukluk durumu var. Sonuçta zevk meselesi, ben bu silahın isabet oranını ve fişek gücünü seviyorum.

Sn. cihangir, silahınızda kullandığınız fişeğin external balistik tablosunu verebilirseniz bizde bakar inceleriz. 200 metre mesafeden 3-3 isabetin olabilirliğini görürüz. Diz hedefi dediğiniz hedefin ebatları nedir acaba? Yanılmıyorsam D.E. 50 cal. fişek kullanıyorsunuz. Fişeğin ağırlığı, ilk hızı ve B.C. değerini bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.
Sevgiler...

Alıntı

Sayın Xlcod3r, 44 magnum fişek kullanıyorum. ilk hızı fişek markalarına göre değişiyor. bildiğiniz üzere Magnum fişekler standart fişekler değil. ama 420-480 m/s olarak kaynaklarda geçiyor. 240 grn fişek ağırlığı, alçalış yükseliş tablosuda sitedenizde vardı fakat şuan bulamadım. Diz hedefi bir insanın boyunun yarısı kadar bir hedef, bu silah ile 25 metre atışlarında nişan noktasının 8 kare (8 cm ) üstünden vuruş gösteriyor. 200 metre mesafe atışlarında Gfl marka italyan fişeklerle atışlarda nişan noktasının yaklaşık 8-12 cm üzerinde vuruş gösterirken. S.B marka fişeklerle aynı hedefe atışta nişan noktasından 8-10 cm altından vuruş gösteriyor.

Alıntı

Sayın Xlcod3r, msn adresiniz verirseniz size video olarak 200 metre atışınıda gönderebilirim. Bazı sebeplerden dolayı video buraya koymam meslek sebebi ile uygun olmaz

Alıntı

Sn.Cihangir verdiğiniz CM bilgilerinde silahı sabitlenmiş şekildemi denediniz, yoksa serbest destekli/desteksiz atışlar ilemi?

Alıntı

cihangir demiş ki:Sayın Xlcod3r, 44 magnum fişek kullanıyorum. ilk hızı fişek markalarına göre değişiyor. bildiğiniz üzere Magnum fişekler standart fişekler değil. ama 420-480 m/s olarak kaynaklarda geçiyor. 240 grn fişek ağırlığı, alçalış yükseliş tablosuda sitedenizde vardı fakat şuan bulamadım. Diz hedefi bir insanın boyunun yarısı kadar bir hedef, bu silah ile 25 metre atışlarında nişan noktasının 8 kare (8 cm ) üstünden vuruş gösteriyor. 200 metre mesafe atışlarında Gfl marka italyan fişeklerle atışlarda nişan noktasının yaklaşık 8-12 cm üzerinde vuruş gösterirken. S.B marka fişeklerle aynı hedefe atışta nişan noktasından 8-10 cm altından vuruş gösteriyor.

Input Variables Firearm type
Handgun Sight Height 0.8
Bullet Weight (grains) 240
Ballistic Coefficient 0.205
Muzzle Velocity (fps) 1400
Temperature 59
Barometric Pressure (hg) 29.53
Relative Humidity 78%
Zero Range (yards) 100
Wind Speed (mph) 0

Ballistics Table in Yards
240 gr., 0.205 B.C.
Range (yards) Muzzle 25 50 75 100 150 200
Velocity (fps) 1400 1334 1273 1218 1168 1087 1024
Energy (ft.-lb.) 1044 948 864 790 727 629 558
Trajectory -0.8 1.4 2.3 1.9 0.0 -8.6 -24.6
(100 yd. zero)
Come Up in MOA -0.8 -5.2 -4.4 -2.4 0.0 5.5 11.7

Silahınızın 100 yardaya sıfırlı olduğunu var sayarak balistik tablo yukardadır.
Mermi düşüşü 200 yardada (182 metre) 24.6 inç X 2.54 = 62.48 cm eder.

Bu tablo verilerine göre çok iyi bir atıcısınız. Sizi tebrik ederim.
Sevgiler...

Alıntı

verdiğiniz verilere göre 184 m 62 cm nişan noktasından aşagıda bir vuruş olması gerekiyor. diz hedefi ortalama 1 metre boyunda fakat nişan noktasının 62 cm vuruş altında degil. S.B marka fişek ile 8 cm ortalama altında oluyor.

Alıntı

cihangir demiş ki:MKE da olmayan silahı, yurt dışında çalışan polis yada asker sayesinde Türkiyeyye getirip 8000 -9000 dolara satıyorlar.(Yurt dışında görevli olan polis ve askerlerin görev süreleri boyunca 1 defaya mahsus yurt dışından almış oldukları 1 adet ateşli silahı türkiyeye resmi yollardan getirebiliyor ) şimdi kalkıp alıcıyımı dövmek lazım. yoksa yurt dışından 1000 dolara aldığı tabancayı Türkiyede 4000- 5000 dolara silahçılara verenleremi. yoksa bu fiyatın üstüne 4000- 5000 dolar daha katanlarımı dövmeliyiz. Silah zevk meselesi alıcı ne yapsın bu fiyatların altında bulamazssa, hastası olan bu parayı verir alır.

En azından... Lütfen...

Alıntı

cihangir demiş ki:verdiğiniz verilere göre 184 m 62 cm nişan noktasından aşagıda bir vuruş olması gerekiyor. diz hedefi ortalama 1 metre boyunda fakat nişan noktasının 62 cm vuruş altında degil. S.B marka fişek ile 8 cm ortalama altında oluyor.

Sn cihangir,

Tabloda gösterildiği gibi 200 yd uzaklıkta çekirdeğin hızı %27, enerjisi %47 azalıyor. Bu denli büyük enerji kayıplarında belirttiğiniz 8-10 cm'lik düşüşlerin mümkün olmayacağını düşünüyorum.

Bir de Sn xlcod3r silahınızın 100 yd'da sıfırlandığını kabul etmiş. Eğer normal tabancalar gibi silah 25 yd (yaklaşık 25 m'de) sıfırlı ise, mermi düşüşü 67.3 cm olacaktır.

Alıntı

Arkadaşlar ben denediğim ve gördüğümü söylüyorum. Fikirlere saygım sonsuz. Her söylenene inanmak gibi bir durumunuz yok. Benimde, birilerinin bana inanmasını beklemek gibi bir durumum yok. Ben bu siteyi bir arkadaş aracılığı ile öğrenmiştim. Güzel bilgilerde var fakat insanları Bilgisizmiş yada yalan söylüyormuş gibi bir duruma sokulduğunu gördüğümden dolayı bundan sonra konularla ilgili yorum yapmıyorum.

Alıntı

Science sucks Tongue

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi