Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabanca Tavsiyesi...
08-02-2010, 12:11 AM
Tabanca Tavsiyesi...
Üstatlar Merhaba,

İlk defa tabanca sahibi olacak tabanca markaları hakkında bilgisi olmayan biriyim. Parası pulu önemli değil. Bana yabancı marka bir silah tavsiye eder misiniz ? Yalnız sebebini de yazarsanız memnun olurum. Saygılar...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-02-2010, 12:16 AM (Bu Mesaj 08-02-2010 12:23 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : Kirac Ata.)
RE: Tabanca Tavsiyesi...
Sn. Scanner75,

Diğer forum üyeleri ve üstadlarda benim tavsiyeme fikri anlamda destek vereceklerdir. Benim size nacizane önerim; http://www.tabancatufek.com/forum2/forum....php?fid=4 Saygılar...

Farkına yeni vardım, suçluymuşum ben meğer
Otağımda cellatlar? Kaçmak!.. Bu neye değer!
Suçluyum, hainleri gözlerinden tanırım ben.
Bir itizar dinlerim şu toprağın kalbinden.
O ses der ki: -Ey oğul, yazıklar olsun sana!
Mezarımı kirleten, şu mahluka baksana!
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-02-2010, 12:40 AM
Kıraç Ata Yazdı:Sn. Scanner75,

Diğer forum üyeleri ve üstadlarda benim tavsiyeme fikri anlamda destek vereceklerdir. Benim size nacizane önerim; http://www.tabancatufek.com/forum2/forum....php?fid=4 Saygılar...
Sn. Kıraç Ata,
İlginize teşekkürler. Yalnız bilgi o kadar çok ki. Ayrıştırmak çok zor. Ayrıca deneyimin bilgi kadar önemli olduğunu biliyorum. Deneyimli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var. Teşekkürler..
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-02-2010, 12:44 AM (Bu Mesaj 08-02-2010 01:07 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : syılmaz.)
Sn. Scanner75,
Tabancalar hakkında bilginiz yoksa neden forumu okuyup tabancalar hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmıyorsunuz, kendi adıma sadece 2 aylık üyeyim ve sizin sorduğunuz şekilde konu açan birçok yeni üye bu konuda hep uyarıldı sizde aynı hatayı yapıyorsunuz. Lütfen önce okumayı deneyin, ülkemizde yasal olarak bulunubilecek yerli/yabancı bütün silahlar ile ilgili yeteri kadar paylaşım forumda mevcut, okudukça kendiniz için ideal olanı konusunda fikir sahibi olmaya başlayacaksınız, hakkında bilgi sahibi olduğunuz/denediğiniz/incelediğiniz silahlarla ilgili aklınıza takılan bir şey sorduğunuzda da tecrübeli üyeler zaten yardımcı olacaklardır size.

Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız, üstün olan sizsiniz.

Sayılmayız parmakla, tükenmeyiz kırmakla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-02-2010, 01:05 AM
syılmaz Yazdı:Sn. Scanner75,
Tabancalar hakkında bilginiz yoksa neden forumu okuyup tabancalar hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmıyorsunuz, kendi adıma sadece 2 aylık üyeyim ve sizin sorduğunuz şekilde konu açan birçok yeni üye bu konuda hep uyarıldı sizde aynı hatayı yapıyorsunuz. Lütfen önce okumayı deneyin, ülkemizde yasal olarak bulunubilecek yerli/yabancı bütün silahlar ile ilgili yeteri kadar paylaşım forumda mevcut, okudukça kendiniz için ideal olanı konusunda fikir sahibi olmaya başlayacaksınız, hakkında bilgi sahibi olduğunuz/denediğiniz/incelediğiniz silahlarla ilgili aklınıza takılan bir şey sorduğunuzda da tecrübeli üyeler zaten yardımcı olacaklardır size.

Teşekkürler. Yarından itibaren yavaş yavaş okuyacağım. Acelem yok zaten. ilginize teşekkürler. İyi geceler...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-02-2010, 01:09 AM
Sn. Scanner75,

Bende sizin gibi foruma yeni üye olduğumda, benzer bir konu açmış ve değerli üyelerimizin tavsiyede bulunmasını rica etmiştim. Ancak haklı olarak hiç makul karşılanmamıştı. Çünkü bu talep hiç görmediğiniz bir insana hediye olarak kıyafet almak gibi sıkıntılı bir durum. Öncelikle siz bütün konuları bulabildiğiniz güvenilir kaynaklardan araştırmalı ve tabanca marka ve modellerinin sizin el-vücut yapınıza uygunluğunu ölçmelisiniz. Güvenilir kaynak olarak forumumuzda doyurucu bilgilere ulaşabilirsiniz. Tanıdıklarınıza ait veya poligonların envanter silahlarını deneyerek kendinize uygun bulmadığınız modelleri eleyebilirsiniz. Yaşadığınız yerde bir silahçı varsa elinde bulunan silahları inceleyip daha fazla tecrübe edinebilirsiniz. Mali yükümlülüğün sizin için önemli olmadığını belirtmişsiniz. Ancak taşıma ruhsatı alacağınızı varsayarak harçları ve diğer sair masraflara ortalama ithal silah bedelini 3500 USD olarak eklersek 7-8 bin liraya varan bir meblağ çıkıyor ki; az bir tutar değil. Kimsenin sokağa atacak ve israf edecek parası olmadığını varsayarak eğer aceleniz yoksa, bütün tabanca konularını okumanızı, anlamadığınız noktaları tecrübeli arkadaşlarımıza sormanızı, belirli bir atış tecrübesi edinmenizi, bulabildiğiniz bütün marka/modelleri incelemenizi ve fiyatlar konusunda da fikir sahibi olabilmek için araştırmanızı acizane tavsiye babında algılamanızı reca edeceğim. Yok eğer bir an önce bir tabanca almanız gerekiyorsa; piyasada kalitesini ispatlamış birçok model var. Onlardan bir tane edinir ve deneyimleriniz arttıkça size uygun modele geçiş yaparsınız. Ancak daha revolver mi yoksa yarı otomatik bir tabanca mı almak istediğinizi belirtmediğiniz bir ortamda kimse size tavsiyede bulunmaz/bulunamaz. Size tavsiye edilecek silahlar ne kadar kaliteli olursa olsun, sizin el-vücut yapınıza ve kullanım amacınıza uymuyorsa hiç bir esprisi yok. Saygılar...

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-02-2010, 11:16 PM
Kıraç Ata Yazdı:Sn. Scanner75,

Bende sizin gibi foruma yeni üye olduğumda, benzer bir konu açmış ve değerli üyelerimizin tavsiyede bulunmasını rica etmiştim. Ancak haklı olarak hiç makul karşılanmamıştı. Çünkü bu talep hiç görmediğiniz bir insana hediye olarak kıyafet almak gibi sıkıntılı bir durum. Öncelikle siz bütün konuları bulabildiğiniz güvenilir kaynaklardan araştırmalı ve tabanca marka ve modellerinin sizin el-vücut yapınıza uygunluğunu ölçmelisiniz. Güvenilir kaynak olarak forumumuzda doyurucu bilgilere ulaşabilirsiniz. Tanıdıklarınıza ait veya poligonların envanter silahlarını deneyerek kendinize uygun bulmadığınız modelleri eleyebilirsiniz. Yaşadığınız yerde bir silahçı varsa elinde bulunan silahları inceleyip daha fazla tecrübe edinebilirsiniz. Mali yükümlülüğün sizin için önemli olmadığını belirtmişsiniz. Ancak taşıma ruhsatı alacağınızı varsayarak harçları ve diğer sair masraflara ortalama ithal silah bedelini 3500 USD olarak eklersek 7-8 bin liraya varan bir meblağ çıkıyor ki; az bir tutar değil. Kimsenin sokağa atacak ve israf edecek parası olmadığını varsayarak eğer aceleniz yoksa, bütün tabanca konularını okumanızı, anlamadığınız noktaları tecrübeli arkadaşlarımıza sormanızı, belirli bir atış tecrübesi edinmenizi, bulabildiğiniz bütün marka/modelleri incelemenizi ve fiyatlar konusunda da fikir sahibi olabilmek için araştırmanızı acizane tavsiye babında algılamanızı reca edeceğim. Yok eğer bir an önce bir tabanca almanız gerekiyorsa; piyasada kalitesini ispatlamış birçok model var. Onlardan bir tane edinir ve deneyimleriniz arttıkça size uygun modele geçiş yaparsınız. Ancak daha revolver mi yoksa yarı otomatik bir tabanca mı almak istediğinizi belirtmediğiniz bir ortamda kimse size tavsiyede bulunmaz/bulunamaz. Size tavsiye edilecek silahlar ne kadar kaliteli olursa olsun, sizin el-vücut yapınıza ve kullanım amacınıza uymuyorsa hiç bir esprisi yok. Saygılar...

Sn. Kıraç Ata
Açıklayıcı ve akıcı türkçenizden ve nazik üslubunuzdan dolayı saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Galiba vakit darlığından dolayı biraz çabuk sonuca ulaşmak istedim. Ancak son derece haklısınız. Bilimsel ve teknik verilere dayanan ve deneme sonucunda yapılacak bir tercih en doğrusu olacaktır. Bunun için forumu inceleyip teknik detaylar üzerinde özellikle duracağım. Teorik olarak çelik ve imal usulleri. malzeme mekaniği ve davranışları konusunda bilgim olsa da bunları özellikle yapılmış ve ölçümlenmiş teknik verilerle teyit etmek isterim. Tekrar görüşmek üzere.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-02-2010, 11:25 PM
Sn. Scanner75,

Estağfirullah, iltifat etmişsiniz. Ben nacizene kıt silah bilgim ve görgümle size yardımcı olmaya çalıştım. Tabi ki üstadlar size zamanla artan tecrübeniz ışığında daha mantıklı cevaplar vereceklerdir. İnşa'Allah en uygun fiyata size en çok yakışan tabancayı bir an önce alır, keyif ve hayırla kullanma fırsatına erişirsiniz. Saygılar...

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS