Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 24 Oy - 4.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKE'DEN EN SON HABERLER
(11-04-2021, 04:32 PM)alpsaral demiş ki:
(11-04-2021, 04:12 PM)Sabri demiş ki:
(11-04-2021, 01:40 PM)California demiş ki: Lanet olasi California dan bir gun kurtulabilirsem almak istedigim tabancalardan birisi.

Sn. California,

Merakımı bağışlayın, bulunduğunuz God damn eyaletinde, bu silahı alamamanızın sebebi nedir? Oranın yasalarını bilmediğim için pek anlayamadım. Bilgi verirseniz öğrenmiş olurum.

Saygılar

Sanırım California'da şarjör kapasitesi 10 sınırından dolayı.

California da 10 adet siniri lafta kaldi gibi tabi hala gidip 30 lu sarjor alamiyorsunuz dukkandan ya da internetten ( kimse satmak istemiyor ) fakat 2 sene once 1 haftalik bir bosluk oldu mahkeme 10 lu sarjor limitinin yasal olmadigini belirtti ve eyalet itiraz edene kadar herkes ne almak istiyorsa aldi , o bir hafta suresince sanirim milyonlarca sarjor satin alindi eyalette.
Simdi de kimse suclayamiyor sonucta ben o zaman diliminde almistim dediginizde bunu ispatlama gorevi eyalete dusuyor ve boylelikle dava bile acmiyorlar.
Los Angeles ta tasima yasakti senelerce ( Kasabanin serifine 50bin dolar bagis yapanlar haric  Rolleyes ) neredeyse imkansiza yakindi normal bir vatandasin tasima almasi California eyaletinde los angeles sinirlarinda buda sansimiza bir kac ay once degisti.Defund the Police diye bagiran politikacilara inat serif tum herkese tasima ruhsati verecegiz basvurun onaylacagiz dedi.
Bende basvurdum bekliyorum umarim sikintisiz alabilrim onumuzdeki 6 ay icinde.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
m16a2, alpsaral, alpercuhaci
(11-04-2021, 05:31 PM)Heat demiş ki:
(11-04-2021, 01:40 PM)California demiş ki: https://www.sportsmans.com/shooting-gear.../p/1542801

[Resim: chrome-ar-Be-Kk-EO9z.png]

Lanet olasi California dan bir gun kurtulabilirsem almak istedigim tabancalardan birisi.
$300-400 bandinda daha iyisi yok gibi.

Kullanan varmidir yorum yapabilir mi?

Sn. California, hazır kapasite 10 ile sınırlıyken, polimer seçenekler yerine High End 1911' lerede bir göz atsanız,
911 serisi kaliforniya'da adettendir Smile

Aklimda hep Turk yapimi tabanca alma istegi var fakat 3-5 kat fazla odemeden.Girsan MCS1911S satiyordu birisi $400 e fakat uzerinde cok fazla cizik vardi o yuzden vazgectim.Kismet bakalim 1911 alirsam paylasacagim forumda.
Farkli kalibrelerde AR15 projelerim var yakin zamanda tum maddiyati oraya doktuk yasak gelir korkusuyla Biden yuzunden.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Militia_747, Heat, karanlık ay, alpercuhaci, Cotyora5252, glocker2021
(11-04-2021, 05:58 PM)California demiş ki:
(11-04-2021, 04:12 PM)Sabri demiş ki:
(11-04-2021, 01:40 PM)California demiş ki: Lanet olasi California dan bir gun kurtulabilirsem almak istedigim tabancalardan birisi.

Sn. California,

Merakımı bağışlayın, bulunduğunuz God damn eyaletinde, bu silahı alamamanızın sebebi nedir? Oranın yasalarını bilmediğim için pek anlayamadım. Bilgi verirseniz öğrenmiş olurum.

Saygılar

California da ozel bir liste var 2013 sonrasinda cikan tum tabancalarin sivile satisi yasak micro stamping denilen nane yuzunden.
https://oag.ca.gov/firearms/certified-handguns/search
https://en.wikipedia.org/wiki/Microstamping#California

Hic bir uretici de bunu kabul etmedigi icin yeni cikan cogu silahi sadece polisler alip 2.el de 3-5 kati fiyata satiyorlar (kaptirmator Big Grin ) veya eyalet disindan buraya tasinanlar getirebiliyor.Ve bu sekilde diger sahislara satilabiliyor.
Glock 19 Gen3 yasal ama sonrakilerin satisi yasak mesela.(gen4 gen5 ve yeni modeller )
Durum boyle olunca $300 lik Canik bile California da ikinci el pazarinda $1500 gibi fiyatlara satiliyor.
Glock 43 gibi $500 lik tabancaya daha gecenlerde $1000 vermek zorunda kaldim ve bir polisten satin aldim.
10 gun suresi var California da satin alinan tabancalar 10 gun bekliyor transferin yapildigi dealer da.Size aninda teslim edilmiyor.
Birde her 30 gunde 1 tabanca hakki var. (FFL03 COE lisansi olanlar ve sahistan sahisa satislar muaf )

Sn.California,bizde ''kaptırmatör''lerin sadece bize özgü olduğunu sanıyorduk,içimize su serptiniz Smile Demek ki Amerika'da da kaptırılmak mümkün Smile

Alıntı

(11-04-2021, 01:40 PM)California demiş ki: https://www.sportsmans.com/shooting-gear.../p/1542801

[Resim: chrome-ar-Be-Kk-EO9z.png]

Lanet olasi California dan bir gun kurtulabilirsem almak istedigim tabancalardan birisi.
$300-400 bandinda daha iyisi yok gibi.

Kullanan varmidir yorum yapabilir mi?

Sn.California yaklaşık 15-16 aydır bu modele sahibim. Genel olarak memnunum, problemsiz, grupmanı da oldukça iyi.

Boyutu nedeni ile şahlanması biraz fazla. Bende sig p365 veya p938 istiyorum ama işte şartlar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
California, glocker2021, Sabri
[Resim: Screenshot-20210412-130428-Instagram.jpg]
Biz İstanbulluların gözü aydın..

Alıntı

Cz severlere hayırlı uğurlu olsun.

Sn. nsyuksel,

Siz ne yaptınız tabanca alabildiniz mi? Yerliden yabancıya, polimerden metale, gen4 den Gen5' e, hatırladığım kadarıyla 2 senedir arayış içindesiniz?

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
nsyuksel, Sabri, glocker2021
(12-04-2021, 02:57 PM)Yasin06 demiş ki: Cz severlere hayırlı uğurlu olsun.

Sn. nsyuksel,

Siz ne yaptınız tabanca alabildiniz mi? Yerliden yabancıya, polimerden metale, gen4 den Gen5' e,  hatırladığım kadarıyla  2 senedir arayış içindesiniz?
Sn.Yasin06,

Selamlar, o zaman bir Sar9 alıp konuyu kapatalım dedik lakin tatmin etmedi. Şükür sorun yaşamadım ama yine de gözüm, G17 gen 5 ve Cz P-07 de.. Evlilik ve covid şartlarından dolayı, askıda.. Tüfeklere yatırım yaptık biraz bu arada.. Maşallah sizde ajan gibisiniz bu arada.. Cool

Alıntı

CZ'ler MKEK sitesinde satışta.
Alacaklara hayırlı olsun.
Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
glocker2021, Helliox, Cotyora5252, Mr.Wayne, Emre_Baykurt, Aydın Meriç

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi