Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalem Tabanca
24-01-2010, 11:42 PM (Bu Mesaj 24-01-2010 11:48 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : redfin.)
Kalem Tabanca
Pakistan'ın Darra Adam Khel bölgesinde çekilmiş 6.35 kalibre "Kalem Tabanca" fotoğrafları:

[Resim: Picture003.jpg]

[Resim: Picture004.jpg]

[Resim: Picture005.jpg]

[Resim: Picture006-1.jpg]

Bu aletler, Pakistan'ın Peşaver eyaletinde, Afganistan sınırına yakın "Darra" kasabasında tamamen el tezgahlarında üretilmektedir. Namluları yivsiz-setsizdir. Ancak çok kısa mesafelerde isabet eden, yakın savunma silahlarıdır.

6.35 çapında mermi ateşleyen bu kalem tabancalar, Darra kasabasının alemeti farikası olup, turistlere satış amacı ile üretilmektedir.

Arkasındaki ateşleme iğnesi çekildikten sonra, yakaya takılma pinine basılarak ateşlenmekte ve tek mermi atmaktadır.

(Darra Adam Khel için daha fazla ayrıntı: http://en.wikipedia.org/wiki/Darra_Adam_Khel)

Not: Fotoğraflar internetten indirilmiştir.

When a man with a pistol meets a man with a shotgun, the man with the pistol dies.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-01-2010, 11:57 PM
RE: Kalem Tabanca
Sn. redfin
Bende bir ara buna benzer kuru sıkı vardı. O ateşleme iğnesi çekilip bırakılarak çalışıyordu. Bir bakayım da fotoğraf bulursam göndereyim. Yanılmıyorsam 8 mm kurusıkı mermi atıyordu. Belki bilen, hatırlayan arkadaşlar da vardır.

...sallanan uçakta ateist kalmaz...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-01-2010, 12:01 AM (Bu Mesaj 25-01-2010 12:02 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : ombra.)
Bu da Karadeniz yapımı kalem tabanca

Karadeniz yapımı 7.65'lik kalem tabanca

DHA - SAKARYA - Jandarma 7.65 çapında bir kalem tabanca ele geçirdi. 80 gramlık tabancanın suikast amaçlı kullanıma uygun olduğu, 25-40 metreden 3 milimetre kalınlığındaki sac levhayı delebildiği öğrenildi. Karadeniz'de kaçak olarak üretildiği tahmin edilen tabancanın 200 YTL'ye mal olduğu hesaplandı. Bugüne kadar Türkiye'de ele geçirilen en öldürücü kalem tabanca, 6.35 çapındaydı. Kalem, Sakarya'nın Darıçayırı beldesinde oturan M.T.'nın evinde ortaya çıktı. Yetkililer Afganistan veya Irak'tan yurda sokulan tabancaların 6.35 çapında olduğunu, 7.65 çapında kalem tabancaya ilk kez rastlandığını belirtti.

[Resim: tab.gif]

Dünyada 550 milyon ateşli silah bulunmaktadır. Buda her 12 kişiden birinin silahlı olduğunu gösterir. Tek soru: Geri kalan 11 kişiyi nasıl silahlandırabiliriz? - (Yuri Orlov)
---------------------------------------------------
B Rh+ / İstanbul
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-01-2010, 12:14 AM
msgeldi Yazdı:Sn. redfin
Bende bir ara buna benzer kuru sıkı vardı. O ateşleme iğnesi çekilip bırakılarak çalışıyordu. Bir bakayım da fotoğraf bulursam göndereyim. Yanılmıyorsam 8 mm kurusıkı mermi atıyordu. Belki bilen, hatırlayan arkadaşlar da vardır.

Sn. msgeldi,

Bu alet de sanırım ateşleme iğnesi çekidikten sonra yakaya takma yerinin arka kısmına basılarak ateşleniyor olsa gerek.

Sn. ombra, memleketimin silah ustaları, pakistanlılardan aşağı kalmaz herhalde, değil mi? Ben 7.65 yapmalarına değil .45 yapmamalarına şaşırırım ancak. Smile

When a man with a pistol meets a man with a shotgun, the man with the pistol dies.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-01-2010, 12:17 AM
Sayın arkadaşlar aşağıdaki adreste anavatanı Darra da çekilmiş bir video var özellilke 3.25. dakikada bu alet yer almış. Merdiven altı üretim ve birilerin bu arkadaşlara yorgun mermi olayını hatırlatmasında fayda var gibi bir silah sever olarak değil orda yaşamak turist olarak bile gitmek istememBig GrinBig Grin
http://www.youtube.com/watch?v=rT_d9-52D04

İnsan üç beş damla kan,
Irmak üç beş damla su,
Öylebir hayata çattık ki
Hayata kurmuş pusu.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-01-2010, 12:29 AM
Sayın Tutku775,

Sadece internette fotoğraflarını görmüş birisi olarak, ben de bu tür aletlerin kesinlikle sağda solda ateşlenmemesi gerektiğini savunanlardanım.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-01-2010, 02:44 AM
ombra Yazdı:7.65 çapında bir kalem tabanca ........................ 25-40 metreden 3 milimetre kalınlığındaki sac levhayı delebildiği öğrenildi. ...............................................................

Yuh artık! "Öğrenildi"ymiş... Uyduruldu desenize kardeşim, nerden öğrendiniz! 3 mm. sacı 9x19 kaptırmazla delemiyorum ben...

Sn ombra, umarım hitabımın size olmadığının farkındasınızdır...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-01-2010, 03:02 AM
Ben de düşündüm fakat işin içinden çıkamadım.Belki de mermileri de kendileri üretiyorlardır.Çelik başlık ve içinde tnt tozu olabilir.Big Grin
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-01-2010, 03:13 AM
Yalnız adamları o şartlar altında 0 teknoloji ile o silahları yapabildikleri için tebrik etmek lazım.ak-47 180 dolar.Tabancalar 50 dolar.En büyük alıcıları terör örgütleridir heralde..
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-01-2010, 03:13 AM
vefasiz Yazdı:
ombra Yazdı:7.65 çapında bir kalem tabanca ........................ 25-40 metreden 3 milimetre kalınlığındaki sac levhayı delebildiği öğrenildi. ...............................................................

Yuh artık! "Öğrenildi"ymiş... Uyduruldu desenize kardeşim, nerden öğrendiniz! 3 mm. sacı 9x19 kaptırmazla delemiyorum ben...

Sn ombra, umarım hitabımın size olmadığının farkındasınızdır...

Farkındayım Sn. vefasiz zaten medyanın silahlar konusunda abartılı olduğunu herkes biliyordur.

Dünyada 550 milyon ateşli silah bulunmaktadır. Buda her 12 kişiden birinin silahlı olduğunu gösterir. Tek soru: Geri kalan 11 kişiyi nasıl silahlandırabiliriz? - (Yuri Orlov)
---------------------------------------------------
B Rh+ / İstanbul
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS