Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rus Silah Resimleri (Stechkin, Tokarev, Makarov, Baikal vs.)
[Resim: IMG_0505_zpshyucwr7a.jpg]

[Resim: kalashnikov_and_tokarev_by_tora044_zpsyg8ngv4v.jpg]

[Resim: Kopyas%20tt022_zpsq7umtbuh.jpg]

Hepsi birbirinden güzel... Rolleyes

Saygılarımla...

Shy

Alıntı

(07-12-2015, 08:01 PM)S@riyerli demiş ki: Sn. Forum üyeleri ;
Aşağıda resimleri olan silahı Romanya'da görmüştüm ama sanırım Romen silahı değil. Silahı tanıyan , markasını bilen var mı? Sanırım bir Rus silahı fakat internette bilgi bulamadım. yazıların ne anlama geldiğini de çözemedim. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar

[Resim: IMAG0767_zps7jwpchnp.jpg]

[Resim: IMAG0766_zpsmvjtrem8.jpg]
[Resim: IMAG0772_zpsshy7kbzv.jpg]

(07-12-2015, 08:23 PM)demirci57 demiş ki: Pükreş tokuzlusu olmasın sayın Sarıyerli??? Smile

Saygılarımla

(07-12-2015, 09:01 PM)Kalashnikov demiş ki: Abov. Bu bildiğimiz laz pirovnik. Smile

Bu arada Sn. ilksurfer online iken profiline bakmıştım. IP adreslerine bakıyordu. Bilmiyorum benimle alakalı mı ama, ben nick'imi özledim Sn. ilksurfer. Yapmayın eylemeyin.

Saygılarımla.

Bu arada sizlerle şöyle bir komik olayı da anlatayım, yurdumuzun Karadeniz sahillerinde el emeği silahlarını yapan ve satan ustalarımız seri numarasının yerine cep telefonlarını yazıyorlarmış. Evet şaka değil. Mesele cep telefonu 0-5XY-1234567 ise 7654321YX yazıyorlarmış.

Tabi ben bunu söylediğime göre artık bu numaraları deşifre olmuştur ve büyük ihtimalle kullanmıyorlardır. Smile

Alıntı

Sn. Moderatörlerimiz.

Mutlaka geçerli sebepleriniz vardır fakat Sn.cos30'un defalarca özür dilemesine rağmen banlanmasına ve forumdan daimi olarak uzaklaştırılmasına üzüldüm. Bir çok değerli paylaşım yapmış olan bu üye için yapılabilecek bir şey yok mudur?

Saygılar

Alıntı

(14-12-2015, 11:00 PM)S@riyerli demiş ki: Sn. Moderatörlerimiz.

Mutlaka geçerli sebepleriniz vardır fakat Sn.cos30'un defalarca özür dilemesine rağmen banlanmasına ve forumdan daimi olarak uzaklaştırılmasına üzüldüm. Bir çok değerli paylaşım yapmış olan bu üye için yapılabilecek bir şey yok mudur?

Saygılar

Moderatörlerimizin işine karışmak haddim değil ama idam yerine, hapis cezası düşünülemez miydi? Daimi uzaklaştırma yerine muvakkaten uzaklaştırma olsaydı keşke. Saygı ve selamlar.

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid308315

(08-12-2015, 06:18 PM)Kalashnikov demiş ki: Vay be. Bir günde cevap vermişsiniz Sn. lupus. Smile

Can çıkar huy çıkmaz...

Alıntı

Sn.Lupus, şaka yapmak istemiş de tam anlatamamış gibi, kasıt yok, iyi hal derken denetimli serbestlikten muamele görse. Tekrarında artık kendisi bilir.

Alıntı

Romenler Stechkin'i Dracula md.98 olarak kopyalamışlar.Bu sayede silah 9X19 mühimmat alternatifine ve ataşman rayına sahip olmuş.

[Resim: Dracula_md._98.jpg]

Alıntı

[Resim: set_20.jpg]

İlginç bir resim . Sizce resimdeki nedir ? Cool

Alıntı

(14-03-2016, 02:30 AM)musti267 demiş ki: [Resim: set_20.jpg]

Sayın musti 267
Söz konusu tabanca 1934 Sovyetler Biriliği ürütimi Tokarev TT33 modelidir.

Saygılarımla.

Alıntı

(14-03-2016, 02:30 AM)musti267 demiş ki: [Resim: set_20.jpg]

Sn musti 267;

Son dönemde aslında bu epeydir yapılan bir şey ama ecnebilerin " relic hunting " dediği bir aktivite var.Eski sovyet coğrafyasında yaşayanlar bunu bir nevi define avcılığına dönüştürmüş durumdalar.Eline dedektör alan eski savaş alanlarına koşturuyor.Şanslıysa üniforma parçalarından silah parçalarına top şarapnellerine kadar envai çeşit malzeme denk geliyor.

Youtube'da ve nette bu tarz videolara ve resimlere sıklıkla denk gelebilirsiniz.Üstteki resimde böyle bir resim.Bu tarz pek çok luger vs gördüm ama benim şahsi kanaatim sadece resim çekebilmek için bu envanteri çamura bulamış.Belki bir kaç günlüğüne gömmüş ve tekrar kazıp bu resmi çekmiş.Özellikle silah üzerinde ciddi pas lekeleri hatta metalin pastan topaklaşma yaptığı yerler olması gerekirdi.

Sağ alttaki şey bir Sovyet dönemi kemer tokası.Muhtemelen palaska gibi kalın bir kemere ait.Yanındaki yine Sovyet dönemi bir matara.Fişek konusunda ise kanaatim 7.62X39 Kalesnikof ya da AK-47 mermisi olduğudur.İkinci dünya savaşı temalı bir resimde 7.62X54 mühimmat kullanması gerekirdi.

https://en.wikipedia.org/wiki/7.62%C3%9754mmR

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi