Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKDAL TR-01 REVİZYON
Merhaba arkadaşlar,saygıdeğer ustalarım.
Uzun zamandır aklımda olan namlu ve sürgü takımının krom kaplanması ve yeni metal şarjör değişimi için Sn.Dr.Akdal'dan rica ederek silahımı fabrikaya göndermiştim.Ancak hazır silahım fabrikayken sağolsun Dr.Akdal yeni tetik revizyonu işlemini de gerçekleştirmiş.
Ben daha önce plastik şarjör ve tetik ile ilgili bir problem yaşamamıştım fakat yine de arada ki farkı gördükten sonra ne kadar mutlu olduğumu anlatamam.
Öncelikle kaplama hakkında birşeyler söylemek istiyorum.Silahımı dünden beri kurcalıyorum ve şu ana dek sürgüde ve namluda boya atması, çizilme vs. olmadı.Kaplama oldukça sağlam görünüyor ve yüzey pürüssüz.Renk olarakta krom ile hafif bronz arasında çok hoş bir renkte.Resimlerde de görüldüğü üzere düşündüğümden de güzel durmuş.Akdal firması satışlara da bu renk opsiyonunu mutlaka koymalı.İlerleyen günlerde kaplama ile ilgili tespitlerim devam edecek..
Sn.Akdal silahın kutusunu ve içeriğini dahi değiştirmiş.Turuncu olan kutu içi kirekör bir siyah ile değiştirilmiş.Yeni bir yağ ve burkulmaya yatkın olan eski harbi yerine daha esnek ve kaliteli bir harbi ile 2 adet yeni metal şarjör kutuya eklenmiş.Böyle küçük şeylere dahi dikkat etmeleri sevindirici.
Yeni şarjörün ise eskisinden çok daha kaliteli olduğu ilk bakışta anlaşılıyor.En başta şarjöre mermi yüklerken çok rahat ve batma hissinin olmadığını hissediyorsunuz.Eski şarjöre göre de daha küçük ve ince.İlk başta bu şarjörün içine 15 mermi nasıl sığacak diye düşünmüştüm.Big Grin Sn.Lupus Ustamın bahsettiği gibi şarjörü full yüklediğim zaman ilk mermilerde,mermi şarjörü terk ederken basınçtan bir alttaki mermiyi de bir miktar ileri götürüyor.Bu yüzden ben optimum 13 mermi ile kullanmayı uygun görüyorum.
Şarjörle birlikte gövde de değişmiş.Eski şarjör yeni gövdeye girmiyor.Sürgü yakalama mandalının ucunda ki çıkıntı ise resimlerde görüldüğü gibi tam şarjörün sol tarafında ki girintiye oturuyor.Şarjör mandalına basıldığında otomatik olarak düşmeme gibi bir durum yok yani.
Ve gelelim yeni tetik işlemine.Ben tetiğin değiştiğini bilmiyordum.Silahı denemek amacı ile tetiğe bastığım anda ise şok oldum diyebilirim.Konforlu ve tüm sürtünme hislerinden arındırılmış bir şekilde aşılan sağma mesafesinden sonra şık diye düşen bir tetik.Profesyonellere hitap eder düzeyde.Bu şekliyle çok daha başarılı atışlar yapılacağı aşikar.
Eğer Akdal ghost serisinin geldiği son nokta bu ise tüm kullanıcıların da benim gibi memnun kalacağını düşünüyorum.
Açıkçası bu kadar müşteri memnuniyetinin fazla bile olduğu düşünmeden edemedim.Zaten revize işlemleri genel olarak benim keyfe-keder ricalarım üzerineydi.(Kaplama vs.)Hatırı sayılır bir emek ve masraf harcandığı ortada.Kargo ücretini dahi ödemişler.Sn.Akdal'a karşı mahçup hissediyorum kendimi.
Kendisine müşteri memnuniyetine bu kadar önem verdiği için teşekkürü borç bilirim.
Şimdi atışa gideceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum.
Merak edilen bir detay ya da soruya olursa olursa seve seve yanıtlamaya hazırım.
Saygılarımla..
[Resim: Adsz-2.jpg]
[Resim: Adsz6.jpg]
[Resim: Adsz5.jpg]
[Resim: Adsz4.jpg]
[Resim: Adsz11.jpg]
[Resim: Adsz10.jpg]
[Resim: Adsz9.jpg]
[Resim: Adsz8.jpg]
[Resim: Adsz7.jpg]

Alıntı

Arpacik tam ortada degil de sanki biraz sagda gibi gozukuyor. Yaniliyormuyum acaba...

Alıntı

Sn.Ashes;

Kesinlikle çok ama çok hoş bir dış görünüm olmuş. Tavsiyem tetiğin ve şarjör tabanının da aynı renklendirme işleminden geçmesi. Tabi plastik aksama işlem yapılması komik olacaktır. Metale cevrimlerini Sn.cengizhan ile tartışmak gerekliBig Grin

İyi günlerde kullanmanız, zevkle sevmeniz temennisiyle.

Saygılar.

Alıntı

Arkadaşlar, neden tüm yerli silahlarda atım yatağından sonra setler direk sert bir açı ile başlar?...

ashes demiş ki:[Resim: Adsz7.jpg]

Alıntı

ilksurfer demiş ki:Arpacik tam ortada degil de sanki biraz sagda gibi gozukuyor. Yaniliyormuyum acaba...
Sn.İlksurfer,hemen bir koşu incelemeye gittim.Smile Çok az,belki 1 mm bile olmayacak şekilde biraz sağda duruyor.Ama gez'in konumu da aynı şekilde.Resim de farklı çıkmış ama haklısınız..

Alıntı

Sn.NorthWolf üstadım,
Namlu ve sürgünün kaplanmasını ben tercih ettim.Tetik ve şarjör tabanı ise hiç aklıma gelmedi.Eğer onlara da girersek bu işin sonu gravüre kadar gider.Big Grin Benim düşüncem bu şekilde olmasıydı,tam istediğim gibi olmuş açıkçası.Çok teşekkür ederim..
Saygılar..

Alıntı

Sn ashes silahınız tekrar hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Eğer bu şekilde satışta olsaydı, şarjörlerde nikelaj olsaydı bende alırdım hiç beklemeden. Ama elime küçük gelebilir galiba, FS92 bile biraz küçük kalıyor elim serçe parmağım şarjörden aşağı taşıyor.

Alıntı

Eski ve yeni tip şarjör karşılaştırma.
[Resim: Adsz1.jpg]
[Resim: Adsz2.jpg]
Bu resmi de kendi çapımda bir nevi katalog çalışması tadında olması adına çektim.Smile
[Resim: Adsz13.jpg]

Alıntı

Sn.Yörük_İbraam çok teşekkürler.Sanırım bu tepkilerden sonra Akdal bu renk opsiyonunu düşünecektir.Smile Bu arada maşallah eliniz büyük galiba.Ben utanıyorum gerçekten,7,65'lik elim var.Big Grin
Saygılar..

Alıntı

SAYIN NORTHWOLF

İnanın plastiği renklendirmek metali renklendirmekten daha kolaydır.Yeterki seri üretim için bir renk seçilsin.Ama ben her fikire acigim yeterki benim fikrimi sonunda kabul etsin Smile Big Grin
Saygılarımla,

NorthWolf demiş ki:Sn.Ashes;

Kesinlikle çok ama çok hoş bir dış görünüm olmuş. Tavsiyem tetiğin ve şarjör tabanının da aynı renklendirme işleminden geçmesi. Tabi plastik aksama işlem yapılması komik olacaktır. Metale cevrimlerini Sn.cengizhan ile tartışmak gerekliBig Grin

İyi günlerde kullanmanız, zevkle sevmeniz temennisiyle.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi