Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKDAL TR-01 REVİZYON
Hayırlı olsun çok güzel olmuş.
Ben MKE ye gittiğimde full nikel kaplamalı görmüştüm forumu geziyorum fakat hiç bununla ilgili bir açıklama görmedim. yeri gelmişken artık şarjörler glocklara uyuyormu.

Alıntı

Hayırlı olsun güzel olmuş tetik tertibatında bir düzeltme yapılması çok isabetli çünki tetiğin sert olması atışlarda zorluk yaratıyor yeni şarjörlerde güzel güle güle kullanın

Alıntı

Teşekkür ederim Sn.Bafralı55..

Alıntı

Sn Ashes öncelikle Akdal TR1 nizi güle güle kullanın (kötü gün gösteripte kullandırtmasın), gerçekten çok şık olmuş.

Öncelikle Sn Ashes bir sorum olacaktır, revizyonda renkleri sizmi seçtiniz yoksa Akdalın sabit bir renk kartelasımı var. TR1 de oluşan renk fotograflarda çok şık durmuş. Tek kelime ile bayıldım.

Yerli üreticilerin boya ve kaplama ile ilgili sıkıntıları olduğunu biliyoruz kısa süreli değilde, ilerleyen günlerde oluşan yan etkileri paylaşırsanız çok memnun olacağım.

Tetikle, şarjörler, kutusuyla ilgili yapılan çalışmalar sizi oldukça mutlu etmiş. Potansiyel bir müşteri olarak Akdalın bu tip feedbacklere önem verdiğini görmek hoş oluyor.

Akdal Arms'tan 45AUTO beklentim hala devam ediyor ama. MKEK te yaşanan mühimmat sıkıntısı ve GLOCK 21 in insanı sazan yerine koyan fiyatı nedeniyle. Galiba 9mm çapı ve TR2 Novak Gez Alternatifi ile iyice düşünmeye başlıyorum sizin çektiğiniz bu güzel resimleri gördükten sonra.

Saygılarımla.

LAMRETOEJ

Alıntı

Teşekkür ederim Sn.LAMRETOEJ,darısı sizlerin başına efendim.
Kaplama konusunda ben ilk başta sadece namlu kaplaması düşünüyordum ancak Sn.Akdal'ın ilgisi ve tavsiyesi üzerine böyle bir iş çıktı ortaya.
Silahımı revizyon işleminden sonra çok fazla kurcaladım.Özellikle kuru tetik çalışmaları yaptım.Şu an'a kadar boyada atma,çizilme vs. herhangi bir etki oluşmadı.Çok memnun kaldığımı belirtmeliyim.
Bahsettiğiniz gibi mevcut durum içinde 9mm, bir adım önde sanırım.En azından yaygın olarak bulunabilen bir mühimmat.
Merak ettiğiniz bir husus olur ise yardımcı olabilirim.
Saygılarımla..

Alıntı

Değerli Büyüklerim,
Silahımın son durumunu sizlerle paylaşıyorum.
Aslında ben özellikle; daha yumuşak,atışlarımı geliştirmem konusunda yardımcı olabilecek bir tetik istediğim için fabrikadan yardım istemiştim ancak silahım halihazırda fabrikadayken ufak tefek bir kaç revizyon daha gerçekleşmiştir.

[Resim: 1-4.jpg]
[Resim: 2-3.jpg]
Oluşabilecek bir besleme riskini minimize etmek için boyu uzatılmış yeni şarjörler.Bu şarjörler ay sonunda seri üretime giriyormuş.
[Resim: 3-3.jpg]
Daha önce bahsettiğim üzere krom kaplama; sürgü ve namluda boya atması ve çizilmeye karşı oldukça dayanıklıydı.Bunun haricinde eski siyah kaplamaya göre daha dirençli yeni siyah krom kaplama yapılmış.Bu kaplama ayrıca daha parlak bir görünüme sahip.(Namluya uygulandı)

[Resim: 4-1.jpg]
Tetik yumuşaması için ise;eski tetik tulumbası kırmızı daire ile gösterdiğim ön taraftan alınarak,yeşil daire ile gösterdiğim arka tarafa taşınmış; daha küçük ve daha yumuşak tulumba ve yay ile değiştirilerek tetikte arzu ettiğim yumuşaklık ve sürtünme hissinin kaybolması sağlanmış.
[Resim: 5-3.jpg]
Gövde içi metal aksam ve iğne ise resimlerde görüldüğü üzere yerine göre çinko ve krom ile kaplanmış; bu sayede parçaların korozyona karşı direnci arttırıldığı gibi,silahın iç kısmına estetik olarakta katkı sağlanmış.

Sonunda silahımda oluşabilecek bir besleme riskine karşı kesin bir çözüm getirilirken; tetik yumuşaması için orjinal bir yöntem uygulanmış ve silahın genel anlamda kalitesi yükseltilmiştir.
Şu anda çok daha fazla severek ve beğenerek kullandığım bir silaha sahibim.
Ayrıca öğrendiğime göre,siyah polimer gövdeye alternatif olarak haki renk gövde kullanılması da planlanıyormuş.
Sn.Akdal'a,Sn.Cengizhan'a ve tüm ekibine bir kez daha teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum..

Alıntı

Tabancanız bir kez daha hayırlı olsun Sn.ashes!
Doğrusunu söylemek gerekirse, ilk revizyonu çok fazla beğenmemiştim. Ama bu çok hoşuma gitti. Gerçekten çok hoş görünüyor. Mat krom sürgünün içinde, gövde rengine uygun siyah namlu çok daha uyumlu olmuş.
İç parçalardaki işçilikte bu defa güzel görünüyor. Birde şunu merak ettim: Sürgü aynı kaplama mı yoksa sürgüye de tekrar kaplama yapılmış mı? Sürgüde de İlk haline göre daha temiz, daha iyi bir işçilik var gibi görünüyor. Bunun sebebi resim kalitesinden mi, yoksa tekrar kaplama mı yapılmış?

Alıntı

Sn Ashes,
Silahınız gerçekten güzel gözüküyor. İstanbul'da uzun zaman önce standında gördüğüm Akdal ile şimdiki arasında çok büyük fark var. Güle güle kullanın...

Alıntı

Teşekkür ederim Sn.Cihan54,
Beğendiğinize sevindim.Namlunun bu renginin daha çok yakıştığı konusunda sizle hemfikirim.
Sürgü aynı ama fotoğraf makinesinde kalite farkı var.Smile
Saygılarımla..

Alıntı

zucchero demiş ki:Sn Ashes,
Silahınız gerçekten güzel gözüküyor. İstanbul'da uzun zaman önce standında gördüğüm Akdal ile şimdiki arasında çok büyük fark var. Güle güle kullanın...
Teşekkür ederim Sn.Zucchero.
Evet,uzun bir yol kat edilmiş gerçekten.
Saygılar..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi