Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Luger
tokoglu demiş ki:Sn catalyst resimleri tarafınızdan yayınlanmadı.
İş yerinizden evinize dönmenizi bekliyorum Big Grin
Big Grin

Sn.Tokoğlu, '' Persian Contract '' tespitiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

Saygılar.

Alıntı

Aşağıda bir '' Persian Artillery Luger '' görüyorsunuz.

[Resim: 800pxpersianlangepistol.jpg]

Alıntı

Aşağıda bir başka standard '' Persian Luger '' görüyorsunuz.
Bu modellerin daha ziyade hanedan mensupları ve aristokratlar için üretildiği söyleniyor.
Bu silahlarda seri nolarının dahi Farsi olduğu dikkati çekiyor...

[Resim: 64190835.jpg]

[Resim: 18267295.jpg]

[Resim: 48397494.jpg]

[Resim: 35652172.jpg]

[Resim: 67477075.jpg]

[Resim: 65314373.jpg]

Aşağıda da, bir Persian Mauser K98 üzerinde,
Yukarıda net olarak görülemeyen İran Devlet armasını görüyorsunuz.

[Resim: 31387662.jpg]

Alıntı

Sn Lupus ve Sn Tokoğlu verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Bilgileri arkadaşımla paylaştım,uzun yıllardır bu silaha sahip olan arkadaşım silahının tarihi hakkında bilgilendiği için çok sevindi.Yalnız bu tutukluk meselesi Sn Tokoğlunun dediği gibi silahtan mı yoksa şarjörden mi kaynaklanıyor onu tam çözemedim ama inanın 25 metreden benim BHP den neredeyse daha isabetli atışlar yapıyorum bu dede yadigarıyla.
Saygılar.

Alıntı

tokoglu demiş ki:Sn catalyst resimleri tarafınızdan yayınlanmadı.İş yerinizden evinize dönmenizi bekliyorum Big Grin şaka bir yana... hiç bir makaralı müşterisi görmeden incelemeden kolayına bu silahları almaz iyi bir silah olduğuna dair kuvvetli emareler bulunan bir mkrl. için ise inanın 1000 km yol gitmeyi göze alır.Ederine gelince bir kolleksiyoncu tarafından30.000 $(otuzbin dolar) teklif edilmesine rağmen sahibinin satmadığı görüşmenin tanıklarından biriside benim 1902 tarihli 7.65 carabine bir luger syglr.slmlr.

Sayin tokoglu, silah sevginiz kaleminize sirayet etmis, masallah güzel yaziyorsunuz. Parbellum'una 30000 usd teklif edilip te reddedecek adam TR de azdir sanirim. Teklif eden arkadasinizin sansizligi ki, silahin sahibi TR nin en zengin 500 kisisinden birinin kardesi, belki farkli bir kanaldan girilse alinabilirdi diyecegim ama miras birakmayi isteyecegi bir silah oldugu icin verecegini zannetmem.
Temiz bir makarali, orjinAlligi bozulmamis bir Tuğrali her zaman degerinde alici bulir kanaatimce.
Bir firsatta beni de o parebellum un sahibiyle tanistirirsaniz sevinirim. Colt .38 super ile baslayan merakimin ilerleyen yillarda basima büyük dertler acacağindan endiseliyim Smile

Alıntı

Sn. evrenay beni şaşırtan sahibinin o fiyata satmaması değil talep eden abinin o rakamı teklif etmesi idi.Daha sonra Avrupa ve ABD.deki bazı müzayede sitelerinde 42 000$ istenilenide görünce o abinin mesnetsiz uçuş yapmadığına kani oldum.Yurdumuzda eski silahcıların bilebildikleri bu silahtan üç tane olduğu tahminimce emekli paşalar,emekli mebuslarSmile,ve eski büyük arazi sahiplerinde olmak üzere kenarda köşede 10 taneden çok fazla bulunabileceğini tahmin etmiyorum.Merak hastalığınıza gelince bahsettiğiniz
konuda faliyet gösteren tedavi veya rehabilitasyon merkezi henüz yok Big Grin açılırsa formda paylaşırımBig Grin mateesüf bu hastalık giderek şiddetini artırma meyli olan bir rahatsızlık kendi kendine geçme veya gerileme nadir de olsa
görülüyormuşCool dua edinBig Grin...

Alıntı

lupus demiş ki:Aşağıda bir '' Persian Artillery Luger '' görüyorsunuz.

[Resim: 800pxpersianlangepistol.jpg]

arkadaşlar kompakt mompakt hikaye silah dediğin böyle olmalı, eğer bir lugerim olacaksa böyle olmalı, silah kadın gibidir boyu uzun olacak, kimse bana bu silahın kısa namlulusu daha güzel demesin...

ellerinize sağlık arkadaşlar valla gözüm gönlüm açıldı....

Alıntı

Arkadaşlar,

aşağıda footğraflarını göreceğiniz P08 Luger, forumdan bir arkadaşımıza ait. Ne yazık ki, fotoğraflar, her zaman olduğu gibi, alelacele çekildi. Dolayısıyla silahı sökmeye vakit bulamadım. Şarjöründeki fişekler boğumlu tabir edilen tipte idi.

Sayın melihağa aynı arkadaşımda sizin beğendiğiniz artillery modeli de var amma daha göremedik.

[Resim: P1150018.jpg]

[Resim: P1150019.jpg]

[Resim: P1150020.jpg]

[Resim: P1150021.jpg]

[Resim: P1150022.jpg]

[Resim: P1150023.jpg]

[Resim: P1150024.jpg]

[Resim: P1150025.jpg]

[Resim: P1150026.jpg]

[Resim: P1150027.jpg]

Alıntı

Fotoğrafların devamı:

[Resim: P1150028.jpg]

[Resim: P1150029.jpg]
[Resim: P1150030.jpg]
[Resim: P1150031.jpg]

[Resim: P1150032.jpg]
[Resim: P1150033.jpg]

[Resim: P1150034.jpg]
[Resim: P1150035.jpg]
[Resim: P1150036.jpg]

Namlu başlangıcından önceki logoya dikkatinizi çekmek isterim

Alıntı

Bu silah bence şekil olarak en güzel tetiğe sahip silah.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi