Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kimliği meçhul bir Browning Model 35, Yardım
Bu amblem, Iraq kraliyet amblemine benziyor. Aslan ve at uyumlu fakat içinde farklı semboller olması gerekli. Belki İngliiz efendilerine özenerek geçmişte, Saddam'dan çok önce filan, donanma için ayrı bir amblem yapmış olabilirler...İçindeki balık, kılıç, tüfek, gemi böyle bir ihtimali akıla getiriyor..

Bu arada, bir üyemiz, silah üzerindeki balık, kuş vs'lere "coat of arms" denildiğini söylemiş. Sanıyorum coat of arms, yukarıdaki gibi kraliyet amblemlerinin genel adı. Silah üzerindeki test damgası gibi işaretlerin ismi değil..

Alıntı

Bu silah gerçekten çok güzel görünüyor keşke sıkma fırsatı bulabilsek aceba halen çalışıyormudur.

Alıntı

ozeraslan demiş ki:Bu silah gerçekten çok güzel görünüyor keşke sıkma fırsatı bulabilsek aceba halen çalışıyormudur.
Bu nasıl sıkacağınıza bağlı...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Dmrahmet
Bu da silah sevgisinin farklı bir zuhuru...her gördüğünü sıkmak istiyor..Big Grin

Sayın Özarslan, üzerindeki armayı çözene bedava verilecek silah..Biz ona uğraşıyoruz..

Alıntı

Wink 
Ustalarım şaka biyana bu silah çalışıyordur dimi halen eğer öle ise mulaka bir adet bhp edinicem aynı şekilde rahmetli olan polis dayımdada var balık ve sinekli eşinden alıcam evladiyelik

Alıntı

Sn. lupus,

Çeşitli markaların katı meyve presleri revaçta halen . . . Big Grin

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Iraklılarda her silahın üstüne kendi logosunu kondurmuş , sanki kendi yapmış gibi. Esrarengiz bir hava veriyor foruma .Sonunda Saddamın kayıp kitle imha silahı ortaya çıktı. Bu arada bu siste nereden çıktı şimdi . Smile

Alıntı

Toungue 
ozeraslan demiş ki:Ustalarım şaka biyana bu silah çalışıyordur dimi halen eğer öle ise mulaka bir adet bhp edinicem aynı şekilde rahmetli olan polis dayımdada var balık ve sinekli eşinden alıcam evladiyelik

Şimdi tamam oldu. Hadi balık avina Big GrinBig Grin

Alıntı

Dört basamaklı seri numaraları 1950 yılları öncesine ait olduğunu gösteriyor,aynı amblemin sürgünün üzerinde değilde yanında olanından bizzat görmüştüm. (Resmi ve ciddi kaynaklara dayanmasada) Irak devleti için üretilen contract modellerden diye duymuştum.Kolleksiyon değeri olan bir model, bütün parcaları orjinal ve temizse normal bir BHP 2000-2500 tl arasında olduğunu kabul edersek bu 3000-3500 tl arasında eder diye düşünüyorum.(çok temizi daha bile fazla eder).syglr.slmlr.

Alıntı

Sn.Tokoğlu ;
Ülkemizde bahsi geçen tabancanın ruhsatlı silah penceresinden bakıldığında , zor alım yolu dışında alım imkanımızın olmasının imkansız olduğunu düşünüyorum .
Tabi benim bildiğim kadarı ile .
1954 yılının öncesinde üretilmiş olması ihtimali yüksek çünkü bu yıllardan sonra seri numarası kodları daha stabil durumda.Fakat 1930'lu yıllarda bile beş basamaklı seri numaraları kullanıldığı düşünülürse , dört basamaklı olmasının biraz garip olduğunu düşünüyorum.
Arma 1982 model bir BHP 'de kartal şeklinde idi .Bu da hem komşularımızın sahip oldukları silahlarının üzerinde milli sembollerini taşıma isteklerini ortaya koyuyor , hemde silahın geldiği yer hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor diye düşünüyorum.Sn.Tokoğlu'nun dediği gibi koleksiyon değeri olduğunu , ama o kadar para edeceğini düşünmüyorum.Günümüzde gizli tırnak , parmak izli , Nazi amblemli(Gamalı haç'lı) Bhp 'nin daha ucuza alıcı bulduğuna şahit oldum .Değeri satanın ve alanın bakış açısına göre göreceli olduğunu düşünüyorum laf aramızda .Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi