Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PSM pistol (USSR/Russia)
Epeydir yeni silahlar göremiyordum bende nette eskilere bir bakayım dedim ve USSR ye ayit ilginç bir silaha rastladım. Mermileri 357 Sig benziyor . Eski bir silah oldugu için üstatdların bilgisi vardır diye düşünüyorum. Aşagıda linki var
Aydınlatırsanız sevinirim...
Saygılar...
http://world.guns.ru/handguns/hg23-e.htm

Alıntı

Sn Lastmohikan biraz araştırdım ve bu silah 5.45x18 çaplı delici gücü yüksek olan bir silah çalışma sistemi Walther PP ile aynı olan sabit namlulu küçün bir silah, bu silahla tanışıklığımız yok ama şundan eminim ki rus silahıysa kesinlikle kaliteli ve sorunsuzdur. sanırım bu silah suikast amaçlı üretilmiş bir silah...

üstadlardan da bilgi bekleyelim bakalım...

Alıntı

Sn. Lastmohikan,
Tebrik ederim gerçekten çok ilginç bir tabanca..Smile

Kısaca çevirmek gerekirseSmile

Silah eski KGB'nin isteği üzerine, resmi kayıtlardaki belgede de yazan, "bir kibrit kutusundan kalın olmayacak" bir silah tasarlanılması amacıyla ortaya çıkmış bir silah.
Yine kayıtlarda spesifik bir kalibre istenmediğinden, 5.45x18 kalibre şeklinde dizayn edilmiş. Bu kalibrenin kısa mesafede ve ince çelik yeleklerde "delme gücü" kanıtlanmış olmasına rağmen, "durdurma gücünün" o denli zayıf olduğu anlaşılmış ki kimi polisler silahı kulanmayı "resmen" reddetmiş, ve bunun yerine "makarov" istediklerini söylemişlerSmile
Hükümet PSM nin üretimini 1972 de resmen onaylamış, ve çoğunlukla çok üst düzey yöneticiler, ordunun üst kademesi, ve suikast amaçlı görevde bulunanlar tarafından kullanılmış...
Bu denli orijinal bir silah olduğundan ve çoğunluk kullanıcıları da hep üst düzey yöneticiler olduğundan, bugün bulunan örneklerinde sık sık çok güzel işleme ve süslemeler, ayrıca politik semboller görülebiliyormuş..

Teknik yönlerini ise üstatlara bırakıyorumSmile

Sevgiler

Alıntı

Sn ekeke,

Açıklamanız için teşekkürler.

Saygılar

Alıntı

SAyın ekeke bilgiler için teşekkürler, silahın en azından siyasi yönü hakkında bilgi sahibi olduk.
Saygılar...

Alıntı

sovyetler yıkılana kadar 5.45x18 gibi ufak çaplı mermi bile kullanıldığı bilinmiyormuş

Alıntı

Sanırım konu başlığını Diğer modeller altına açmam gerekiyordu Mod. dan rica etsem konuyu uygun yere taşırmı acaba.
Saygılar...

Alıntı

Benim de çok sevdiğim bir silahtır.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi