Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 81-84-87
Sayın Melihaga,
Ayni yorumu ben yapacaktım ama Sn. İlksurferle samimiyetimiz yok, belki darılır diye vazcaydım.
Kaleminize sağlık.Tongue
Osman

Alıntı

Selamlar sayın forum üyeleri. Uzun zamandır forumu büyük keyif ve merakla takip ediyorum. İlk mesajı yazmak da bugüne nasipmiş. Taşıma kolaylığı ve forumda okuduğum olumlu eleştirilerden dolayı bir adet Beretta 84 edinmek niyetindeyim. Ancak almayı düşündüm ikinci el Beretta 84 de FS ibaresi yok. Yalnızca 84 Cheetah yazıyor. Bunun ne anlama geldiği bilen arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim. Saygılarımla...

Alıntı

Merhaba arkadaşlar;

Beretta 87 Fs cheetah modeli çok hoşuma gitti ve beğendim almayı düşünüyorum ne diyorsunuz.?

Saygılarımla

Alıntı

(07-09-2012, 11:16 PM)policeofficer demiş ki: Merhaba arkadaşlar;

Beretta 87 Fs cheetah modeli çok hoşuma gitti ve beğendim almayı düşünüyorum ne diyorsunuz.?

Saygılarımla

(18-06-2008, 10:14 AM)lupus demiş ki: Model 87, .22 LR. Halihazırda MKEK'de mühimmat yok. Ne zaman geleceği ise belli değil.
Model 84, 9x17 mm, savunma amaçlı olarak alınacaksa, bence bu serinin en güzel modeli. Yıllık istihkakınız yeterli ise, MKEK'de her zaman mühimmat oluyor. Ancak, bu kalibre ikinci elde biraz dez avantaj oluyor.
Model 81, 7.65 mm ve bu serinin piyasada da en çok tercih edilen modeli. 5906'dan sonra altın gibi değerli olan, hemen hemen ikinci tabanca diyebilirim. Ancak benim kişisel tercihim gene de 9x17 mm Model 84'den yana olurdu.
Saygılar.

84 tavsiye ederim. Aşağıdakinden uygununu da bulamazsınız. Saygılar

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=9437

Alıntı

sn merak;

Abi .22LR arıyorum yoksa 9x19 mm den memnunum aslında. .22LR almamın sebebide 9x19 mm ye göre hem ucuz olması hemde taşımasının rahat ve kullanma zamanı gelirse de daha az zarar vermesi.

Saygılarımla.

Alıntı

(07-09-2012, 11:36 PM)policeofficer demiş ki: sn merak;

Abi .22LR arıyorum yoksa 9x19 mm den memnunum aslında. .22LR almamın sebebide 9x19 mm ye göre hem ucuz olması hemde taşımasının rahat ve kullanma zamanı gelirse de daha az zarar vermesi.

Saygılarımla.

Sn.Police officer,
Maalesef tedariki de taşıması kadar kolay değil. Ankara'da şehir efsaneleri ile elden ele yüksek meblağlara dolaşıyor. Silahçıya girdiğinizde "Bu silah bilmem ne teşkilatının Türkiye'ye hibe ettiği silah" muhabbeti ardından 2000 USD civarında fiyatlar duyabilirsiniz. Ve aldıktan sonra da MKEK kapısını aşındırırsınız mühimmatı ne zaman gelecek bu illetin diye.
Şu an mermi sıkıntısı yok, ancak sanırım MKEK bu gibi çok tüketimi olmayan mühimmatın depolardaki stokları bitmeden ihalesini açmıyor. Bu ihale de maalesef çok uzun sürüyor. O yüzden taşıma için Sn.Merak'ın önerisi çok yerinde, harika bir Beretta.
Saygılarımla,
TT

Alıntı

Teşekkür ederim.Gerçekten süper bilgiler lakin ben bu silahı atış yapmaktan ziyade kişisel güvenlik için almayı düşünüyorum.Yani kullanacağım mühimmat yılda 200 fişeği geçmez ve "0" almayı düşünüyorum MKEK den 2012.01$ gibi bir fiyatı var.Zaten kendim polis memuruyum ve 9x19 mm 2 adet tabancam mevcut bide hanımın var.Yani işin özü 9x19mm den yeterince haz ve zevki fişek sıkıntısı olmadan yaşıyorum. Bu silahı alma düşünceme neden olan şey ise sitede izlemiş olduğum .22 LR ve .38 lik fişeğin karşılaştırıldığı video oldu.Silahı kullanma durumu olduğunda en azından karşı tarafa öldürücü darbe vermesin.Öldürücü darbe atmak istersemde zaten Sarsılmazı çekerim.600 Gramda olması taşımayı kolaylaştıracak diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Alıntı

Günümüz de 9 mm ile durmayan kötü adamlar mevcut iken .22 lr hayatınızı emanet etmek ne derece doğrudur tartışılır,ama tabi ki kişinin kendi doğruları diyelim...

.22 lr az zarar versin düşüncesi ile hareket edip,sıcak temasa girdiğinizde karşıda ki kötü adamdan 9 ve 45 kalibre türevleri gelirse vah ki ne vah.

Baskı altında maksimum 7 metrede vuku bulan ve saniyelerle ölçülen savunma atıcılığı durumlarında,silah değişimi ise imkansıza yakın yüzdeler içermektedir.

Kişisel zevkler istekler ve düşünceler asla tartışma konusu olamaz, beni lütfen yanlış anlamayın sadece kendi düşüncelerimi ve doğrularımı eklemek istedim.

Saygılar.

Alıntı

Sn.Glock

Kesinlikle katılıyorum ve .22LR almıyorum. Big Grin ayırdığım o bütçeye arkadaşlarımın istihkaklarını alayım bari.

saygılar ve sevgilerle.

Alıntı

Zaten 3 ad. 9x19 tabancaniz varken ve bunu sadece atis icin kullanip ayni zamanda da yedek silah olarak tasiyacaksaniz, bence dusunceniz gayet yerinde.

Allah korusun, insana kullanma durumunuzda ise, ben olsam ilk olarak master silahimi kullanmayi dusunur, onunla ilgili bir sıkıntı yasarsam da 22lr' yi aklima getirirdim. Ha, o arada olacak olanlar bence istatistiklerin disinda olan gelismelerdir zaten.

Saygilar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi