Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rus Silah Resimleri (Stechkin, Tokarev, Makarov, Baikal vs.)
[Resim: 13_mpikms72_zpsnzkjtzk8.jpg]

Makarov ve Ak-47..
Güzellikleri ve zerafetlerine hayran kalınan muhteşem silahlar olunsa da........

[Resim: 496995558_zpspjxeoog9.jpg]

Hiç bir silah TÜRK askerin belinde ki tabanca kadar güzel durmaz. birde bu tabanca da Ay yıldızlı bayrak varsa, Bu silah ve bu Asker dünyaları değer....

İyi akşamlar...

Alıntı

(14-03-2016, 09:51 AM)madenci08 demiş ki:
(14-03-2016, 02:30 AM)musti267 demiş ki: [Resim: set_20.jpg]

İlginç bir resim . Sizce resimdeki nedir ? Cool

Sn musti 267;

Son dönemde aslında bu epeydir yapılan bir şey ama ecnebilerin " relic hunting " dediği bir aktivite var.Eski sovyet coğrafyasında yaşayanlar bunu bir nevi define avcılığına dönüştürmüş durumdalar.Eline dedektör alan eski savaş alanlarına koşturuyor.Şanslıysa üniforma parçalarından silah parçalarına top şarapnellerine kadar envai çeşit malzeme denk geliyor.

Youtube'da ve nette bu tarz videolara ve resimlere sıklıkla denk gelebilirsiniz.Üstteki resimde böyle bir resim.Bu tarz pek çok luger vs gördüm ama benim şahsi kanaatim sadece resim çekebilmek için bu envanteri çamura bulamış.Belki bir kaç günlüğüne gömmüş ve tekrar kazıp bu resmi çekmiş.Özellikle silah üzerinde ciddi pas lekeleri hatta metalin pastan topaklaşma yaptığı yerler olması gerekirdi.

Sağ alttaki şey bir Sovyet dönemi kemer tokası.Muhtemelen palaska gibi kalın bir kemere ait.Yanındaki yine Sovyet dönemi bir matara.Fişek konusunda ise kanaatim 7.62X39 Kalesnikof ya da AK-47 mermisi olduğudur.İkinci dünya savaşı temalı bir resimde 7.62X54 mühimmat kullanması gerekirdi.

https://en.wikipedia.org/wiki/7.62%C3%9754mmR

Sn Madenci08 ve Sn Barbaros Ahmet .

Efendim zamanında atlayıp cevap verememiştim özür dilerim . Kendileri çukulata olurlar.

Ama silah forumunu bile aldatabilecek kadar iyi bir işçilikle.

Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi