Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TR 02
Sayın lupus akdalın son incelediğim modelinde gerdele basan tırnağın yeri tıpkı glock da ki gibi konumlandırılmıştı ve eskisinden çok daha iyi çalışıyordu.
Saygılar...

Alıntı

İyi akşamlar,
Arkadaşlar tr02 mi 3 ay kadar önce aldım.
Daha atış yapmak nasip olmadı,inşallah yarın ümraniye princess poligonuna gidip silahımı denemek istiyorum.
Acemi olmam sebebi ile bana neler önerirsiniz.
Saygılarımla.

Alıntı

L@stmohik@n demiş ki:Sayın lupus akdalın son incelediğim modelinde gerdele basan tırnağın yeri tıpkı glock da ki gibi konumlandırılmıştı ve eskisinden çok daha iyi çalışıyordu.

Teşekkürler Sn.Lastmohikan buna sevindim, Sn.gazi78'in gönderdiği aşağıdaki resim de bunu teyid eder nitelikte.

Alıntı

Sn.gazi78, canınızı sıkmak istemem ama, henüz atış yapılmamış bir silahın sürgüsünün içerisindeki bu çiziklerin ve plaka şeklindek boya atmalarının son derece can sıkıcı olduğunu belirtmeden edemeyeceğim. Mümkün olursa atıştan sonra, atım adedleri ile beraber sürgü ve namlunun temas yerlerini tekrar fotoğraflayarak gönderebilirseniz çok müteşekkir olurum.

[Resim: 76635868.jpg]

Alıntı

Sn lupus, asıl ben teşekkür ederim bilgilendirmenizden dolayı, yarın eğer (İstanbul-Dudulludaki)fabrika açık ise atıştan önce gidip silahı göstermeyi düşünüyordum.
Sizin uyarınız ile artık kesin götüreceğim,inşallah görevli bulurum. Atıştan sonra mutlaka resimleri çekip gönderirim.
Saygılar.

Alıntı

lupus demiş ki:
L@stmohik@n demiş ki:Sayın lupus akdalın son incelediğim modelinde gerdele basan tırnağın yeri tıpkı glock da ki gibi konumlandırılmıştı ve eskisinden çok daha iyi çalışıyordu.

Teşekkürler Sn.Lastmohikan buna sevindim, Sn.gazi78'in gönderdiği aşağıdaki resim de bunu teyid eder nitelikte.
Sn.Lupus sanırım sn L@stmohik@n' ın bahsettiği model bir onceki sunum olan plastik şarjörlülerin son sunumu, benim silahımda revizyona görmeden o şekildeydi, yeni sunumlar yani, saç şarjörlü sunumlarda bu tırnak; sizin paylaşmış olduğunuz glock resimleri ve sn.ceycey'in göndermiş oldugu p99 resimlerinden anladığım kadarıyla p99 a daha cok benziyor,
sn.gazi78 resimlerden anladığım kadarıyla tabancanız bir onceki sunum yani plastik şarjör

Alıntı

[Resim: gvdeilkversiyon.jpg]
plastik şarjörlü versiyon

[Resim: 15012010128.jpg]
saç sörjörlü son versiyon

[Resim: p99ceycey2.jpg]
sn.Ceycey'in p99'u

Alıntı

Tespit ve katkınız için teşekkür ederim Sn.cihan54. Resimlerden de anlaşıldığı üzere Glock benzeri polimer şarjörler kullanılırken, sürgü yakalama manevelası şekli Glock'daki gibi, P99 benzeri metal şarjörler kullanılırken de sürgü yakalama manevelası P99 ' daki gibi tasarlanmış. Bu durumda silahını polimer şarjör ile alıp, metal şarjör kullanmak isteyeceklerin sürgü yakalama mandallarını da değiştirmeleri gerekecek...Sürgü-namlı-gövde ilişkilerinin, namlu yerleşme ve çalışma derinliğinin baştan tasarlanıp tasarlanmadığını ile maalesef bilemiyoruz. Bakalım şarjör ve sürgü yakalama manevelası versiyonun daha sağlıklı çalışacağını zaman gösterecek...

Alıntı

lupus demiş ki:Dikkatimi çeken bir başka ayrıntı da TR 02 ve Glock ' un sürgü yakalama manevelalarının üzerindeki şarjör gerdeline oturan çıkıntının derinlik farkı... sanki kazara yukarı itilmelere daha yatkın gibi...Tabii her silahın kendi içerisinde olçü ve ayarları olduğu muhakkak, [Resim: 15012010128.jpg]

Sn Lupus ustam tespitinizde çok haklısınız o bahsettiğiniz çıkıntı normalde resimdekinden daha uzun ben onu eğeleyerek 1 mm kadar kısaltmıştım, aslında o çıkıntının fazla olmasıyla ilgili bir sorun yaşamadım, biyere takılmadı ama sadece sizin gibi benimde kafama takıldığı için Smile kısaltmıştım

ayrıca boş kovanları iceledimde sebebini anlayamadım bir ezilme var, kovanın ağzı tam silindir değil bazılarında cok belirgin bazılarında az ya da cokaz ezilme var sizce bu normal mi?
Saygılar.

[Resim: 16012010134.jpg]

[Resim: 16012010136.jpg]

[Resim: 16012010138.jpg]

[Resim: 16012010133.jpg]

Alıntı

cihan54 demiş ki:Ayrıca boş kovanları iceledimde sebebini anlayamadım bir ezilme var, kovanın ağzı tam silindir değil bazılarında cok belirgin bazılarında az ya da cokaz ezilme var sizce bu normal mi?
Özellikle .45 ACP bazı yarı otomatiklerde bu tür ezilme hadiseleri görülebiliyor. Bunu gerek 1911, gerekse de P220 gördüm, ancak SW 4506 ' da asla olmamıştı. 9x19 mm yarı otomatiklerde çok sık görülen bir hadise değil. 9x19 mm kovan boyutları ve tahliye alanı, kovan dip tablasının tırnak ilişkisi ve kovan fırlatıcısına temas yeri ve zamanlaması bu ezilmelere mahal bırakmadan tahliye yapmaya çok elverişlidir. Bu ezilmenin nedenini anlamak için kovan tahliye penceresi etrafını dikkatlice incelemelisiniz, bu vuruntuya neden olan yerde az ya da çok sarı pirinç artığıkları veya renk sararması olacaktır.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi