Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 17 Oy - 4.18 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKE'DEN EN SON HABERLER
Para Ordnance, hangi ara vitrine çıktı takip edemedim. Haberi olan var mı?
An itibarı ile aşağıdakiler görünüyor.

Carry 9 (9X19 Para) - 3472.15USD
Hawg 9 (9X19 Para) - 3301.14USD
Warthog (45 Acp) - 3301.11USD

Saygılarımla.

Alıntı

Sn.Lenduha 
yazmış oldugunuz modeller uzun bir süredir var zaten,Ne kadar uzun süredir diye sorarsanız? Silahımı (SW5906TSW) temmuz 2008 de aldıgımda onlarda vitrinde idi.Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
lenduha, wubıh, drmehmet, defender45acp
Bilgi için teşekkürler. İnanın sitede yeni farkettim, demek o kadar görmezden gelmiş olmalıyım ki beynim yok saymış - gözüm de görmemiş şimdiye dek. Smile

Yok yere yazı kalabalığı yapmış oldum.

Saygılar.

Alıntı

MKE de .45 acp yine buhar oldu. S&B in insafına kaldık anlaşılan. Taahhüt süresi ne kadar acaba. Son dakikaya kadar beklemezler umarım. Bu arada yeni kanunla SSM artık başkanlık oldu malumunuz. Yeni dönemde MKE nin özerkleştirilmesi işine hız verilecekti. Umarım tez zamanda çağa ayak uydururlar da bizi baştan ayak bu sıkıntılardan kurtarırlar.
Saygılar

Alıntı

2018 üretim MKE fişeklerde, bir kutuda en az 4-5 adet fişek patlamıyor. %10 gibi bir oranda hatalı fişek üretimi çok yüksek bir hataya işaret etmiyor mu? Poligon'da bulunan Sigsauer P229 ve Glock 19 modellerinin her ikisinde ve farklı kişilerce yapılan atışlarda bu sorun göze çarpıyor. Asker ve Polisin de MKE fişeği kullandığı düşünüldüğünde, olası bir sıcak çatışmada çok tehlikeli durumların ortaya çıkması ihtimali yok mu? Kırmızı kutulu bu fişekleri kullanan diğer silah severlerin benzer tespiti var mı? Yoksa poligonda ya da başka bir ortamda fişeklerin kötü saklanmasından ya da nakliyesinden kaynaklanan yerel bir problem mi var?

Alıntı

Mermi fiyati 2.4 tl oldu.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
DKMNHMT, lenduha

[Resim: Screenshot_20180813_213008.png]

[Resim: Screenshot_20180813_194901.png]

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Fruktoz23, Triggernazi, bowhunter, lenduha, mimaslan, defender45acp
Yaşanan bu kriz ortamında herkes bir şekilde fedarlık yapmaya ve elini taşın altına koymaya gayret ederken
MKE nin bu yaptığı fırsatçılık değildir de nedir. Ayrıca herkesin dolarını bozdurması ve dolara karşı cephe alınması istendiği şu zamanda hala dolarla satış yapmak da nasıl bir ruh halidir.
Yine ayrıca 32.290.000 fişek ihalesi açılmış bunu da bilgilerinize aktarmak istedim. 
içlerinde en dikkat çeken 10 milyon adetle .45 acp.
http://mkek.gov.tr/tr/notice.aspx?nid=2833&menu=3
Saygılar

Alıntı

(03-08-2018, 11:11 PM)nickneyime demiş ki: 2018 üretim MKE fişeklerde, bir kutuda en az 4-5 adet fişek patlamıyor. %10 gibi bir oranda hatalı fişek üretimi çok yüksek bir hataya işaret etmiyor mu? Poligon'da bulunan Sigsauer P229 ve Glock 19 modellerinin her ikisinde ve farklı kişilerce yapılan atışlarda bu sorun göze çarpıyor. Asker ve Polisin de MKE fişeği kullandığı düşünüldüğünde, olası bir sıcak çatışmada çok tehlikeli durumların ortaya çıkması ihtimali yok mu? Kırmızı kutulu bu fişekleri kullanan diğer silah severlerin benzer tespiti var mı? Yoksa poligonda ya da başka bir ortamda fişeklerin kötü saklanmasından ya da nakliyesinden kaynaklanan yerel bir problem mi var?

Sn. Nickneyime

2018 yılına ait 1000 adetlik istihkakımı bahsettiğiniz kırmızı kutulu MKEK imalatı 9X19 mm fişeklerden edinerek doldurdum, fişeklerin haricen muayenesinde gördüklerimi şöyle özetleyebilirim:

1. Şimdiye kadar gördüğüm haricen en kirli fişeklerdi; çekirdeklerde olmasa da kovanlarda renk değişimi ve kararma mevcuttu, üzerlerinde yapışkan bulaşıklar var ve bazı kovan dip tablaları üzerindeki yazı karakterlerinin girintilerinde de açık pembe renkte kalıntı mevcut. Bulaşık yapışkan madde ve pembe kalıntılar silinince çıkıyor, kovanlardaki renk değişimi ve kararmalara yapılabilecek bir şey yok.
2. Kapsül etrafında gördüğümüz ve izolasyon amacıyla uygulandığını ümit ettiğim yeşil renk boyanın bir standardı yok; kimisinde çok fazla, kimisinde yok denecek kadar az, sadece kapsülün yarısını kapatacak şekilde sürülmüş olana ise diyecek bir şey yok. Bu yüzden uygulamanın izolasyon sağlamasını ancak ümit edebilirim.
3. Aynı partiden olan bu fişekleri şu ana kadar Cz75, BHP, Stoeger 8000 Ft tabancalarda denedik ve hissettiğimiz bilinen +p sertlikleri dışında bir sorun yaşamadık, hiç tutukluğumuz olmadı. Namlu çıkış hızı ölçmek gibi bir imkanımız olmadı sadece gözlemlerimizi aktarabilirim.
4. Atışlarımız sonrası karbon artığı ve yanmamış barut partiküllerini bolca gözledik. Fişeklerin (özellikle kovanların) dışı bahsettiğim gibi bir hayli kirliydi ama içlerini bilemiyorum, patlamamış fişeğin çekirdeğini çıkarıp boşaltıp incelesem anlamlı sonuca ulaşabilecek tecrübeye de sahip değilim.
5. 2018 yapımı benzer renkte kutuya sahip 7,65X17 mm fişeklerde ise haricen anormal bir durum gözükmüyor, atışların ardından fazlaca kalan yanmamış barut partiküllerini saymazsak sorunsuz fişekler. 9X19 mm fişeklerde gördüğüm özensizlik burada söz konusu değil.

Bence 2018 yapımı fişeklerin henüz yeni olmaları nedeniyle kısa sürede bulundukları ortamdan etkilenmeleri için gerçekten çok kötü şartlarda muhafaza edilmiş olmalar gerekir ancak bahsettiğim izolasyon amaçlı boyanın etkin uygulanmama ihtimali insanı fişeklerin ortamdaki neme karşı dayanımı konuşunda şüpheye düşürüyor.

Ben kendimce yaptığım denemelerde Yavex ve Sterling marka fişeklerde yaşadığım sorunlardan sonra 9X19 mm istihkakımı bu yıl MKEK yapımı fişeklerden yana kullandım ancak güzel ülkemizde pek çok üründe olduğu gibi fişeklerimizde de standartlardan ya da kalite kontrolden bahsetmek pek mümkün görünmüyor dolayısı ile burada ancak kendi kişisel tebrübelerimi paylaşabiliyorum. Gavurun dediği gibi ymmv.

Saygılarımla

Alıntı

Gecenin 00:30 unda aldığım, hayırlı haber.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi