Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 21 Oy - 4.29 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKE'DEN EN SON HABERLER
İçeriden rezervasyon sistemi var.Nekadar yok böyle birşey deselerde..Çok kırıcı bir durum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
waltherslv
Hayırdır inşallah, şu an 4 tip Colt MKEK sitesinde var görünüyor !
Dün Gold Cup Trophy bitmişti , bugün sadece Government bitmiş.Yoksa haftayı tamamlayacaklar mı nedir?
Ne oldu Colt sever kaptırmatörlere acaba?

Alıntı

$ kuru kaptırmatörlere de vurdu galiba. Daha bi de 1' e alıp 2' ye satmak var ya hesapta... Hanıma ucuz yollu otomatik bir araba mı, kasaya güzel bir Colt mu? Smile

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
taarruz, Alphawolf, waltherslv, wubıh, Cem1964
(09-01-2020, 07:20 PM)ilbay demiş ki: Ne oldu Colt sever kaptırmatörlere acaba?

Geçen partinin mallarını daha eritemediler...  Wink

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
emrerd, lenduha, ilbay, OCEANBORN, acillues2
BPS, Sterling ve Özkursan mermileri ilk defa kullanıcam sizce iyi markaları mı? Smile

[Resim: P-20200109-164442-01.jpg]
[Resim: P-20200109-111932.jpg]
[Resim: P-20200109-111939.jpg]
[Resim: P-20200109-111949.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Fruktoz23
Biraz maceralı bir süreç sonunda tekrar merhaba arkadaşlar. Kısaca ama detaylı anlatayım.

Daha önce yazdığım gibi eğer alabilirsem bir Colt almayı planlıyordum. Satın alma belgem hazırdı, yılbaşından önce ruhsat harçlarının hemen yılbaşı sonrası zamlanacağını düşünerek ikinci bir belge daha çıkarttım. Salı günü satışın 8 Ocak'ta başlayacağı duyurulunca forumdan daha önceki dönemlere dair okuduklarıma istinaden akşam için uçak biletimi aldım. Ama sevgili THY hava rüzgarlı diyerek Ankara uçuşunu iptal etti, havaalanında bir sürü insan kalakaldık. Benimde inadım tuttu atladım arabaya sabah 7 gibi MKE ye vardım. Allahtan yollar temizdi.

MKE'ye vardığımda arabayı parkedip kapıya gittim ve adımı listeye yazdırıp gümüş kafede bir çay içmeye gittim. MKE'de 6-7 tane Ankara dışından araç kaldırıma park etmiş bekliyordu. 7.30da kapıdan listeye göre isimleri çağırıp almaya başladılar. Galiba akşamdan gelip adını yazdıranlarda olmuş , biri akşam 9'da adını yazdırmış erkenciymiş yani, o yazdıranlardan adı silinenler olmuş filan bir sürü saçma sapan muhabbetlerler arasında bende 'ulan inadımıza yenilip paramızla rezil oluyoruz' diye kendime kızarak 75 sıradan içeriye alındım. MKE yetkilileri herkesin iki adet Colt alma hakları olduğunu ve iki silahın farklı modelde olması gerektiğini belirttiler.

Benimde iki satın alma kağıdım vardı ama benim planım eğer Colt alamazsam bir TP9 Sub elite bir de Tisaş ZİG 1911 almaktı. Yani Ankara'ya gelmişken ikisini de aradan çıkarayım demiştim.

Neyse içerde tekrar sıra ile insanları çağırdılar. Onları beklerken gidip TP9 u inceleyeyim dedim . Gitmişkende yorgunluktan mıdır nedir çokta incelemeden TP9 Sub eliti alıp çıktım. Canik görevlisi Trophylerin bittiğini söyledi laf arasında bana ama ben alan veya alacağını söyleyen sadece 2-3 kişi görmüştüm. Onun işlemlerini halledip , ambardan silahı alıp denemeden MKE'nin parkına çektiğim arabamın bagajına koydum ve ithal sırasına geri döndüm sıra hala 50 lerde idi.

Ne yalan söyleyeyim bir ara Competition'lar bitecek diye merak etmedim değil çünkü an rağbet görenlerden biri de o modeldi. Nihayet sıra bana geldi, islemleri yaparken görevlinin önündeki kağıdı inceleme fırsatı buldum. Bir çok model % 70 oranında filan bitmişti. Ödemeyi ya kredi kart yada nakit olarak ( eft de oluyor ) alıyorlar. Yani biraz kart biraz nakit olmuyor. 12-30 gibi işlemlerim bitti, silahı aldım bagaja koydum. Sonra TP9 ile poligonda her iki şarjöre de 7 vermi basarak deneme atışı yaptım. Sorun çıkmayınca da atlayıp memlekete döndüm.
Ne yazık ki hala fırsat bulup eve getirdiğim kutuları açıp adam akıllı inceleyemedim. Hafta sonuna inşallah.

Maceram bu kadar. Sıktıysam özür dilerim. Her iki silahla ilgili konu açıp bol resimli kutu açılışları yapacağım hafta sonu.

İzlenimlerim:
Çok değişik tipde insan vardı Colt alan. Meraklı soradan görme Müteahhitler, zengin meraklılar gibi. Ama bolca ve büyük oranda kaptırmatör veya bayi olduğunu tahmin ettiğim insan vardı. Bolca da emniyet mensubu arkadaş vardı alıcılar arasında. Ama hakkını yemeyeyim bir emniyet müdürü bizimle beraber sıra bekleyip aldı.

Alıntı
42 üye teşekkür etti:
stgrz, tanerzorlu01, Militia_747, harun, red, yyildiz, Carbon12, sem, AsilCan, tirendaz, al-me, sezgin63, XXAHMETXX, blacksea, mercator, dockyus, Özdemir_, ardenne, ErhanG, Falcon_84, madenci08, Vefasiz, lenduha, Shepherd, Xlll, alone61, yalnizefe, hunter 12, ByDerneq, marlinspike, xf7er, efe1753, alpercuhaci, Pistov, xeorx, Murata, F.T, acillues2, Cotyora5252, ilksurfer, Ahmet Efe, ismicey
Teşekkürler sn. Judasdsc; Silahlarınız hayırlı olsun.

MKEK sitesine şimdi baktım, 4 Colt modeli tükenmeden hafta sonuna ulaşmış görünüyor.
Acaba toplam kaç adet ithal edilmiştir?

Demek ki bir 3-4 sefer daha böyle ithalat olsa, piyasa kendine gelecek ve bir gece önceden sıraya girmeye gerek kalmadan rahatça gidip alınabilecek. Hatta kim bilir belki İstanbul'a bile gelir Smile

Bu arada bir dahaki sefer için kağıt çıkarma cesaretim geldi, eminim benim gibi düşünenler 3ncü partiyi siler süpürürler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
judasdsc
(10-01-2020, 12:20 PM)judasdsc demiş ki: ...THY hava rüzgarlı diyerek Ankara uçuşunu iptal etti, havaalanında bir sürü insan kalakaldık. Benimde inadım tuttu atladım arabaya sabah 7 gibi MKE ye vardım. Allahtan yollar temizdi...

Tam bir silahsever profili... Smile 

Güzel günlerde kullanmanızı dilerim Sn judasdsc, değerlendirmelerinizi ve fotoğrafları merakla bekliyorum.

Saygılarımla

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
judasdsc, alone61, red, marlinspike
(10-01-2020, 08:08 PM)ilbay demiş ki: MKEK sitesine şimdi baktım, 4 Colt modeli tükenmeden hafta sonuna ulaşmış görünüyor.
Acaba toplam kaç adet ithal edilmiştir?

Toplam 400 adet.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ilbay
İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.
MKE gişesinde asılı kağıda göre 100 Goverment, 100 Competition, 25 Trophy ve 75 erde diğer modellerden olmak üzere 450 adet görünüyordu.
Tahminim Competitionda bitmek üzeredir. Ben alırken 70-80 i gitmişti.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Vefasiz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi