Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta'nın yeni yarı otomatik tüfeği 'A400 Xplor Unico'
16-01-2010, 11:25 AM (Bu Mesaj 20-02-2010 02:00 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : syılmaz.)
Beretta'nın yeni yarı otomatik tüfeği 'A400 Xplor Unico'
Benelli Vinci, Browning Maxus'un ardından Beretta'da 2000 yılından beri üretmekte olduğu 391 serisi tüfeğini sonunda tamamen yeniledi, 3 yıl önce başlanan 8000 saat arge çalışması ve 2000 saat test aşamasından sonra 10 Ekimde tüfek Dünya çapında tanınan silah editörlerinden oluşan 100 kişilik bir gruba İtalyanın Verona şehrinde tanıtıldı. ancak resmi olarak tanıtımı ve satışı 1 kasımda başlanacak. önceki gaz çalışma sistemi tamamen değiştirildi, kendi kendini temizleyen bir gaz pistonu geliştirildi piston üzerindeki elastik bant vasıtasıyla, pistonun temiz kalmasını sağlar, test tüfeği ile hiç temizlik yapılmadan 10000 atış yapılmıştır. Yeni geliştirilen ''Steelium'' namlu teknolojisi nikel,krom ve moliybdenium karışımı dolu malzemeden delinerek ve soğuk çekiçleme yöntemiyle üretilmiştir, ayrıca bütün modellerinde optima şok vardır, ama 3 tane. diğer otomatik av tüfeklerine göre % 36 daha hızlı çalışması nedeniyle dünyanın en hızlı otomatik av tüfeği,( 4 fişeğin kovanıda havada),sadece bir gaz deliği ile yanma artıklarının ve mekenizmanın çalışması için max. performans, % 70'e kadar azaltılan geri tepme kick-off'lu modellerde. Tüfeğin tanıtımını dinozorlardan esinlenerek yapmışlar,bunun için yeşil canavar olarak adlandırmışlar,tüfeğin rengide gri-yeşil.

* Alıntıdır.

[Resim: xplor38001.jpg]

[Resim: 1j5jc9.jpg]

[Resim: 169lsvk.jpg]

[Resim: j8lmdd.jpg]

[Resim: 2mxfuky.jpg]

Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız, üstün olan sizsiniz.

Sayılmayız parmakla, tükenmeyiz kırmakla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-01-2010, 11:37 AM
RE: Beretta'nın yeni yarı otomatik tüfeği ' A400 Xplor Unico'
Havada aynı anda 4 kovan tüfeğin hızı hakkında fikir veriyor,

[Resim: 2mfivd5.jpg]

[Resim: xplor1800.jpg]

[Resim: o0uzyr.jpg]

[Resim: i3c6mu.jpg]

[Resim: 2vl3cbt.jpg]

[Resim: zv8rb6.jpg]

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: ANT_AD
16-01-2010, 11:48 AM
A400 Xplor'un videoları için,

http://www.a400xplor.com/index.aspx?m=82...2&CurRec=0

Test tüfeği ile hiç temizlik yapılmadan 10000 atış yapılmıştır.

Beretta A400, Browning Maxus, Benelli Vinci gibi yarı otomatik tüfeklerden sonra 'domuz avında yarı otomatik risktir güvenli tarafta kalmak istiyorsan pompalı tüfek tercih et' sözü 'bullshit' oluyor.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-01-2010, 06:55 PM (Bu Mesaj 16-01-2010 11:27 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : yörük_ibraam.)
Çok güzel tüfek, ülkemize geldiğinde şayet 4000usd altı olursa düşünülebilir. Gaz sistemi konusund devrim yapmışlar videolar çok güzeldi. Teşekkürler Sn syılmaz...

İnşallah polimer dipçiklileride gelir. Takipçisiyim bu tüfeğin. Madem bu kadar güzel varsın olsun bir tanede bundan.

"-[b]Bu cihanda Ali Osman'a kafa tutacaksan, önce kaç tabanca taşıdığını bileceksin[/b]... "
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-01-2010, 07:47 PM
Çok güzel bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-01-2010, 09:12 PM
Güzel tüfek. Bu tüfeğin ülkemizde satışı sizlerin tahminine göre nezaman olur.? Saygılar.

[size=large][/size][size=small][font=Courier]Sžeytan'la Dans Ediyorsan, Ayagina Basma..![/font][/size] "e-Mail: iletisimxxx@gmail.com"
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-01-2010, 10:24 PM
Sn. Loclu, bende merak edip int.den araştırdım ama ülkemizde ne zaman satışa çıkacağına dair bir bilgi bulamadım,
Sn. Yörük_İbraam ve Sn. Sbhttn bir teşekkürü çok görmediğiniz için ben size teşekkür ederim efendim.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-01-2010, 11:38 PM (Bu Mesaj 16-01-2010 11:40 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : yörük_ibraam.)
Sayın *loclu* bence 2011 yaz ayları gibi gelebilir (inşallah). SX3 gözümde birden nasıl küçüldü bir değeri kalmadı anlatamam. Tez elden komandoav yazıcılar av duruma el atsa tüm dünya ile aynı anda bizde de satışta olsa güzel olur.

"-[b]Bu cihanda Ali Osman'a kafa tutacaksan, önce kaç tabanca taşıdığını bileceksin[/b]... "
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17-01-2010, 01:09 PM
Sayın syılmaz bu konu açıldığından beridir, Daha önce açıldığını hatırlasamda hahızama güvenemedim. Küçük bir araştıma yapınca Sn Şekerlioğlu'nun aynı ürün ile ilgili daha önce bir konu açtığını farkettim. Saygılar, elinize sağlık.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=3285
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17-01-2010, 01:26 PM
Eyvah eyvah Sn. Erdal, uyarınız için çok teşekkürler bende bu konuyu açmadan önce özellikle forumda aramıştım ekimde tanıtılmış bir tüfek bu kadar zaman nasıl forumda konuşulmamış diye, aradığım halde nasıl göremedim inanamıyorum, Sn. Şekerlioğlu'ndan da özür dilerim, emeğine saygısızlık etmiş oldum istemedem.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS