Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ATEŞLİ SİLAHLARIN EMNİYETİ SİZSİNİZ
Ders niteliğinde, hiç biri atlanmamış güvenlik ihlalleri... Bonus: İlgili tüm kanunlara muhalefet.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
_X0X_, Ahmet Özalp, Ktenology, Alphawolf, mimaslan, ducak, ilkerlola59, serdar_mutlu
Havaya atılan bunca kurşun kimseye bir zarar vermediyse, ya 'yorgun mermi' bir şehir efsanesi, ya da bunların kafası çok kalın.
Saygılar.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
serdaraktas, Alphawolf, mimaslan, ducak, zafery, lenduha, muyasar, serdar_mutlu, drmehmet, demirci57
(28-06-2018, 11:01 AM)Ahmet Özalp demiş ki: Havaya atılan bunca kurşun kimseye bir zarar vermediyse, ya 'yorgun mermi' bir şehir efsanesi, ya da bunların kafası çok kalın.
Saygılar.

1. şık fizik yasalarıyla sabit olduğundan 2. şık daha akla yakın gibi...

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
serdar_mutlu, demirci57
Kurusıkı ya da ses mermisi de sıkıyor olabilirler.

Alıntı

Bende başımdan geçen bir kazayı (dikkatsizlik ne derseniz) anlatayım. Lise son sınıfta babamın "tabancayla atış yaptım temizle" demesiyle her zaman ki gibi heyecanla işe koyuldum. Tabanca 7,65 kırıkkale idi. Namluda mermi olduğunu gördüm (göstergesi var malum). Şarjörü çıkarttım emniyette iken sürgüyü çektim ama sonuna kadar çekmediğim  için mermi namluda kaldı ve horoz düştü. Tabanca ateş aldı çekirdek elimi sıyırarak duvara çarparak halıya düştü.Odada tektim şans. Normalde emniyette iken ateş almaması gerekirdi. Sonra babamla denedik emniyette iken her namluya mermi sürmemizde silah patladı. Bunun sebebi ise tabancanın yeni değişen iğnesinin normalden uzun olmasıydı. Şimdi iki adet tabancam var her zaman temkinli yaklaşırım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Flobert

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi