Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 15 Oy - 4.07 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKE'DEN EN SON HABERLER
(10-11-2017, 08:59 PM)alpsaral demiş ki: Bu durum tüm kalibreler için geçerli mi? Yoksa yivli tüfek gibi belirli tipte mermiler için mi Sn.Ruhsuz.

Saygılar.

Neredeyse bütün ithal mermiler için geçerliymiş. Belirtmekte fayda var. Ankara MKEK den bahsediyorum.

Alıntı

(10-11-2017, 06:44 PM)Ruhsuz demiş ki: Mke den gelen son haberlere göre; ithal mermiyi 100 adetten fazla vermiyorlar. Söylediklerine göre de ihaleden firmalar çekilmiş. Ne olur bilinmez gibi bir cümle kullandılar. Saygılar.

İhaleden çekilmek değildir. İhaleyi alan firmalar genelde Avrupa firmaları. İhraç lisansı alamıyordur. Bu nedenle sözleşmeyi yerine getiremedikleri için sorumlu olmuyorlar ama sonuçta tedarik de yapamıyorlar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Ruhsuz, alpi
Selamlar,

Yerli firmalardan kredi kartına taksit yapan var mıdır ?

Saygılar.

Alıntı

Stoger 3 taksit yapıyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Bburak
(30-10-2017, 02:30 AM)m16a2 demiş ki: Ben mi yanlış görüyorum yoksa bu tüfeği deneme ayağına,boşa attıkları en pahalı mühimmat olan Lapua mermileri mi kullanıyorlar sanki kendileri 7.62x51 lik mühimmat üretemiyormuş gibi.

Video 2017'nin eylülünde, tost makinesiyle çekilmiştir. 240p nedir ya?!!!

Alıntı

Arkadaşlar malum ambargolu bir piyasada silah bulmak çok zor bir hal aldı. Tanıdık bir arkadaş vasıtasıyla görevde olan bi hakimden Glock almak istedim. 15 temmuz ve Feto muhabbetinden ötürü hakimlere silahlarını devretmlerini yasaklamışlar. Konuyla ilgili bilgisi olan varmıdır ?

Selamlar.

Alıntı

Bahsettiğiniz gibi bir yasak yok sn.hanifigltkn. Arkadaşınız silahı satmaktan vazgeçmiştir. Hatta 1-2 ay önce yargı mensuplarına vergiden muaf bir adet yerli bir adet ithal silah alma hakkı tanındı.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hanifigltkn
http://mkek.gov.tr/tr/notice.aspx?nid=802&menu=2
MKE İSTANBUL PAZARLAMA ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜ
Bayi ve Poligonların Dikkatine
13/11/2017 tarihi itibariyle bir defaya mahsus en fazla alınabilecek 9x19 mm (Para) MKEK Tabanca Fişeği 3.000 (üçbin)  adettir.
Poligonlar için bu rakam en fazla iki katı olacak şekilde uygulanacaktır.
Bayi ve poligonlarımızın duyurularımız doğrultusunda hareket etmeleri rica olunur.
Not : Stoklarımız kritik seviyeye düştüğünde belirtilen fişeklerin satışları durdurulacaktır.

ahada 9mmde kritik stok adedine düşmüş anlaşılan..
Tapanca almayıp bi onbinliği oka yaya yatırmakla iyi etmişim .. Angel
Saygılar.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Fruktoz23, sem, alpi, lupus, drmehmet, alone61, pasa_7676, defender45acp
(16-11-2017, 11:25 PM)FireStorm demiş ki: http://mkek.gov.tr/tr/notice.aspx?nid=802&menu=2
MKE İSTANBUL PAZARLAMA ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜ
Bayi ve Poligonların Dikkatine
13/11/2017 tarihi itibariyle bir defaya mahsus en fazla alınabilecek 9x19 mm (Para) MKEK Tabanca Fişeği 3.000 (üçbin)  adettir.
Poligonlar için bu rakam en fazla iki katı olacak şekilde uygulanacaktır.
Bayi ve poligonlarımızın duyurularımız doğrultusunda hareket etmeleri rica olunur.
Not : Stoklarımız kritik seviyeye düştüğünde belirtilen fişeklerin satışları durdurulacaktır.

ahada 9mmde kritik stok adedine düşmüş anlaşılan..
Tapanca almayıp bi onbinliği oka yaya yatırmakla iyi etmişim .. Angel
Saygılar.
 Sayın FireStorm,
Bu uygulama MKEK üretimi tabanca fişeği için geçerli sanırım. Bulunduğum şehirde resmi kurumlar da dahil çoğu kullanıcı Sterling mühimmat kullanıyor. Satan bayii yakın dostum olduğu için bir de atış alanındaki çöplerden gördüğüm kadarıyla Çoğunlukla Sterling kullanılıyor. Sadece az sayıda bireysel kullanıcı MKEK mühimmat tercih ediyor. Hatta bayii dostumun Sterling mühimmat satışında Türkiye sıralamasında üst sıralara tırmandığını biliyorum. Bu arada boş kutular arasında Yavex de gördüm. Duyduğum kadarıyla Canik 2018 yılı içerisinde üretime başlayacakmış. Yine 2018 yılı içerisinde .45 ACP mühimmatı da yerli üretimle çoğalacakmış. Bilgilerinize...

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Bburak, FireStorm, Ender Dogan Tanka, defender45acp
[quote pid='345121' dateline='1510904171']

Sayın FireStorm,
Bu uygulama MKEK üretimi tabanca fişeği için geçerli sanırım. Bulunduğum şehirde resmi kurumlar da dahil çoğu kullanıcı Sterling mühimmat kullanıyor. Satan bayii yakın dostum olduğu için bir de atış alanındaki çöplerden gördüğüm kadarıyla Çoğunlukla Sterling kullanılıyor. Sadece az sayıda bireysel kullanıcı MKEK mühimmat tercih ediyor. Hatta bayii dostumun Sterling mühimmat satışında Türkiye sıralamasında üst sıralara tırmandığını biliyorum. Bu arada boş kutular arasında Yavex de gördüm. Duyduğum kadarıyla Canik 2018 yılı içerisinde üretime başlayacakmış. Yine 2018 yılı içerisinde .45 ACP mühimmatı da yerli üretimle çoğalacakmış. Bilgilerinize...
[/quote]

Sayın Huysuz,

Güzel bir haber verdiniz. Glock'un yanına almak istediğim Cougar tabancanın 8045 olanını tercih etme şansım yükseldi. Çünkü bu mühimmatlı tabancaya sahip olmak hep aklımdaydı. Aralık ayının başında Ankara'ya gittiğim vakit inşallah yanında da 200 adet 45'lik verebilirlerse bende arzuma kavuşmuş olurum.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): inancalper, 3 Ziyaretçi