Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smith & Wesson'un Türkiye Distribütörü
(03-09-2014, 11:32 AM)alpsaral demiş ki: S&W yöneticilerinin bazı ülkelere ihaleler için rüşvet verdiğinin ortaya çıkması üzerine, ABD tarafından bazı ülkelere ihracı durduruldu denmişti. Bu ülkeler arasında Türkiye'de varmış. ABD'ye olan hukuki hayranlığımı da belirtmeden geçemeyeceğim. Bizde olsa kahraman olarak karşılanırdı söz konusu firma.

SW yöneticileri rüşvetten değil ihraç lisanslamasında usulsüzlük yaptıkları için SW'nun ihraçları durdurulmuştu. Yani devlet işlerine dokunduğu için. Çok hayran olmanıza gerek yok. Wink

Alıntı

(03-09-2014, 11:12 PM)harun demiş ki:
(03-09-2014, 11:32 AM)alpsaral demiş ki: S&W yöneticilerinin bazı ülkelere ihaleler için rüşvet verdiğinin ortaya çıkması üzerine, ABD tarafından bazı ülkelere ihracı durduruldu denmişti. Bu ülkeler arasında Türkiye'de varmış. ABD'ye olan hukuki hayranlığımı da belirtmeden geçemeyeceğim. Bizde olsa kahraman olarak karşılanırdı söz konusu firma.

SW yöneticileri rüşvetten değil ihraç lisanslamasında usulsüzlük yaptıkları için SW'nun ihraçları durdurulmuştu. Yani devlet işlerine dokunduğu için. Çok hayran olmanıza gerek yok. Wink

Sn.Harun muhtemelen söylediğiniz gibidir. Benim aklımda forumda okuduklarım kalmış. Sizi okuyunca internette aradım ve aşağıdaki habere rastladım (http://ekonomi.haberturk.com/is-yasam/ha...avana-atti) özetle ABD'nin sermaye piyasası denetleme kurulunun 5 ülkede S&W'un rüşvet verdiğini saptaması üzerine verdiği cezadan bahsediyor ancak muhtemelen ihraç lisansının iptali sizin işaret ettiğiniz gibidir.

Hayranlık konusunda ise eğer son 3-4 gündür takip edebildiyseniz ABD ile Türkiye arasında küçük çaplı bir diplomatik sorun var. ABD'nin şu anda Türkiye'de büyükelçisi bulunmuyor ve bunu garip bir önlemle çözmeye çalıştılar ki bu ise başka bir soruna yol açtı (maslahatgüzar düzeyinde cumhurbaşkanlığı resepsiyonuna katıldılar). Tüm bu yaygaranın sebebi ise Amerikan halkının oylarıyla seçtikleri yöneticilerinin, hükûmetlerinin, büyükelçi olarak seçip atadıkları şahsa, kongrenin onay vermemesidir.

Orada kimse çıkıp ey kongre sende kimsin demiyor veya diyemiyor benim hayran olduğum nokta budur.

Saygılarımla.

Alıntı

Geçenlerde olan bir olay bende de ABD hayranlığı yarattı.

Çocukça çekişmeler yüzünden ABD Senato'su ülke bütçesini onaylayamayınca "Government shutdown" ilan ettiler, yani devleti kapattılar.
Yahu, bildiğin kepenkleri indiriverdiler.

Yani yüksek ehemmiyet arzeden hizmetler dışında çalışan bütün devlet memurlarına "işe gelmeyin, size maaş vermeyeceğiz " dediler.

Aslında bu şunu ifade ediyor; devlet o ülkede yaşayan ve vergi verenlere hizmet etmek üzere yine işbu kişer tarafından kurulmuş bir oragizasyondur, put gibi kutsallaştırmaya gerek yoktur.

Aynı şey bizim ülkemizde olsaydı acaba nasıl bir eğlence ortaya çıkardı?

Fazla hayranlık iyi değildir, her şeyi zamana, konuma,duruma ve şartlara göre değerlendirmek gerekir.

Işığın hızının (fizik bilminin en temel sabitlerinden biri değil midir?) bile şartlara göre değiştiği bir evrende, evrensel doğru nasıl bir şey olabilir acaba?

Alıntı

(06-09-2014, 03:12 PM)evrenay demiş ki: Aynı şey bizim ülkemizde olsaydı acaba...

Onay vermeyenler anayasal düzeni tağyir, tebdil ve ilgaya teşebbüs etmekten yargılanır, yerlerine jet hızıyla yenileri atanır, bu arada onay verilmeme durumu bir daha yaşanmasın diye gerekli yasa değişikliği yapılır, anayasa mahkemesi de bu yasa değişikliğini kabul etmez ilgili hükümlere iptal kararı verir, ülke gündemi çorba olurdu.

Alıntı

Bu arada benim gibi anlamakta zorluk çekenler için:

tağyir
isim (tağyi:ri) eskimiş Arapça ta¦y³r
1. isim Değiştirme, başkalaştırma
2. Bozma

tebdil
isim (tebdi:li) eskimiş Arapça tebd³l
isim Değiştirme

ilga
isim, hukuk (ilga) eskimiş Arapça
isim, hukuk Bir şeyin varlığını ortadan kaldırma

Alıntı

S&W ' un yeni parti tabancalarını ne zaman MKE standında görebileceğiz..?

Alıntı

(22-09-2014, 07:21 PM)kanunadamı5506 demiş ki: S&W ' un yeni parti tabancalarını ne zaman MKE standında görebileceğiz..?

Konunun başından olursanız görebileceğiniz gibi, büyük olasılıkla hiçbir zaman...

(03-09-2014, 11:32 AM)alpsaral demiş ki: ..
S&W yöneticilerinin bazı ülkelere ihaleler için rüşvet verdiğinin ortaya çıkması üzerine, ABD tarafından bazı ülkelere ihracı durduruldu denmişti. Bu ülkeler arasında Türkiye'de varmış. ...

Alıntı

Sn. barıs desenize kaptırmatörlere kaldık...

Alıntı

Daha da fenası, oldu da kongreden izin aldılar diyelim, S&W'un Türkiye distribütörü aşağıdakileri üretiyor:

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...85&page=12

Alıntı

(22-09-2014, 08:53 PM)baris demiş ki: Daha da fenası, oldu da kongreden izin aldılar diyelim, S&W'un Türkiye distribütörü aşağıdakileri üretiyor:

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...85&page=12

Ben artık karar verdim; tünel kazıp kaçacağım bu memleketten...

Yalnız, en büyük sorun Ankara'da ikamet ediyor olmam Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi