Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 15 Oy - 4.07 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKE'DEN EN SON HABERLER
Değerli forum ziyaretçileri;
MKE'nin faaliyetleri ve özellikle de satışta olan, satışa sunulacak olan, şimdilik bitmiş ama yenileri beklenen silahlar hakkındaki haberleri paylaşmak için böyle bir konu açmayı uygun buldum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ali mazhar kır
Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur YİĞİT, 27 Ocak 2010 tarihinde Kurumumuzu ziyaret etmiştir. Ziyaret kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanımıza Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürü (E) Tümg. Ünal ÖNSİPAHİOĞLU tarafından Kurumumuz faaliyetleri ile ilgili brifing verilmiştir.

Brifingde Kurumuzla ilgili genel bilgilerin yanında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na yönelik AR-GE ve ÜR-GE projelerimiz ile Kurumumuzca yapılan üretimler ve bundan sonra yapılması planlanan ürünler konusunda açıklama yapılmıştır.

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Glock bekleyen arkadaşlara kötü haber. Yeni Glock'ların MKE'ye gelmesi en az 6 ay olarak tahmin ediliyor. Yani Temmuz 2010'dan önce gelmeyecek...

Alıntı

Şahsen benim için en uygun zamana sarkmış Temmuz sonrası olur diye umut ediyordum.Aylardır siteyi tarayıp durdum en sonunda CZ75 almaya karar vermiştimki ,fiyatları uçtu o yüzden G19-G22-G31 sıralamasından birini alacağım.Kalibre takıntım yok ve yasal mermi sayısı bana yeterli.Ancak çok önemli bir sorum var;

Hiç nasıl silah alınır bilmiyorum, bu glock u almak için MKEK önünde yatmam şartmı?Elimi kolumu sallayarak satışa çıktığı gün gitsem, sağa sola nasıl yapacaz ,nereye gidecez diye sorarak Glock alabilirmiyim?Yoksa insanca silah alabilmek için HK alarak kazık yemek zorundamıyım?

Yani sitede anlatılanları görünce gözüm korktu Tv de gördüğümüz Teknomarket açılışları gibi Glock satışı olacaksa hiç uğraşmıyayım.

Alıntı

Big Grin Olabilir, olmayabilir de... Aslında bu birazda gelecek silah adedinde gizli olan bir unsur. Ancak ayrıntılı olarak Sn.Harun bilgi verecektir daha yakından.

HK alarak kazıklanmak süzünüzden biraz rahatsızlık duymadım desem yalan olur. Cevaben kim kazıklanmıyorki dersem zannedersem polimik yaratmış olmam Big Grin Sig Sauer'lerin fiyatlarını MKEK'de incelememiş olmanıza bağlıyorum.

HK, halihazırda kendisine verilen her kuruşu hak etmekte olan bir tabanca. Özellikle Yerli abilerimizin ürettikleri kalitedeki fiyatlara baktığınızda HK sudan ucuz bir modeldir. Aynı şekilde Glock'a göre bir HK fiyatını karşılaştırdığınızda, yine HK işçiliğinin ve namlu teknolojisinin (Bkz.Glock konuları) ağır bastığını görmekteyiz. Heleki SigSauer'lerin Almanya üretimi olan stokları ile karşılaştırıldığında fiyat-kalite endeksinde yine HK ağır basmaktadır. HK sonuçta pahalı bir tabancadır. Ancak mevcut pazarda paranızın en çok karşılığını aldığınız bir puanlamaya gidilseydi kesinlikle ilk 3 sırada olabilecek bir makinedir.

Tabiki kişilerin ihtiyaçları, fizyonomileri, beklentleri değişkendir. Buda büyük bir etkendir.

Saygılar.

Alıntı

Rahatsızlık duymanıza gerek yok Sn.NorthWolf kastettiğim fiyat farkı kadar kalite farkı olmadığıydı yoksa B planım zaten HK .
Aslında Walther P99 ama 15+1 inin geleceği yok gibi,Sn Radius un açtığı konudan ve Sn.Lupus un cevaplarından şahsıma En uygun silahın P99 olduğunu sonucunu çıkarmıştım.

Sig leride inceledim Fantastik fiyatlarıyla ve F/P oranıyla kesinlikle almıyacağım bir silah.

HS2000 de yok ve gelmiyecek gibi ondanda umudumu kestim.

Zamanında BİM den dandik bir fotoğraf makinesi almak için ,annemin ısrarıyla erkenden markete gitmiş ,sıraya girmiş,üşümüş,sıkıştırılmış,Mahalle karılarından dayak yiyip hakaret işitmiştim markette aval aval dolaşmış sadece 5 makinenin geldiğini onlarında satıldığını öğrenip(Market çalışanlarının Ali-Cengiz oyunlarıda vardı tabi) ellerim boş eve dönmüştüm.Evde Annemden 1 azar daha işitip, eşime maskara olmuştum.Aynısını MKE de Glock için yaşamak istemem.

Alıntı

dr_wreak demiş ki:Rahatsızlık duymanıza gerek yok Sn.NorthWolf kastettiğim fiyat farkı kadar kalite farkı olmadığıydı yoksa B planım zaten HK .
Aslında Walther P99 ama 15+1 inin geleceği yok gibi,Sn Radius un açtığı konudan ve Sn.Lupus un cevaplarından şahsıma En uygun silahın P99 olduğunu sonucunu çıkarmıştım.

Sig leride inceledim Fantastik fiyatlarıyla ve F/P oranıyla kesinlikle almıyacağım bir silah.

HS2000 de yok ve gelmiyecek gibi ondanda umudumu kestim.

Zamanında BİM den dandik bir fotoğraf makinesi almak için ,annemin ısrarıyla erkenden markete gitmiş ,sıraya girmiş,üşümüş,sıkıştırılmış,Mahalle karılarından dayak yiyip hakaret işitmiştim markette aval aval dolaşmış sadece 5 makinenin geldiğini onlarında satıldığını öğrenip(Market çalışanlarının Ali-Cengiz oyunlarıda vardı tabi) ellerim boş eve dönmüştüm.Evde Annemden 1 azar daha işitip, eşime maskara olmuştum.Aynısını MKE de Glock için yaşamak istemem.

Geçmiş olsun Sn.Dr_Wreak. Big Grin

Sanırım her gelen parti ile Glock'a olan ilgi furyası giderek azalıyor gibi. Özellikle G19'lar ilk partilere nazaran bir iki gün bekledi gibi hatırlıyorum. Ama ilk günü siz yine de kaçırmayın da ben sorumlusu olmayayım Big Grin
Saygılar,
TT

Alıntı

Bence Glock´un bu kadar tutulmasinin bir sebebi de HK nin pahali olmasidir.Fiyat konusunda birbirlerine yakin olsalardi Glock bu satis basarisini yakalayamazdi.

Alıntı

BİM dejavusu yaşayıp yaşamayacağınız hangi çap ve modelde karar kılacağınıza bağlı efendim. Delikli modellerde ilk gün kuyruk kesin gibi. Ama ikinci gün de sabah sekizde gidilerek rahat rahat alınmıştı son partide. Delikanlı modelleri ise en az dört gün rahat rahat alırsınız diye tahmin ediyorum,tabi sabredebilirseniz Smile Ben ikinci gün alarak mükemmel bir seçim yapmıştım mesela Smile

Alıntı

MKE'de satışta olan silahlar bir bir tükeniyor ama yenileri hala gelmiyor. MKE'de satışta olup biten son marka ve modeller ise SMITH&WESSON 5903 ve 5904... Ne zaman gelir MKE'nin keyfi bilir. Ama en az 6 ay sonra geleceği kesin...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 6 Ziyaretçi