Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz / P8 serisi
(02-01-2016, 02:22 AM)cc_cihan demiş ki: çekirdeğin ulaşacagı menzili kısaltmaz mı o delikler , o deliklerden alev ya da ateş cıngısı çıkmaz mı tesirini düşürmez mi

Sizin tabancadan menzil beklentiniz nedir? O deliklerin etikili menzil ve nihai tesire ne ölçüde menfi etkisi olabileceğini öngörüyorsunuz?

Alıntı

evet namlu üzerindeki o deliklerin etkili menzil ve nihai tesire ne ölçüde menfi etkisi olabileceği konusunda yarar zarar etkisinde tereddütlerim var
yeri gelip canımı emanet edeceğim tabancada bu tür handikaplar olmamasını tercih ederim

yazdıgım her kelime yi detaylandıracak olursak
menzil beklentim max uzunluktur o delikler 1m bile menzili kısaltıyorsa benim için büyük sorun demektir
tesir için ise
kütleye verebilecek max hasarda en küçük bi zayıflığa dahi tahammül edemem

ilk mesajımdaki tereddütlerimde haklımıyım yada haksızmıyım bana yardımcı olabilecek açıklayacak bir forumdaşım varmı ?

Alıntı

O zaman siz en güzeli piyade tüfeği taşıyın...

Alıntı

(02-01-2016, 01:09 PM)cc_cihan demiş ki: menzil beklentim max uzunluktur o delikler 1m bile menzili kısaltıyorsa benim için büyük sorun demektir

Bir adım öne gitmeyi deneseniz !!

Alıntı

(02-01-2016, 06:08 PM)S@riyerli demiş ki:
(02-01-2016, 01:09 PM)cc_cihan demiş ki: menzil beklentim max uzunluktur o delikler 1m bile menzili kısaltıyorsa benim için büyük sorun demektir

Bir adım öne gitmeyi deneseniz !!

Thumbs Up

Alıntı

(02-01-2016, 01:09 PM)cc_cihan demiş ki: evet namlu üzerindeki o deliklerin etkili menzil ve nihai tesire ne ölçüde menfi etkisi olabileceği konusunda yarar zarar etkisinde tereddütlerim var
yeri gelip canımı emanet edeceğim tabancada bu tür handikaplar olmamasını tercih ederim

yazdıgım her kelime yi detaylandıracak olursak
menzil beklentim max uzunluktur o delikler 1m bile menzili kısaltıyorsa benim için büyük sorun demektir
tesir için ise
kütleye verebilecek max hasarda en küçük bi zayıflığa dahi tahammül edemem

ilk mesajımdaki tereddütlerimde haklımıyım yada haksızmıyım bana yardımcı olabilecek açıklayacak bir forumdaşım varmı ?

Sayın cc_cihan;
Önceki sayfada alıntı yapılan yerde glock19 için çıkış hızında sadece saniyede 10m azalma olduğu yazılmış. Bu tabanca için hiç önemli bir fark değil. Kaldı ki MKE fişeklerini düşündüğümüzde bazı 9mm fişeklerde çıkış hızı farklılıkları bu değerden fazladır. Kısacası bu değerler tabanca için çok önemli değildir. Kütle üzerindeki etki de hız ile doğru orantılı olduğu için oradaki fark da çok önemli değildir. Diğer sayın üyelerde tabanca konusunda sorduğunuz soruların önemsiz olduğunu ifade etmişler ama ısrarcı olmuşsunuz. Misafir olarak girip bunları okuyacağınız düşüncesiyle yazdım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
defender45acp
Zemre10 haklı

Alıntı

1.5 yıllık bu konuyu hortlatıyorum. Geçenlerde bir uzman Çavuşa ait P8L gördüm. Silahın tasarımı geometrisi hoşuma gitti. Yalnız silahı bozan yani sürgü üzerindeki delikler. Sarsılmaz da sürgü üzerindeki delikler hammadde olarak mı geliyor yoksa sonradan mı açılıyor. Ona göre bu silahı almayı düşünüyorum.

Alıntı

(27-07-2017, 11:50 PM)Shepherd demiş ki: 1.5 yıllık bu konuyu hortlatıyorum. Geçenlerde bir uzman Çavuşa ait P8L gördüm. Silahın tasarımı geometrisi hoşuma gitti. Yalnız silahı bozan yani sürgü üzerindeki delikler. Sarsılmaz da sürgü üzerindeki delikler hammadde olarak mı geliyor yoksa sonradan mı açılıyor. Ona göre bu silahı almayı düşünüyorum.

Sn. Shepherd

"Sürgü üzerindeki deliklerin hammadde olarak gelmesi" ne demek anlayamadım ama tüm silahlarda sürgü malzemesi ister dövme olsun ister kütük malzemeden yapılsın bu tür işlemeler imalat aşamasında frezeleme yoluyla yapılır.

Sorunuzu ve sizce dezavantaj oluşturacak konuyu biraz daha netleştirebilirseniz daha iyi yardımcı olunabilir. 

Saygılar.

Alıntı

Sayın Shepherd deliksiz bir P8L almak istiyor anladığım kadarıyla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Shepherd

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi