Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Luger
Gönülde tabanca, tüfek olunca dikkatimi çekti. Yeni başlayacak bir dizinin fragmanında herkezin elinde Luger P08 nam-ı diğer Barabellum Rolleyes yada ben benzettim.

Saygılar

[Resim: QQd13y.png]

[Resim: MkM9G1.png]

[Resim: qEX9kd.png]

Alıntı

Sn.AYDIN resimler net olmadığı için sanayi kodlarını ve diğer işaretleri göremiyoruz dolayısı ile sağlıklı bir tahmin yapmak zor.Gördüğümüz kadarı ile değerlendirecek olursak DWM üretimi ise (resimlerden belli olmuyor)1910 öncesi (1910 ve sonrakilerin tamamına yakınında tarih vardır istisnaları var) 1906 ve öncesi kabza emniyetli 1908 -1910 arası kab.emniyetsizdir bunlarda tarih yoktur.Silah büyük ihtimalle 1908 öncesi; güzel yurdumuzda pek çok sayıda seri numaraları ile oynanmış LUGER P08 gördüğüm için seri numaralarına bakıp incelemeden numaradan üretim tarihi değerlendirmeside pek sağlıklı değil.Bu tahminler ışığında namlusu vasatın altında değil ise,yuvasında çatlak,kaynak vs.yok ise, boş kovan atacağı(karadenizli tabiri ile çarpacak),tırnak ,çatal gibi kırılma meyili çok olan parçalarda çatlak veya kaynak yok ise,yayları fonksiyonlarını icra edemiyecek duruma gelmediyse ,boya ilk boyası ise, gövde ve kapak takımındaki seri numaraları tutuyorsa heveslisine 1000$ 2000$ arasında gidebilir.Rakamı alıcı belirler... Şarjör kısmına hiç girmedim fiyatları 50$ ile 500$ arasında değişen hangi şarjöre uyum sağlayacağınıda Allah bilir ...

Alıntı

(23-10-2016, 04:47 PM)tokoglu demiş ki: Sn.AYDIN resimler net olmadığı için sanayi kodlarını ve diğer işaretleri göremiyoruz dolayısı ile sağlıklı bir tahmin yapmak zor.Gördüğümüz kadarı ile değerlendirecek olursak DWM üretimi ise (resimlerden belli olmuyor)1910 öncesi (1910 ve sonrakilerin tamamına yakınında tarih vardır istisnaları var) 1906 ve öncesi kabza emniyetli 1908 -1910 arası kab.emniyetsizdir bunlarda tarih yoktur.Silah büyük ihtimalle 1908 öncesi; güzel yurdumuzda pek çok sayıda seri numaraları ile oynanmış LUGER P08 gördüğüm için seri numaralarına bakıp incelemeden numaradan üretim tarihi değerlendirmeside pek sağlıklı değil.Bu tahminler ışığında namlusu vasatın altında değil ise,yuvasında çatlak,kaynak vs.yok ise, boş kovan atacağı(karadenizli tabiri ile çarpacak),tırnak ,çatal gibi kırılma meyili çok olan parçalarda çatlak veya kaynak yok ise,yayları fonksiyonlarını icra edemiyecek duruma gelmediyse ,boya ilk boyası ise, gövde ve kapak takımındaki seri numaraları tutuyorsa heveslisine 1000$ 2000$ arasında gidebilir.Rakamı alıcı belirler... Şarjör kısmına hiç girmedim fiyatları 50$ ile 500$ arasında değişen hangi şarjöre uyum sağlayacağınıda Allah bilir ...

Sayın Tokoğlu
Değerli paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Serinin son iki hanesi tüm parçalarda mevcut. Boya olarak ilk boyası herhangi bir çatlağı yada kaynağı Yok. Bildiğim tek sıkıntısı kabza emniyeti işlevini yitirmiş Yok gibi birşey sadece görüntüden ibaret. Nadir de olsa mermi seçiyor.
Söylediğiniz fiyat aralığı benimde aklımdan geçiyordu. Fakat silahın sahibi 20-25 binlerden bahsediyor tabi bildiğinden değil de tarihi eser hikayesinden. Çok aydınlatıcı oldunuz benim için tekrar teşekkür ederim
Saygılar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı

Kabza emniyeti işlevini yerine getirmiyorsa ya germe fonksiyonunu yerine getiren yay kırılmıştır yada yerinden çıkmıştır.20-25 bine gelince bu o fiyatları ederse çok iyi kondisyonda olan bir P08'ede 40-50 bin demek lazım ne kadar mantıklı karar sizin...

Alıntı

Sn. Tokoğlu,

Bana numaralar orijinal gibi gelmedi. Siz ne dersiniz?

Alıntı

Sayın tokoğlu yardımcı olursanız sevinirim.

1916 DWM Luger, namı diğer Kısa Barabelli tabancam var.

Mec Gar şarjör takılı iken tabancayla düz atış (nişan vaziyetinde) attığım zaman boş kovan tahliyesinde sıkıntı oluyor. Ama dik pozisyonda attığım zaman hiç teklemiyor. İğneği çıkarıp fişekle deneme yaptım.hiç sorun olmadan tahliye yapıyor. Ama atışlarda sıkıntı oluyor.Silahta herhangi bir kaynak kırık vs yok.Şimdiden çok teşekkür ederim.Saygılar.

Alıntı

Biraz geç bir cevap olacak ama anca gördüm. Şarjör den kaynaklandığını düşündüğünüz bir aksaklık varsa şarjör kilit yatağı aşınmamış, yay tansiyonu azalmamış ,şarjör ağızı bozulmamış elle fişekleri boşaltırken yumuşak ve akıcı bir şekilde boşaltabildiğiniz bir kaç emanet şarjör bulun deneyin çalışıyorsa sorun şarjörünüzde(yani mecgar da)yine aynı şeyleri yapıyorsa ....bilahare  görüşelim o yol çok çeker Cool

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Vefasiz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi