Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cz-92 Atışı
Tabancamı bu hafta devrediyorum. Son görüntüleri...

Sadece D/A olan ağır ve uzun yollu tetiğine alışmak oldukça zor.
Sesi rahatsız etmeyen, tepmesi çok az, kontrolü oldukça kolay.
Son mermiden sonra kızak kilitlenmiyor.
8+1 kapasitesi yeterli.

Alıntı

Elveda küçük 92 Sad

Alıntı

Küçük dostunuza adapte olamadığınıza üzüldüm Sn.durango, sanırım bu silahı alırken düşündüğünüz şeylerden birisi de eşinizle birlikte atış keyfi yaşamaktı, sanırım eşiniz de silahı çok sevemedi. Nasip, inşallah en kısa zamanda birlikte keyif alabileceğiniz daha kullanışlı bir alternatif ile bulaşma haberlerinizi bekliyoruz.

Saygılar.

Alıntı

sayın durango bir sorum olacak.Cz92 son mermiden sonra kızak kilitlenmiyor,
bunun avantaj ve dezavantajları nelerdir,genelde çoğu modelde kilitleniyor,
Cz nin bunu yaparken bir bildiği vardır ?

Alıntı

ottomon demiş ki:CZ 92 son mermiden sonra kızak kilitlenmiyor, bunun avantaj ve dezavantajları nelerdir,genelde çoğu modelde kilitleniyor, CZ nin bunu yaparken bir bildiği vardır ?

Bu tasarım özelliğinin taktik olarak hiç bir avantajı olmayıp, taktik açıdan gerçek bir dezavantajdır. Bir silahın atıcıyı fişeklerin bittiğinden haberdar etmeyerek fişek saymaya zorlaması çok ciddi bir dezavantajdır.

Bu tür cep silahlarında gerek dizaynı basit tutmak için, gerek bu tür bir özellik için ayrı bir parça yerleştirecek yer olmadığı için, gerekse de birinci basamak savunma silahı olmadıklarından dolayı bu tür bir özelliğin gereksiz olduğu düşünülerek, bu sınıftaki silahların büyük bir çoğunluğunda bu tür bir özellik yoktur.

Alıntı

lupus demiş ki:Küçük dostunuza adapte olamadığınıza üzüldüm Sn.durango, sanırım bu silahı alırken düşündüğünüz şeylerden birisi de eşinizle birlikte atış keyfi yaşamaktı, sanırım eşiniz de silahı çok sevemedi. Nasip, inşallah en kısa zamanda birlikte keyif alabileceğiniz daha kullanışlı bir alternatif ile buluşma haberlerinizi bekliyoruz.

Saygılar.

Üstad, atış anında uzun ve ağır tetik mesafesi sıkıcı oldu. Hatta silahı ilk alıp sitemize eklediğimde, tetik için bir modifikasyon yapılıp yapılamayacığını sormuştum Smile
Eşimde tetiğine takıldığından, inş. daha kullanışlı bir modelle yolumuza devam edeceğiz.
Unutmadan bir mini gitti ama ailemize yeni bir ''shotgun'' katıldı Smile

ottomon demiş ki:sayın durango bir sorum olacak.Cz92 son mermiden sonra kızak kilitlenmiyor,
bunun avantaj ve dezavantajları nelerdir,genelde çoğu modelde kilitleniyor,
Cz nin bunu yaparken bir bildiği vardır ?

Sn. Ottomon, avantajdan ziyade dezavantaj olarak görüyorum. Videoyu izlediyseniz tüm fişeklerim bittikten sonra kontrol amaçlı bir kez daha tetik düşürdüm.(Atış anında içimden sayıyordum).
1-Atış anında saymaz iseniz mühimmatın bittiğini zannedip, bir kazaya sebebiyet verebilirsiniz.
2-Şarjör değişiminden sonra mekanizmayı tekrar kurmak zorunda kalırsınız.
3-Silahı kullanmak zorunda kalabilirsiniz, mühimmatı o anki psikoloji ile saymadığınızı farzedelim. Saldırgan ile yüzyüze kaldığınızda bir ''ÇIT'' sesi hayatınıza mal olabilir.

Alıntı

Syin durango, firsat bulup sahsiniza bir e-mail atamadim. Sorumun bu baslik altina yazilmis olmasini affedin; kuzeninizin kolleksiyon silahlarindan benim icin konustugumuz bir marka/model vardi, o hala duruyor mu? Cevabiniz evetse hafta ici Istanbul'dayim :-).

Not: Herseyi acik acik yazyiyorum ki sayin tokoglu yanlis anlamasin, zaten o kolleksiyon parcasina sulanarak onun bölgesine (territorium) girmis bulunuyorum, postu deldirmeden, anlimin akiyla cikabilirsem sevinecegim :-) . Hayir mazallah yanlis anladi mi o da bizim bransa el atar ondan sonra ekmegimizden de oluruz! ;-)

Not: CZ 92 nizi sattiginiza göre artik bir Glock G26 zamanidir, hazir MKEK te de varken bence kacirmayin (gercekten arkadasca bir tavsiyedir, kot pantolonumun cebinde tasiyorum :-) ). Kacirirsaniz ben, isiklisini size 6000 USD ye birakirim. Ha bu arada G26 nin sürgüsü geride kilitlenir fisekler bitince, bir de6.35 gibi tam nokta atisi yapmaniz gerekmez, tehtidin herhangi bir noktasina denk getirirseniz berteraf etme sansiniz yüksek.

Alıntı

evrenay demiş ki:Syin durango, firsat bulup sahsiniza bir e-mail atamadim. Sorumun bu baslik altina yazilmis olmasini affedin; kuzeninizin kolleksiyon silahlarindan benim icin konustugumuz bir marka/model vardi, o hala duruyor mu? Cevabiniz evetse hafta ici Istanbul'dayim :-).

Not: CZ 92 nizi sattiginiza göre artik bir Glock G26 zamanidir, hazir MKEK te de varken bence kacirmayin (gercekten arkadasca bir tavsiyedir, kot pantolonumun cebinde tasiyorum :-) ). Kacirirsaniz ben, isiklisini size 6000 USD ye birakirim. Ha bu arada G26 nin sürgüsü geride kilitlenir fisekler bitince, bir de6.35 gibi tam nokta atisi yapmaniz gerekmez, tehtidin herhangi bir noktasina denk getirirseniz berteraf etme sansiniz yüksek.

Sn. Evranay, son mailinizde belirttiğiniz gibi Luger'ler Türkiye piyasasında para etmeyip, ruhsat harcından kurtulmak için devir edilen bir tabanca olduğu için sizi buralara kadar yormak istemedim. Tabancayı devir ettik.

G26 için daha çok erken önce P-99 Smile

Alıntı

Hay bin kunduz! O hayrı ben işlemek istiyordum, kuzeninizi Luger'in ruhsat harcından kurtararak cennet bahçelerinin kapılarını aralamayı tasarlamıştım kafamda.

Demek ki benden de hayırseverleri varmış.

Artık bize hayırlı olsun demek düşer.

Alıntı

Değerli üyeler,
Allah rızası için biri de cenneti Hot-Ice'a yaşatsa da biz de rahatlasak Big Grin
Üstelik kendisi günah çıkarmak için bedel de ödüyormuş Big Grin
Saygılar,
TT

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi