Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 14 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKE'DEN EN SON HABERLER
(15-03-2017, 08:50 PM)Yucel386 demiş ki: Merhaba,  MKEK İstanbul satış mağazasının ithal fişekler listesini incelerken bir şey dikkatimi çekti.
6. sırada 50 AE Hornady 300 grain XTP  yazıyordu. Demek ki XTP ya da holowpoint türü  mühimmat ithali mümkünmüş.
Saygılarımla.

http://mkek.gov.tr/Istanbul/DuyuruDetay.aspx?ID=290

Undecided

Tabii ki mümkün. Diğer yandan nadir bulunan mühimmatlarda zaten seçenek olmayabiliyor.

50 AE (Action Express), Türkiye'de fişek ihalesine katılan üreticilerden Fiocchi veya S-B tarafından üretilmiyor, yeni oyuncu Sırplar da üretmiyor. Geriye Federal ve Hornady kalır. Federal'in fişeği de Soft Point, yani XTP bir çeşit HP. Başka seçenek yok...

Mesela 38 Super de bunlardan sadece ikisinde üretiliyor. Fiocchi'de FMJ var ama Federal AE (Americal Eagle) markasında artık sadece JHP görünüyor. Geçen sene aldığım AE 38 Super +P fişekler FMJ idi ama bundan sonra MKE FMJ'de ısrarlı olursa tek kaynak Fiocchi gözüküyor.

Alıntı

Efendiler,
MKE'e'ye Beretta ve Browning'ler ne zaman geleceği ile bir bilgisi olan varmı?
Teşekkürler.

Alıntı

Merhabalar, forumu uzun zamandir takip ediyorum ve ilk mesajim bugune kismetmis. Sayin Lupus daha onceki bir mesajinda colt silahlarin tahmini haziran ayi gibi mke vitrinlerinde olacagini soylemisti, mke ye gelecek colt modelleriyle alakali bilgisi olan varmidir acaba?
Forumda daha once gelecek olan colt modellerini ve tahmini fiyatlarini gormustum fakat nerde yazildigini bulamiyorum. BU konuda bilgisi olan yazabilirse sevinirim.
tesekkurler

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
berkaykay
Arkadaşlar mke'ye yeni parti ithal silahlar ne zaman gelmeye başlayacak. Tarihleri bilen varmı.

Alıntı

(19-03-2017, 02:44 PM)theturkish demiş ki: Merhabalar, forumu uzun zamandir takip ediyorum ve ilk mesajim bugune kismetmis. Sayin Lupus daha onceki bir mesajinda colt silahlarin tahmini haziran ayi gibi mke vitrinlerinde olacagini soylemisti, mke ye gelecek colt modelleriyle alakali bilgisi olan varmidir acaba?
Forumda daha once gelecek olan colt modellerini ve tahmini fiyatlarini gormustum fakat nerde yazildigini bulamiyorum. BU konuda bilgisi olan yazabilirse sevinirim.
tesekkurler
Forum sponsorları kisminda bilgi verilmişti ancak o bölümden konu kaldırılmış ya da silinmiş olabilir.Daha fazla bilgi için http://www.osmanlisavunma.com/default.asp#....Ayrıca telefondan da bilgi veriyor.
Saygılar...

Alıntı

Birkaç gün öncesine kadar, mke stoklarında bulunan HS9' un paslanmaz çelik sürgülü modeli bitmiş görünüyor.
Stokta görülen tabancalar ise, sirkülasyonu pek olan modeller değil.

Kim bilir ne zaman walther' in PPQ/P99/PPX' leri, Glock modelleri, HS9' lar veya Sig Sauer' in P320/P2022 modelleri mke' ye gelir ?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Emrefb66
Sayın Forum Üyeleri;

İstanbul M.K.E.K. de, ithal fişek bölümünde mevcut görünen mermiler ile ilgi bir bilgi paylaşmak istiyorum. Gittiğiniz zaman şaşırmayın. Gerçi M.K.E.K. bu! Herşeye hazır gidiyoruz. Listede var görünen 38 Special Soft Point mermiler yok. Onun yerine, ithal 38 Special Fmj var. Yani liste hatalı. Listede var görünen 357 magnum Fmj de yok. Onun yerine 357 magnum sp var. İnternetteki listeye göre hareket etmeyin. Elindeki envanterin listesini yapamayan bir kurumumuz var.

Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gazanfer, ismicey
Kıymetli arkadaşlar. Vakti zamanında farklı kalibreler konusunda o kadar çok farklı planlar, düşünceler ve fikirler üretmiştim. Çok miktarda kafa yormuştum. Sonunda tecrübelerim doğrultusunda şunu öğrendim:
Ülkemizde tabanca sahibi olup ikame ettirecek isek. Kullanılacak olan kalibre 9x19 olmalıdır.
Mermisini bulmada eziyet çekilen silah YANLIŞ silahtır. Mermisi olmayan tabanca çalışmaz iş görmez.
Ne zaman ki ülkemizde en az 5-6 mühimmat fabrikası çalışmaya başlar, her tip barutumuzu kendimiz üretiriz, kısıtlı olmaksızın iç piyasaya kendi ülkemizde üretmiş olduğumuz farklı tip ve cinsteki mühimmat verilmeye başlar, o zaman 40 sw, 357 mag, 10 mm auto vb tip mühimmatını kullanan model tabancaları gönül rahatlığı ile almak icap eder

Saygılarımla.

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
zucchero, Mr. Knowing, lupus, Fruktoz23, tirendaz, ismicey, Ozan60, pasa_7676, alpago, bilhan, mtaner55, Tonyukuk ÖTUKEN, adem 1, defender45acp
(07-04-2017, 09:57 AM)alpyesilay demiş ki: Kıymetli arkadaşlar. Vakti zamanında farklı kalibreler konusunda o kadar çok farklı planlar, düşünceler ve fikirler üretmiştim. Çok miktarda kafa yormuştum. Sonunda tecrübelerim doğrultusunda şunu öğrendim:
Ülkemizde tabanca sahibi olup ikame ettirecek isek. Kullanılacak olan kalibre 9x19 olmalıdır.
Mermisini bulmada eziyet çekilen silah YANLIŞ silahtır. Mermisi olmayan tabanca çalışmaz iş görmez.
Ne zaman ki ülkemizde en az 5-6 mühimmat fabrikası çalışmaya başlar, her tip barutumuzu kendimiz üretiriz, kısıtlı olmaksızın iç piyasaya kendi ülkemizde üretmiş olduğumuz farklı tip ve cinsteki mühimmat verilmeye başlar, o zaman 40 sw, 357 mag, 10 mm auto vb tip mühimmatını kullanan model tabancaları gönül rahatlığı ile almak icap eder

Saygılarımla.

Tabi ruhsat harcı ödememk şartıyla... Smile

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
ismicey, Ozan60, alpago
Efendiler,
Bugün Mkek'yi aradım Browning ve Beretta'lar hakkında bilgi almak için, aramama cevap veren hanımefendi, Browning sipariş etmediklerini ama Beretta'ları yaz'a doğru beklediklerini söylediler.
Yani bu sene Browning yok.
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
V-Ozdemir

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi